הקונסולות מבית סוני: זו שחוזרת וזו שנעלמת - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקונסולות מבית סוני: זו שחוזרת וזו שנעלמת

yonatan.mendelson

Recommended Posts

נכון קניתם פעם פלייסטיישן? אז עכשיו תקנו אותו שוב. כי ככה יותר כיף להוציא מחובבי כסף מאשר פשוט לתת את המשחקים איכשהו אונליין שיעבדו על הפלייסטיישן החדש. בגלל זה אנשים שונאים , לא בגלל הגרפיקה כמו שאוהבים להציג את זה באינטרנט, בגלל שאני עכשיו משחק heroes 3 על מחשב חדש, וחובבי לא מפסיקים לשלם על גרסאות שונות של אותו המוצר כדי לשחק באותו המשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מלאה באף אחד מהם, כשבאקס בוקס אתה לא יכול לשחק משחקים מהראשון (רק מה 360) ובפלייסטיישן אתה צריך לקנות אותם שוב (וגם שם זו רשימה חלקית) מייקרוסופט הולכת לכיוון של איחוד קונסולה ומחשב, הכי גרועים בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח סתם מישהו

על מה אתה מדבר? לעולם לא קניתי את אותו משחק פעמיים לקונסולה. יש משהו שנקרא חשבון בענן, המשחקים שלך שמורים שם. יש תאימות לאחור (אני לא יכול אולי להפעיל משחקים מסוני 1, ביג דיל בחייך). דווקא במחשב אתה אולי מקבל עם הזמן ביצועים יותר מרשימים, אבל בהתאם אתה גם צריך לשלם עליהם דרך חדשים, עוד ראם וכו' וכו'. קונסולה קנית פעם אחת במחיר זעום של אלפיים שקל וסלאמתק, פעם הבאה עוד בערך עשור ובלי קשר, יותר נחמד לשחק בסלון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח קליסון

נכון קניתם פעם מחשב? אז עכשיו תקנו שוב, או תקנו עוד אביזר, או תקנו עוד רכיב. כי ככה יותר כיף להוציא מחובבי מחשב כסף, מאשר פשוט לתת את המשחקים איכשהו אונליין שיעבדו על המחשב הישן. בגלל זה אנשים שונאים מחשבים, לא בגלל הגרפיקה כמו שאוהבים להציג את זה באינטרנט, בגלל שאני עכשיו משדרג את כרטיס המסך בשביל לשחק משחק שלא טרחו להתאים לכרטיס המסך ששידרגתי לפני שנה. חובבי מחשבים לא מפסיקים לשלם על רכיבים חדשים למחשב, רק כדי לשחק במשחקים חדשים שיוצאים לו. עכשיו הבנת את ההשוואה? בקונסולה אתה קונה משחקים - וכשיוצאים חדשים, הם רצים לך על הקונסולה ללא בעיה. במחשב אתה קונה רכיבים, ומשדרג כל הזמן - וכשיוצא משחק שאתה לא יכול להריץ? אתה משדרג. האם זה אומר שהקונסולה טובה יותר? לא. האם זה אומר שהמחשב טוב יותר? לא. זה אומר שכל אחד מהם עושה דברים אחרים, ולכן הוא מצטיין בדברים שהוא עושה, ופחות טוב בדברים שהוא לא עושה. במקום לשנוא את הקונסולות (או את המחשב), תבין שככה זה עובד, ואין מה לכעוס או לשנוא. צא החוצה, תריח פרחים, תקשיב לציפורים, ותחייה חיים טובים :) גילוי נאות: אני הבעלים של מספר מחשבים (ניידים ונייחים), ושל מספר קונסולות (PS3, , VITA, ועוד כמה קונסולות שכבר מתו כמו PS1, PS2, PSP, PLAY, GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advanced ועוד) ויש לי ערמות של משחקים פיזיים, שנקנו למחשבים, לקונסולות ועוד (אפילו משחקים פיזיים שאחר כך קניתי ב-Steam או , ומשחקי שקניתי פיזיים, ואז קניתי דיגיטלי עכשיו שאפשר) ובכלל לא דיברתי על עותקים שנקנו בחו"ל שבדיעבד התגלו בתור NTSC ולא עבדו על קונסולה שלי (שהייתה PAL) אז אתה יכול להבין ששפכתי עשרות אלפי שקלים (אם לא מאות אלפי שקלים) על התחביב הזה שלי. אז אני יודע על מה אני מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ארוך, אף אחד לא יקרא את זה, אבל נהניתי לכתוב את זה. בהצלחה! אתם לא מבינים שלא מדובר פה על חומרה? עזבו שהטיעון השחוק הזה של מחשבים שצריך לשדרג כל חצי שנה הוא דבילי ולא נכון, אני קונה מחשב גיימינג כל שבע שנים ב 4500 בערך וזה יותר ממספיק להריץ הכל. אתם גם חיים ב 1991 נראה לי אם אתם חושבים שקונסולה חדשה עולה 2000 שקל בהשקה ושיוצאת אחת כל עשור (כמה זמן עבד בין ה ONE לגרסת ה X? חמש שנים? מה היה מחיר ההשקה של שתיהן? 4000 שקל בערך? מה לגבי משחקים שבלתי אפשרי להריץ על ONE וחייבים X, יצאו כבר? אולי עוד לא, יצאו בעתיד, לא הנקודה) שלא נדבר גם על זה שתקנו קונסולה או לא אתם תקנו גם מחשב. אין דבר כזה בית בלי מחשב. או לפחות אין דבר כזה בית שיש בו קונסולה חדשה ואין בו מחשב. אז בחיבור התקציבים אפשר להגיע לאחלה מחשב גיימינג, עם בקר משחקים שמתחבר לטלויזיה גם. אבל תעזבו את זה שניה! למה אתם מנסים להסיט את הנושא? אני לא מדבר על מחירים וחומרה, אני מדבר על היחס וההגבלות שיש בקונסולות! מה זה קונסולה אם לא מחשב גיימינג קטן שמתחבר לטלויזיה? יש לקונסולות חומרה טובה ביחס למחיר שלהן, הן מריצות משחקים אחלה, כיף מאוד לשחק על הספה, הכל נכון! עכשיו בואו נשאל שניה למה בעצם הקונסולה לא מכילה מערכת הפעלה תואמת למחשב? איזה כיף היה אם הייתי קונה או והייתי יכול לשחק עליהם משחקי PC? אנשים שלא מבינים כלום באיך עובדים מחשבים וטכנולוגיה יגידו שטויות כמו תאימות בין תוכנה לחומרה, וכולי. אנשים שטיפה יותר מבינים יגידו שסוני לא רוצים לשלם למייקרוסופט כי הם אלה שמחזיקים בתקן המוביל למשחקי מחשב היום והסיבה שגיימינג על עדיין לא מושלם. מילא, זה תירוץ לסוני, אבל למה מייקרוסופט לא עשו את זה? ואם לא לשלם למייקרוסופט, אז למה לא להשתמש בתקנים פתוחים וקיימים? למה לפתח תקן בלעדי? אתם מבינים שהם עושים את זה כדי לרכב על הגב שלכם הצרכנים? אתם מבינים שאם הייתה יוצרת קונסולה שמשתמשת בתקן פתוח חברות אחרות היו יכולות להציע בתקן שיוכלו להריץ משחקי פלייסטיישן? אתם מבינים שכל צעד שלהם, כולל משחקים בלעדיים, הוא כדי להחזיק אתכם כשוק שבוי ולא לאפשר תחרות אמיתית שהייתה מובילה להתקדמות טכנולוגית וירידת מחירים? אם עכשיו תחליט שהיא מתחרה ב NVIDIA על ידי זה שהיא יוצרת או משלמת לחברות כדי לייצר משחקים שיעבדו אך ורק על כרטיסי מסך שלהם זו תהיה שערוריה. עד היום לא באמת יכולים להתחרות ב בטכנולוגיה אז הם התחרו בהם במחיר. תארו לכם שהם יוציאו מחר כרטיס מסך במחיר של ה 2080TI שחלש ממנו משמעותית, אבל יש ספריית משחקים שתעבוד אך ורק עליו, ולא בגלל מגבלות טכניות בלתי ניתנות לגישור, אלא בגלל קידוד. זה בלתי נתפס! אבל אתם מוכנים לקבל את זה בקונסולות מסיבה כלשהי. תנסו להתמקד בתגובות שלכם למושא הזעם* האמיתי שלי ולא לטיעונים לא רלוונטים כמו מחיר וחומרה. *(בשבילך בעיקר קליסון) 1) "הַגְזָמָה (הִיפֶּרְבּוֹלָה) היא אמצעי פיגורטיבי (ציור לשוני), ואמצעי רטורי שמהותו תיאור מוגזם ומופרז, מעבר לאמת הגלויה. תיאור זה נועד להעצים את האובייקט המתואר, ובכך ליצור רושם, תדהמה ופליאה בקרב המאזינים או הקוראים. הגזמה אינה קריקטורה: מטרתה אינה ליצור רושם מגוחך או משעשע, אלא להדגיש את האובייקט או את עמדתו של הדובר." אני לא באמת כועס, זועם או עצבני. אתה יכול להיות רגוע. כל הדיון (מהצד שלי לפחות) הוא לא יותר מפילוסופיה של שווקים, כלכלה, ולוגיקה. בסופו של דבר אני עושה מה שבא לי ואתה תעשה מה שבא לך, וההחלטות שלך בחיים, מעבר להנאה הרגעית בלדון איתך בנושא הזה, לא משפיעות בכלל על מצב הרוח שלי. 2) לקחת את התגובה שלי ולחליף בה מילים עובד רק אם בתוצאה הסופית יש הגיון. אם אני אכתוב "אני חושב שדוב גריזלי היא חיה מרתקת" ואתה תכתוב "אני חושב שתפוח אדמה היא חיה מרתקת, הבנת את ההשוואה?" אין לזה משמעות. לא רק שהפכת את המילים, גם איבדת את הפואנטה. אני כתבתי שעכשיו מוכרים לך שוב את הפלייסטיישן 1 הישן כדי שתוכל לשחק משחקים של אחד שכבר קנית בעבר אבל לא עובדים על הפלייסטיישן 4. אתה הפכת את זה ל"חובבי מחשב צריכים לקנות חומרה חדשה כדי לשחק משחקים חדשים" ברור, גם חובבי צריכים לקנות חומרה חדשה כדי לשחק משחקים חדשים, איך ההיפוך מילים הזה אמור להכיל איזו שהיא משמעות על המשפט המקורי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...