צריכת מים משותפת של הבניין - מה עושים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריכת מים משותפת של הבניין - מה עושים?

House M.D.

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני גר בבניין קומות ישן בתל אביב.

בשתי חשבוניות המים האחרונות, שמתי לב ש"הפרשי הצריכה" - מדידת צריכת המים בברז הראשי של הבניין פחות סך הצריכה של כל הלקוחות - מאוד גבוהים. מדובר ביותר מ 100 קוב מים (אין גינה בבניין ויש שטיפה של הרצפה פעם בשבועיים, אין שום סיכוי שבעולם שזה מגיע למצב הזה). ולא רק שזה מתחלק בין כולם, אלא גם שזה עולה לי יותר מהכמות שאני משתמש בה, בגלל שכל הצריכה עוברת את הסף של התעריף הרגיל ואז משלמים תעריף גבוה יותר.

ועד הבית הזמין אינסטלטור שבדק ואמר שהוא לא מצא נזילה בשום מקום. אז או שהמד בברז מקולקל או ששכנים מסוימים התחברו פיראטית \ לא רשומים מאיזשהי סיבה. לא ברור למה. ועד הבית מסרב להמשיך ולחקור את זה.

מה כדאי לי לעשות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דירות יש בבניין ?

100 קוב סך כל ההפרש שמתחלק בין כל הדיירים או 100 קוב  שנופל על כל דייר ? 

כמה היה בחשבונות הישנים ? 

בכל מקרה, 100 קוב זה צריכה של שתי משפחות גדולות   

אתה יכול לפנות  לתאגיד המים המקומי , הם יכולים לראות ( מבלי לשתף אותך ) אם  פתאום יש דירה  שהצריכה שלה ירדה בצורה חריגה.

ועד הבית הוא רק נציג , אתה רשאי לבצע בדיקות בעצמך .

היה והזמנת אינסטלטור שכן מצא נזילה, אתה יכול להגיש את החשבונית לועד ולדרוש שזה יקוזז לך מתשלום ועד הבית .

עקרונית במצב כזה זה גם יהיה נכון  לדרוש החזר תשלום מהאינסטלטור שלא מצא. 

אם אתה שוכר את הדירה וחושש מ"עימות עם הועד" תתייעץ עם בעל הדירה לפני כן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כמה דירות יש בבניין ?

100 קוב סך כל ההפרש שמתחלק בין כל הדיירים או 100 קוב  שנופל על כל דייר ? 

כמה היה בחשבונות הישנים ? 

בכל מקרה, 100 קוב זה צריכה של שתי משפחות גדולות   

אתה יכול לפנות  לתאגיד המים המקומי , הם יכולים לראות ( מבלי לשתף אותך ) אם  פתאום יש דירה  שהצריכה שלה ירדה בצורה חריגה.

ועד הבית הוא רק נציג , אתה רשאי לבצע בדיקות בעצמך .

היה והזמנת אינסטלטור שכן מצא נזילה, אתה יכול להגיש את החשבונית לועד ולדרוש שזה יקוזז לך מתשלום ועד הבית .

עקרונית במצב כזה זה גם יהיה נכון  לדרוש החזר תשלום מהאינסטלטור שלא מצא. 

אם אתה שוכר את הדירה וחושש מ"עימות עם הועד" תתייעץ עם בעל הדירה לפני כן .

100 קוב שמתחלקים בין כולם. בערך 16 דירות בבניין.

בחשבונות הישנים היה בערך 30, שזה דרך אגב גם הרבה מאוד יחסית לצריכת המים שאמורה להיות (כמו שכתבתי, שוטפים את המדרגות פעם בשבועיים).

אני אני כבר פונה ומזמין בדיקה מטעמי, האם כדאי לדעתך להתחיל עם בדיקת השעון על ידי תאגיד המים (שגם בדיקה זו תעלה לי כסף אם הם לא ימצאו תקלה) או להזמין אינסטלטור מטעמי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצריכה המשותפת היא באחריות ועד הבית.

אם שרברב לא מצא נזילה למרות שהצריכה גבוהה  , ועד הבית צריך לשאת  בעלות הבדיקה של השעון .

האדם שמתפקד בוועד בית אינו חייב לבצע את זה אם הוא לא חפץ בכך אבל אם יש חריגה היא צריכה להיבדק על חשבון כלל הדיירים שזה תקציב ועד הבית 

יש פה קצת מלכוד כי  אם אתה מזמין בדיקת שרברש נוספת על דעת עצמך ואין תוצאה , אתה משלם עליה.

בתור התחלה, כדאי שתבדוק אם יש עוד דיירים שחושבים כמוך שצריך לבדוק את הבעיה לעומק .

דיברת כבר עם תאגיד המים לגבי הנושא?  אני חושב שכדאי לדבר עם התאגיד לגבי בדיקת המונה הראשי .

שיעשו בדיקה אם יש דירות אם ירידה משמעותית בצריכה.

מה שכן , החשבון הוא לחודשיים ,  70 קוב (חישבתי לפי 90 ) זה נזילה קטנה מאוד , זה בערך 1.5 קוב ליום  שזה יוצא כליטר לדקה .

תחשוב איזה זרם חלש אתה צריך בשביל שיקח לך דקה שלמה למלא בקבוק של ליטר . 

ולא חייבים  שרברב נוסף , אני חושב שאתה יכול לבצע את הבדיקה עצמאית . ( זה רלוונטי גם לבדיקת השעון הראשי  ) 

בגדול, זה השוואת שעונים . 

בהנחה שמי שהיה אצלכם עשה השוואת שעונים , הוא היה צריך לשבת על השעון הראשי הרבה זמן כדי לראות שינוי בזמן שכל השעונים האחרים עומדים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...