הרב אלישיב הורה: בלי מתמטיקה ואנגלית - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב אלישיב הורה: בלי מתמטיקה ואנגלית

^DaRk-MiNd^

Recommended Posts

היי, קודם כל, הכוונה שלי היא לתת להם מדינה משלהם, שבה הם יעשו מה שהם רוצים, בלי הפרעה, ובלי לכפות את הדיעות ודרך החיים שלהם על אחרים. הממשלה דפוקה, ולא אני בחרתי אותה, רק לפני שבוע וחצי מלאו לי 19, והאמת, גם אם היו היום בחירות, לא הייתי הולכת להצביע כי... מה הטעם? הכל אותו #&$@! בכל מקום יש שחיטות, בכל מפלגה יש שחיטות והרפש זורמת כמו בנחל הקישון. מה שכן, אני גודלתי על ערכים שלפיהם אני לא יכולה לשבת על התחת ולקבל קצבה תמורת עשיית כלום, אני לא עלוקה. יכולתי לא ללכת לצבא, יכולתי לעזוב את הארץ. אתה יודע מה? יכולתי להיות היום נשואה וחיה בחווה גדולה בבוואריה, אולי עם ילד (מה אכפת לי אם מוקדם? לפחות היה לי כוח לאחד), ולא להיטרטר בטירונות עד למצב של התייבשות ומכת חום, לקבל אינפוזיה מהתחת שלא ידעו איך לעשות לי ובמקום זה קרעו לי את הורידים ב-2 הידיים ואיבדתי מלא דם. יכולתי לא ללכת לקורס מביש של אפסנאים (כשבמקור הציעו לי מודיעין לא פקידותי), יכולתי לא לקרוע את התחת חודשיים וחצי במחסן מזורגג ולפתח (עוד) בעיות בגב, ויכולתי לא להיות היום במצב של תת-תזונה שהגוף שלי בקושי יתפקד (איבדתי 6-8ק"ג במהלך השרות וגם ככה כבר הייתי בתת משקל), יכולי לא לסבול מדכאונות ואינסומניה, יכולתי לא להיות מותקפת מינית ע"י חייל עם יותר מדיי חוצפה, יכולתי לא לשבת שבועיים בריתוק על איחור למקום שלא היה לי איך להגיע אליו מפתח-תיקוה עד 8 בבוקר ועוד לחלות במהלך הריתוק כך שכאב לי לנשום והקאתי כל פעם שהשתעלתי (ולא קיבלתי טיפול רפואי, לפעמים פשוט היו זורקים אותי היכנשהו על מזרון במקום לפנות אותי לרופא), יכולתי לא לאבד קשר עם חברים טובים בגלל מחסור באמצעי תקשורת (לא היה לי פלאפון ולא עד לפני כמה זמן), יכולתי... וואללה, יכולתי בכלל לחיות חיים לא רעים...! אבל אתה יודעים מה? אני החלטתי, טוב, בסדר, אני אחזיר את החוב שלי למדינה הזאת. לא חשבתי עד כמה הוא יהיה גדול...

ולמה אתה חושב שעשיתי את זה? כי חינכו אותי לערכים, ואת אוכלי החינם האלו מחנכים ל... אכילת חינם! אז תגיד לי אתה עכשיו אם יש להם מקום במדינה הזאת או לא. הגיע הזמן שהם יתרמו חלק או שיעופו מפה בחזרה לליטא יתערבו לנו בחיים! סלח לי אם זה נשמע טיפה קיצוני, אבל אין שום הצדקה שיחיו פה אנשים שלא רק שלא תורמים לחברה, אבל שואבים ממנה כמו עלוקות. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל: הצביעו דריה לכנסת! (אולי באמת קצת הגזמת... היית צריכה לנסח את הדברים קצת אחרת...)

דבר שני: הבדיחה הכי טובה שקראתי\ שמעתי היום (והיום הייה יום די מצחיק...)

בתי ספר שלא ילמדו כרגיל צריך לטפל בהם במסגרת החוק ולהלחם בהם בבתי משפט ומה לא וגם לא לתקצב אותם...

אח שלי, הרגת אותי מצחוק, עלאק לא לתקצב אותם ;D ;D ;D החינוך של שס מתוקצבת יפה מאוד, והם לא כלכך מתייחסים לתקנות של משרד החינוך וכאלה...

ובקשר לנושא: יש לי כמה חברים דתיים (אחד מהם נדפק לו המוח והוא חזר בתשובה, בערך, הוא מתייחס ליהדות ולשמירת המצוות בצורה שלא היתה מביישת אף חב"דניק, למרות שהוא לא הולך עם חליפות וורסצ'ה וכאלה... עתודאי להנדסת חשמל בטכניון...) ואף אחד מהחבר'ה האלה לא מדבר על לעזוב את הארץ! רובם (במיוחד אחד שלומד עכשו בישיבת הסדר) חושבים בכלל להתיישב בהתנחלויות! וכולם רוצים ללכת ליחידות הכי קרביות שיש (יש אחד שהגיע לאגוז...)

מה שאני מנסה להגיד זה, שלא צריך לגרש מפה את ה"דוסים", צריך לגרש מפה את כל מי שמהווה סיכון למדינה ומתכחש לקיומה! הדוסים (כולל שסניקים! אותם אני הכי שונא, רובם לא תורמים שום דבר למדינה, ומקבלים את כל מה שהמדינה יכולה לתת ובדרך כלל גם יותר!) חיים על חשבון האנשים הפשוטים, ששוברים את הגב (או את הראש) בשביל לפרנס את המשפחה, ובכך הם גורמים להם ליאוש ולתסכול, היום, באמת עדיף לקבל אבטלה מאשר לעבוד, וכל זה בגלל כל הקיצבאות שהדוסים הכריחו את המדינה לשלם! המצב במדינה הפך למשהו כמו שכלב יגדל ויתפח  את הכינים של עצמו!

אגב, אני לא מזכיר את הערבים שצריך להעיף מפה בגלל שהם לפחות לא מנסים להשתלט על הדבר היחיד שבו האדם חופשי: הם לא מנסים להשתלט על היהדות וליחס אותה כדבר שבלעדי רק להם ושהם היהודים היחידים ושכל מי שלא כמוהם- לא יהודי (מה לעשות, למרות שאני אישית לא מאמין באלוהים כלשהו, אני מזדהה עם אנשים שבאמת חשובה להם היהדות והאמונה, שרובם כן תורמים למדינה ואוהבים אותה)

אגב, דריה, אם את רוצה להעלות משקל, תתחילי ללמוד באוניברסיטה, אחרי תקופת מבחנים אחת, את תחזירי את ה7-8 ק"D האבודים ;D ;D (מניסיון :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב לא הבנת. אני לא מתכוונת לכל בנאדם דתי, אני מתכוונת לחרדים, לקיצוניים, אלו שכן דוחפים את האף והתחת, אלו שכן מתוקצבים (ויש להם ארוחות חמות בבי"ס כשאנחנו מקבלים סנוויץ' מסכן), אלו שלא תורמים שיט, ובמיוחד, אלו מהזרם הליטאי, כמו הרב שהגה את השטות הזאת שלא צרייך מתמטיקה ואנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, קודם כל, הכוונה שלי היא לתת להם מדינה משלהם, שבה הם יעשו מה שהם רוצים, בלי הפרעה, ובלי לכפות את הדיעות ודרך החיים שלהם על אחרים. הממשלה דפוקה, ולא אני בחרתי אותה, רק לפני שבוע וחצי מלאו לי 19, והאמת, גם אם היו היום בחירות, לא הייתי הולכת להצביע כי... מה הטעם? הכל אותו #&$@! בכל מקום יש שחיטות, בכל מפלגה יש שחיטות והרפש זורמת כמו בנחל הקישון. מה שכן, אני גודלתי על ערכים שלפיהם אני לא יכולה לשבת על התחת ולקבל קצבה תמורת עשיית כלום, אני לא עלוקה. יכולתי לא ללכת לצבא, יכולתי לעזוב את הארץ. אתה יודע מה? יכולתי להיות היום נשואה וחיה בחווה גדולה בבוואריה, אולי עם ילד (מה אכפת לי אם מוקדם? לפחות היה לי כוח לאחד), ולא להיטרטר בטירונות עד למצב של התייבשות ומכת חום, לקבל אינפוזיה מהתחת שלא ידעו איך לעשות לי ובמקום זה קרעו לי את הורידים ב-2 הידיים ואיבדתי מלא דם. יכולתי לא ללכת לקורס מביש של אפסנאים (כשבמקור הציעו לי מודיעין לא פקידותי), יכולתי לא לקרוע את התחת חודשיים וחצי במחסן מזורגג ולפתח (עוד) בעיות בגב, ויכולתי לא להיות היום במצב של תת-תזונה שהגוף שלי בקושי יתפקד (איבדתי 6-8ק"ג במהלך השרות וגם ככה כבר הייתי בתת משקל), יכולי לא לסבול מדכאונות ואינסומניה, יכולתי לא להיות מותקפת מינית ע"י חייל עם יותר מדיי חוצפה, יכולתי לא לשבת שבועיים בריתוק על איחור למקום שלא היה לי איך להגיע אליו מפתח-תיקוה עד 8 בבוקר ועוד לחלות במהלך הריתוק כך שכאב לי לנשום והקאתי כל פעם שהשתעלתי (ולא קיבלתי טיפול רפואי, לפעמים פשוט היו זורקים אותי היכנשהו על מזרון במקום לפנות אותי לרופא), יכולתי לא לאבד קשר עם חברים טובים בגלל מחסור באמצעי תקשורת (לא היה לי פלאפון ולא עד לפני כמה זמן), יכולתי... וואללה, יכולתי בכלל לחיות חיים לא רעים...! אבל אתה יודעים מה? אני החלטתי, טוב, בסדר, אני אחזיר את החוב שלי למדינה הזאת. לא חשבתי עד כמה הוא יהיה גדול...

ולמה אתה חושב שעשיתי את זה? כי חינכו אותי לערכים, ואת אוכלי החינם האלו מחנכים ל... אכילת חינם! אז תגיד לי אתה עכשיו אם יש להם מקום במדינה הזאת או לא. הגיע הזמן שהם יתרמו חלק או שיעופו מפה בחזרה לליטא יתערבו לנו בחיים! סלח לי אם זה נשמע טיפה קיצוני, אבל אין שום הצדקה שיחיו פה אנשים שלא רק שלא תורמים לחברה, אבל שואבים ממנה כמו עלוקות. נקודה.

גם אותי מחנכים לערכים. ערכים כמו סולבנות, יושר ותרומה לחברה. איך שאת מציגה את הדברים (אני לא אומר שהם לא נכונים) זה נשמע כאילו מחר כל העולם עומד לקרוס על המדינה שלנו וכאילו הכל שחור כמו החליפות של כבוד הרב. אז את יכולה להרשות לעצמך להירגע קצת, כי זה לא יקרה בקרוב, וכשזה יקרה זה לא יהיה מהסיבות שבגללן את כועסת כלכך. דווקא בגלל שאת מבטאת את עצמך כמו שאת, יש יותר סכנה לעתיד החברתי במדינה שלנו. התבטאויות כמו "צריך לסגור אותם בגטו שלהם במאה שערים" לא ממש מעודדות קירבה חברתית. אז הרב אמר את דעתו... ביג דיל. אז על כל הברה חסרת טעם ומהות של הרב (זה או אחר) את תתחילי להגיד את כל ההתבטאויות הגזעניות האלה (שאגב אני הייתי בהלם ששמעתי אותן ממך)?!? תעשי לי טובה... אם תחי ככה אז לא תשרדי פה יותר מדי ובשלב מסוים את באמת תברחי לאיזה מדינה אירופאית (ושם ממש יאהבו אותך... בטח).

וזה שכל העם "מאוכזב" מהמצב הפוליטי במדינה שלנו ולא הולך להצביע ולא מתייחס כמעט לכל מה שקורה בפוליטיקה, המצב שלנו עוד מידרדר. את לא מרוצה? את רוצה שינוי (YES!)? קומי ותעזרי לזה לקרות. לשבת רגל על רגל ולהגיד כמה שהפוליטיקה מושחתת וחסרת תועלת (ושוב, אני לא אומר שזה לא נכון) לא יעזור לייעל או להפוך אותה למשהו פחות מושחת. הם הנבחרים, אתם הבוחרים. מי ששם אותם במעמד שלהם זה הבוחרים. לא מרוצים? אל תבחרו בהם שוב... וזה בעצם כל מה שאת יכולה לעשות אם את מעדיפה שההתערבות שלך בחיים הפוליטים יהיו המסע המפרך מהבית לקלפי הקרוב פעם ב4 שנים...

שוב לא הבנת. אני לא מתכוונת לכל בנאדם דתי, אני מתכוונת לחרדים, לקיצוניים, אלו שכן דוחפים את האף והתחת, אלו שכן מתוקצבים (ויש להם ארוחות חמות בבי"ס כשאנחנו מקבלים סנוויץ' מסכן), אלו שלא תורמים שיט, ובמיוחד, אלו מהזרם הליטאי, כמו הרב שהגה את השטות הזאת שלא צרייך מתמטיקה ואנגלית.

שוב, הרב יחנך את הילדים שלו לפי דרכו, בדיוק כמו שאת תעשי את זה. גם אני לא אוהב את הקיצוניות שלו, אבל את יכולה להתנהג ביותר סימפטיות כי את יודעת שמה שהרב אומר לא יקרה לעולם. אנחנו מדינה שמתבססת על (ועל פועלים זרים :P) ואין שום סיכוי שבעולם שיבטלו את שני המקצועות האלה so chill.... ובכלל, קיצוניות לכל כיוון (לא של הרב וגם לא שלך) לא תעזור לך במיוחד. גם אני לא מבין למה בדיוק מתקצבים "אוכלי חינם" כשצריך לקצץ את תקציב הביטחון והחינוך, גם אני מתעצבן כשאני שומע שבתי הספר החרדים מבקשים מימון לפי מספר כיתות כשבכל כיתה יש להם 10 ילדים בזמן שבבית הספר שאני לומד בו (וברוב בתי הספר בארץ) יש בממוצע 40 תלמידים בכיתה. אבל עדיין, גם בין כל הדברים האלה את צריכה לנצור את השפה שלך כי אם כולם יתבטאו כמוך אנחנו נידרדר הרבה יותר מהר מאשר אם לא נלמד מתמתיקה ואנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל איך אתה מצפה מאנשים שלא תורמים כלום למדינה הזאת אלא רק עולקים ממנה, להיות אזרחים בה? כל הסובלנות שבעולם לא מספיקה לי כדי לחשוב אותם לאזרחים שווי ערך. תאמין לי שאם לסגור אותם בשכונות החרדיות שלהם - הם רק ישמחו. הם מצטערים שהם אינם יכולים להסתדר מבלי לצאת מהן כדי ללכת לקופ"ח או לסופר או לקברי הצדיקים, אחרת הם באמת היו סוגרים את עצמם בתוך גטו. הם פוחדים מקדמה וחובקים את הבורות כי זה הופך אותם לעדר טוב יותר. הם פוחדים מהעולם החילוני וחוששים שמא הילדים שלהם יראו מהו וילכו ויחזרו בתשובה. כשאתם חושבים גטו, אתם חושבים וורשה 41. כשהם חושבים גטו, אז הם חושבים על שכונה שהיא רק שלהם, כמו שהיו ליהודים באירופה מזה 1000 שנה. יותר חשוב מזה, צרייך להפסיק לתקצב אותם! הבורים הללו חושבים הם מקבלים כסף מה', הילדים שלהם שמקבלים ארוחות חמות בבי"ס, ולומדים אנגלית ומתמטיקה ברמה של גנון, חושבים שהם מקבלים את האוכל כי הם מתפללים כל היום ולומדים תורה. אם לא היו מתקצבים את המפעל הפונדמנדליסטי ההולך וגדל שלהם, אולי לחינוך החילוני היה היום כסף לשיפוצים, ליותר שעות לימוד, לספרים לתלמידים מועטי יכולת ואולי גם לכיתות יותר קטנות וארוחות חמות. למה להם מגיעים כל הדברים הללו ולתלמידים של המגזר החילוני לא? זה לא שהילדים שלהם יהיו מה שנקרא: Productive members of society, אז למי אכפת? הווה לא נתקצב אותם. או שילמדו מה שכולם לומדים ויקבלו בדיוק מה שכולם מקבלים ממערכת החינוך, או שלא יקבלו כלום ויתקצבו את עצמם כמו שהם עשו בגלות. הם התרגלו יותר מדיי לחיי חינם בארץ, הווה לא ניתן להם לחשוב שככה צרייך או שזה הקב"ה שדואג להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כמה חבל שבעולם האמיתי לא הכל זה שחור או לבן ואי אפשר להסתכל על אנשים ולהגיד "זה לא פרודוקטיבי - אין לו זכויות". תפתחי את העיניים (ואני מבין שקשה לך) ותביני שאת חיה במדינה דמוקרטית שבה את שוות זכויות גם לאנשים שלדעתך לא צריך לתת להם זכויות בכלל, ותזכרי שבגלל שאת חיה במדינה דמוקרטית אז את צריכה להקשיב לדעות של האחרים גם אם הן שונות משלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כמה חבל שבעולם האמיתי לא הכל זה שחור או לבן ואי אפשר להסתכל על אנשים ולהגיד "זה לא פרודוקטיבי - אין לו זכויות". תפתחי את העיניים (ואני מבין שקשה לך) ותביני שאת חיה במדינה דמוקרטית שבה את שוות זכויות גם לאנשים שלדעתך לא צריך לתת להם זכויות בכלל, ותזכרי שבגלל שאת חיה במדינה דמוקרטית אז את צריכה להקשיב לדעות של האחרים גם אם הן שונות משלך.

אז זהו, שאנו לא חיים במדינה דמוקרטית אלא באחת שמתיימרת להיות כזאת ותאמין לי שלעלוקות הללו יש יותר זכויות ממני.

למה? כי אני לא מספיק יהודייה בשבילם. אני למשל, לא יכולה להתחתן אלא אם אעבור גיור. אז יופי שאני יכולה לנסוע ל-

-קפריסין, אבל למה שאני אסע לקפריסין ואשלם מאות דולרים בשביל טקס צנוע וללא קרובי משפחה ואורחים? אני חיה כאן,

אני משרתת בצבא, משלמת מיסים, שומרת חוק, ובכל זאת, אין לי את הזכות הזאת. יתרה מכך, אם בכל זאת אתחתן, לא

אוכל להתגרש כמו בנאדם ולא יהיה לי בכלל זכויות לא על ילדים ולא על רכוש וכו', בזמן שהחרדים חיים מקצבות, עושים מה

שהם רוצים, לא תורמים למדינה ונהנים מכל הזכויות בה ועוד מרשים לעצמם להכתיב לשאר האומה. זה נראה לך דמוקרטי?

בחו"ל, ליהודים החרדים יש עבודה והם משלמים מיסים כמו גדולים. כאן הם מרשים לעצמם יותר מדיי ואני נורא מצטערת

אבל זה לא מתקבל על הדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, לא אמרתי שהחרדים כן תורמים. מדבריך נשמע כאילו אני מגן עליהם ועל דרך החיים שלהם ואני לא. פשוט אני רוצה שתדעי איך נקראים הדברים שלך כשאת שולחת אותם "לחיות בגטו". גם אני חושב שהם צריכים לעבוד ולא לחיות מקצבאות בדיוק כמו שהיהודים במדינות אחרות חיים.

ובקשר לנישואים, האור בקצה המנהרה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האור בקצה המנהרה איננו עדיין פתח. אמר אז אמר, הלוואי מהפה שלו למשפט העליון...

תראה. האנשים הללו מעדיפים לחיות בשכונה סגורה ובגלל זה הם מתרכזים במקומות כמו בני-ברק, מאה שערים ועוד.

נוח להם ככה, הרחק מהתרבות החילונית. אז אם הם אינם רוצים לעבוד ולתרום כמו כולם, שיחיו באיזו מאה שערים כזאת

בנגב ובלי הקצבאות. זה לא ייתכן שישהיה פה ציבור עובד וציבור עולק. מה שעוד, הם רוצים להפיץ בורות על מנת להרוויח

שליטה על הציבור שלהם בדור העתיד וכל זאת על מכיס משלם המיסים דרך הקופה של החינוך. אם הם רוצים תקציב לחינוך

אז שילמדו את מה שמלמדים כולם בשינויים קלים אבל לא ככה. זה לא ייתכן שהילדים שלהם יהיו פטורים מללמוד מקצועות חשובים וילמדו רק תורה ויחד עם זאת ישבו בכיתות עם מזגן, עם 10-20 תלמידים בכיתה ויקבלו ארוחות חמות בעוד ששאר הילדים ילמדו מ-8 עד 3 בכיתות צפופות וללא מיזוג (לא בכל מקום יש מיזוג היום), עם מורים על סף קריסת מערכת העצבים, ועוד יצתרכו להכין סנוויץ' או לקנות מהקנטינה על חשבון הוריהם. אם הם רוצים תוכנית חינוך כזאת - שיממנו לבד!

נראה אותם מסתדרים בלי הכסף שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, לא אמרתי שהחרדים כן תורמים. מדבריך נשמע כאילו אני מגן עליהם ועל דרך החיים שלהם ואני לא. פשוט אני רוצה שתדעי איך נקראים הדברים שלך כשאת שולחת אותם "לחיות בגטו". גם אני חושב שהם צריכים לעבוד ולא לחיות מקצבאות בדיוק כמו שהיהודים במדינות אחרות חיים.

מה לא הבנת מזה? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Merrymoon,בושה לפורום הזה שאת היא האחראית שלו,פשוט ככה.

אולי החרדים שנואי נפשך לא בדיוק משרתים בצבא(הכללה שהיא לא נכונה,ראי ערך "הנח"ל החרדי" ועוד הרבה חרדים שכן משרתים)

ואולי הם לא גאונים גדולים במתמטיקה ובאנגלית(גם הכללה לא נכונה,במיוחד היום עם כל המכללות לחרדים שנפתחות היום ומצליחות מאד)

ואולי הם גם לא הכי נראים טוב עם החליפות והזקנים(וזאת היא הסיבה האמיתית שאת שונאת אותם,בדיוק כמו הנאצים לפני 60 ומשהו שנה)

אבל תזכרי כמה דברים:

רצח בחברה החרדית זה דבר נדיר אם בכלל,בחברה החילונית זה עניין של יום יום.

בבתי ספר חרדים אולי לא לומדים ברמה גבוהה כמו אצל החילונים,אבל גם יודעים להתנהג בכבוד למורים,ולא צריכים לרכוש ניסיון בשימוש בסכין יפנית..

שכחת,בכוונה או שלא בכוונה,כמה עזרה תורמת החברה החרדית לחברה החילונית אם זה בבתי תמחוי,גמילות חסדים,עזרה לזולת,בתי חולים(למשל:הרב אלימלך פירר,שזכה בפרס בתחום הרפואה,הרב גרוסמן ממגדל העמק שזכה בפרס השנה בתחום החינוך ועוד ועוד),וכל הסיפור הזה על חרדים שלוקחים כסף מהמדינה וכו' את יודעת טוב מאד שהכל בולשיט,החרדים הם האנשים העניים ביותר במדינה ורובם חיים בתנאים קשים מאד.חוץ מזה שהם משלמים מיסים בדיוק כמו כל אחד אחר במדינה,אם זה בארנונה,מיסים וכו'.

הבעיה של כולכם זו העובדה ששוטפים לך את המוח משאתם ילדים על כמה שהחרדים עלוקות וכו' וזה נכנס,בדיוק כמו בזמן הנאצים,ואתם עוד קוראים לעצמכם יהודים..

דרך אגב, נראה שגם הלימודים בבתי הספר החילוניים שלנו לא משהו,לפחות בלשון..

Merrymoon,שחיתות לא שחיטות..

קצבות - קצבאות

עלוקות - חיות מוצצות דם,לא בני-אדם...

אולי ככה זה כשכותבים מתוך שנאה,לא שמים לב לשגיאות כתיב..

זהו :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מקבלים קצבאות מהמדינה על למידה - נכון או לא נכון?

הם לא עובדים לפרנסתם ובכל זאת מקיימים את עצמם - נכון או לא נכון?

רובם הגדול לא משרתים בצבא - נכון או לא נכון?

בגללם אין בשבת וחנויות רבות לא פתוחות - נכון או לא נכון?

ויש עוד מספיק דוגמאות כאלה, מזכיר לי איזה טבלה שראיתי בין גבר חילוני שלא עובד ומקבל קיצבת אבטלה לבין גבר חרדי שלא עובד, ההפרש עמד על למעלה מ2000 שקלים.

בקיצור - עם כל התרומה שרבים מהחרדים תורמים, וישנם הרבה שתורמים המון למדינה, רוב הציבור הזה חי על חשבונו של משלם המיסים החילוני, אינו תורם לצבא כמו כל נער בן 18, וכופה על ציבור שלם חוקים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב חוזרת ואומרת... לא הבנת. הכוונה שלי היא לזרם הליטאי החרדי! הוא שונה מכל זרם דתי או חרדי אחר.

והנח"ל החרדי, הם לא עושים לאף אחד טובה שהם מתנדבים, יופי שהיתה להם האפשרות לא להתנדב והם בחרו

להתנדב בכל זאת, אבל למה שתינתן להם זכות בחירה כשהמוני צעירים עושים את זה כחובה ולא כזכות? הם רוצים

להיבדל משאר האוכלוסיה, להמציא לעצמם מערכת חוקים משלהם - הרי שהם נועלים את עצמם מהעולם החילוני

בתוך גטו שהם בונים לעצמם כי ככה הם מרגישים "מוגנים" מה"טומאה" של החברה החילונית. אם אנחנו כאלו

טמאים, אז גם הכסף שלנו טמא אז שיפסיקו להשתמש בו כאמצעי למימוש התכניות הפונדמנטליסטיות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

,וכל הסיפור הזה על חרדים שלוקחים כסף מהמדינה וכו' את יודעת טוב מאד שהכל בולשיט,החרדים הם האנשים העניים ביותר במדינה ורובם חיים בתנאים קשים מאד.חוץ מזה שהם משלמים מיסים בדיוק כמו כל אחד אחר במדינה,אם זה בארנונה,מיסים וכו'.

חלק מהדברים שאמרת נכונים אבל חלק לא. החרדים כן מקבלים קצבאות מהמדינה. למשל, כל תלמיד ישיבה עולה למדינה פי 3 מאשר חייל קרבי. זאת עובדה. הם לא משלמים מיסים כמו ארנונה. ביקרת פעם בבני ברק? המצב של העיר הזאת הוא מהגרועים בארץ והסיבה לכך היא שיש שם ציבור חרדי גדול שלא משלם מיסים ולא תורם להתפתחות העיר. הם עניים כי הם לא עובדים וכי יש להם 8 ילדים שעליהם הם מקבלים קצבאות. שלא תבין לא נכון אני לא נגד זה שילדו ילדים - אבל שיפרנסו אותם. סבא שלי שיהיה בריא גידל 10 ילדים בבית, אבל בשונה מהם הוא גם עבד ב5 עבודות כדי להכניס כסף הבייתה. כל אחד מהילדים שירת בצבא וכולם עובדים לפרנסתם.

אז רק תדייק במה שאתה אומר כי לא הכל נכון. וגם לך שוטפים את המוח כמו לכולנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...