המלצה למצלמה דגיטלית ב 1500 ש"ח... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה דגיטלית ב 1500 ש"ח...

Gnome

Recommended Posts

היום ראיתי את דוד שלי והוא אמר לי שהבן שלו רוצה וצריך לקנות דגיטלית.

הסיבה היא קודם כל שעד עכשיו הוא (בן דוד שלי) היה מצלם או במצלמות רגילות מעפנות או חד פעמיות ואז זה היה יוצא

גם מחיר וגם וממש ממש חבל על הכסף שזה חרא של איכות!!!

עכשיו, הוא בסה"כ עולה לכיתה ז' ואיך שדוד שלי שם לב שהוא (בן דוד שלי) ואחותו די אוהבים לצלם אז למה לא לקנות .

כמו שבטח ניחשתם במיוחד מהגיל, שהם לא מקצוענים או צריכים איזה מקצועית אלא מספיק להם משהו פשוט יחסית עם איכות טובה, בהתחלה

דוד שלי שלא הכי מבין בתחום (לכן פנה אליי) חשב אוליי ב 1000 ש"ח אז אמרתי לו שעדיף ב 1500 והוא הסכים.

חשבתי כמו צמיד שהכי טוב להתייעץ איתכם כי יש כאלו בניכם שבעלי נסיון במצלמות כאלה אז אולי תוכלו לחזק את עמדתי או לומר לי שאני טועה וכד'...

אז אשמח לקבל המלצות על מצלמות, בנתיים אני בודק כמה אפשרויות...

תודה רבה רבה לכל העוזרים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממממ האמת שעכשיו עשיתי כמה בדיוק, והחלטתי שאת את ה DSCP71 אני מוריד,

וההתלבטות נשארה בין ה NIKON COOLPIX3100 ל CANON POWERSHOT A70.

שתי המצלמות מאוד דומות מאוד, גודל חיישן ה CCD דומה גם כן. אבל אני לא בטוח אבל אולי ל A70 יש איכות יותר טובה במעט של תמונה

ויש לה אפשרות גם לפוקוס ידני מה שאין ל NIKON אם כי אין לי מושג אם הוא ישתמש בזה בכלל!

ועוד כל מנ ידברים שכחתי על השניים כי אני קצת עייף. בכל מקרה מה אתם אומרים, הניקון או הקאנון?

אני חושב שאולי עדיף את ה A70. מה אתם אומרים?

רק הערה קטנה: אני חושב שה A75 תהיה יקרה מדי כבר כי זה במאת גבול ה A70...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא אפילו בצחוק לא יחשוב להיתעסק בכל המצבים הידניים (ואין סיכוי שיכנס לו ג'וק הצילום) ואם הוא בן אדם שלא אוהב להסתבך ואוהב פשטות ונוחות - היתי אומר שיילך על הניקון 3100 , היא חביבה ביותר - יש לה צבעים מאוד חדים - קצת מעבר למציאות - אבל זה יפה לעין (בקאנון יש גם אפשרות לצבעים כאלו וגם בלי). רק דבר אחד אני מאוד סולד ממנו במצלמה הזאת וכבר ניתקלתי בזה על בשרי יותר מדי פעמים - כפתור ההפעלה של הניקון הזאת (הוא כמו הזום בA70) ניפתח כל הזמן (כי הוא נילחץ ומוזז בקלות - זה אפילו לא כפתור אלא יותר מתג) וגורם לתקלות בעדשה שלא לדבר על ביזבוז בטרייה וכו , זה מאוד קריטי , אז צריך להזהר ולא לזלזל בפרט הזה אם קונים.

בסופו של דבר מבחינת התמונה הכללית שמיתקבלת , הגורויים הגדולים (של אתרי הצילום) העדיפו את התוצאה שנותנת הקאנון , אך גם שיבחו את הניקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ אז שאתה אומר שהקאנון נותנת איכות יותר טובה אבל הניקון היא יותר פשוטה ואוטומטית. אמממ האמת שלא הייתי רוצה להגביל אותו

במקרה והוא ירצה ללכת עם זה קצת קדימה בעתיד אז אולי עדיף את הקאנון.

עכשיו לא הבנתי בדיוק מה הבעיה שיש עם הכפתור ובאיזה זה?

ד"א בקשר ל G3 אני לא יודע, אני לא מכיר אותה ממש טוב ולא הכי התלהבתי מכמה שראיתי שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A75 עולה 1485, A70 עולה 1300.

לטעמי השיפור שווה, גם אתה מקבל בתור התחלה כרטיס כפול בנפח (32 במקום 16) גם אתה מקבל מסך גדול יותר (1.8 לעומת 1.5) ועוד שיפורים שהופכים את כל העסק לשווה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ואלה אם זה עולה 1485 אז סבבה כי אני ראיתי את ה A70 האיזה 1600 בחנות אחת שהם ממש ממש אמינים, אבל אם

אני אמצא את ה A75 במחיר נמוך כזה בחנות קרןבה אולי זה יהיה טוב...

ואני כמובן מניח שהאיכות תמונה של ה A75 תהיה אותו דבר אם לא יותר טובה...הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכפתור הפעלה של המצלמה שניפתח כל הזמן (כשהיא בתיק) הוא של הניקון 3100 , עליה דיברתי. לא יודע איך להסביר לך את הבעייה יותר פשוט מיזה - המצלמה ניפתחת מעצמה בתוך התיק בגלל שהכפתור הפעלה מאוד רגיש. כבר ראיתי עדשה כזאת שלא רצתה לצאת יותר בגלל זה.

בכללי שתי המצלמות נותנות איכות גבוהה לתחום זה של מצלמות , ההעדפה הסופית היא של כל בן אדם אינדיווידואלית, מה שאמרתי שהבוחנים המנוסים שבחנו את איכות התמונה לעומק העדיפו את הקאנון. אתה מוזמן לא להיתעצל ולבדוק את תמונות ההשוואה המקיפות בביקורת של DPREVIEW.

בכללי כן - עדיף את הקאנון - רק היא יותר כבדה בגלל כל הבטריות וטיפה יותר גדולה וגם יש לה יותק אופציות וכפתורים - אם כל זה מיותר ועדיפה פשטות הניקון נחמדה - אם לא עדיף את הקאנון לדעתי.

לגבי הG3 - אין לי מושג מה זאת המצלמה הזאת ומה כולם מתלהבים ממנה , כל המ שראיתי בגדול עליה זה מישהו שקנה אוצה פה בפורום ומאוד משבח אותה ותנאים טכניים (על הנייר) מאוד טובים. מה שאני יודע על ריקו שנסיון של שנים בצילום אין לה והיא גם לא מיצרת מסה של מצלמות ודגמים (שוב זה קשור לנסיון) וגם לא מצאתי ביקורות רצינית עליה ברשת למרות שהיא דיי ישנה. לא בדקתי יותר מדי תמונות אבל מהאחת שהורדתי לא התלהבתי יותר מדי (בהשוואה למה שאני רגיל) היא היתה נחמדה אבל לא יותר מיזה.

מביקורות ברשת ראיתי אנשים מרוצים , אבל אנשים שגם פחות מרוצים מאיכות התמונה , כולם הזכירו את העיצוב והנוחות והנתונים הטובים , אבל לא כולם אהבו את האיכות הסופית שמיתקבלת.

I have used my G3 model S for the past few months, and have been disappointed by its image quality, particularly as it has some very useful and interesting features
.

http://www.dpreview.com/reviews/read_opinion_text.asp?prodkey=ricoh_g3&opinion=18978

שוב זאת רק תגובה אחת (למרות שהיו סה"כ איזה 15) ואי אפשר להסיק מסקנות מבדיקה לא מעמיקה , אבל אני חושב שלא כדאי לקפוץ ישר ולהמליץ על המצלמה הזאת בעיניים עצומות ברגע זה. זאת רק דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אל תשכח, שצריך עוד כרטיס ובטריות נטענות!

אם 1500 זה התקציב הסופי, אז לא תוכל לקנות את הקאנון כי היא אינה מגיעה עם בטריות ומטען, וכרטיס הזיכרון שלה יחסית קטן (32 מגה, יספיק לבערך 29 תמונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה מתעצל לחפש 2-3 עמ' קודם בפורום... ::)

יש הרבה דיונים על מצלמות בסכומים דומים והכל כבר נאמר ונטחן שם עד דק (2 לדוגמה):

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=67918.0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=68530.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ...אני לא ממש מתעצל האמת כבר חרשתי אותן והחלטתי את ה A75. פשוט לא שמתי לב וראיתי בחנות מסויימת את ה A70

ב 1599 ועכשיו אני שם לב שאת ה A75 כתבו להתקשר ובוואלה דרכם אפשר להגיש אותה ב 1490 כך שהבנתי את הרעיון, אני מניח שגם אתם.

אמממ בקשר לבטריות, אז כמה זמן הן מחזיקות?

ובקשר לזיכרון ה 32 יספיק בתור התחלה כי הצילומים יהיו רק ב 2MP זה יספיק בהחלט אז יכנסו משהו כמו 54 או משהו כזה אז זה לא

בעיה כרגע אפשר לקנות אחר כך....

והבנתי את הבעיה בקשר לניקון במאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לקנות מcamera4less? מחירים טובים יותר ושירות טוב (לפי מה שהבנתי).

למה לקנות של 3.2 מגהפיקסל אם אתה מצלם רק ב2?

ואתה עדיין תצטרך בטריות + מטען מהיר שזה עוד סיפור של 180 שקל, ומומלץ גם עוד סט של בטריות ספייר (עוד 80 שקל בערך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לקנות מcamera4less? מחירים טובים יותר ושירות טוב (לפי מה שהבנתי).

למה לקנות של 3.2 מגהפיקסל אם אתה מצלם רק ב2?

ואתה עדיין תצטרך בטריות + מטען מהיר שזה עוד סיפור של 180 שקל, ומומלץ גם עוד סט של בטריות ספייר (עוד 80 שקל בערך).

כי אם תצלם תמונה באותה ב 2MP אז האיכות שלה תהיה בהגדלה של 100% יותר טובה מהגדלה של 100% בריזולוציה המקסימלית שלה...

בכל מקרה האיכות של התמונה תהיה יותר טובה ואתה כבר תבין למה לא לקנות של 2MP אם הכוונה היא לצלם ב 2MP...

אני ממש עייף אז אני לא אסביר את כל הסיבות כמו שצריל עכשיו אולי מחר או משהו כזה.

בכל מקרה אז אני חושב שלקנות את ה A75 יהיה הכי טוב ואני רונה את זה מחנות קרובה ונגישה יחסית למקרה תקלה.

והשירות שלהם מצויין...

תודה לכל העוזרים בת'רד הזה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...