החל מפיירפוקס 57, רוב התוספות לדפדפן יפסיקו לעבוד - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החל מפיירפוקס 57, רוב התוספות לדפדפן יפסיקו לעבוד

dor123

Recommended Posts

שלום

נוכחתי לשים לב לכך שמאז ששדרגתי את פיירפוקס לגרסה 55, על כל התוספות שלי הופיע הכיתוב "דור קודם" ברקע צהוב. כאשר לחצתי על זה, נודע לי בקישור הזה, שפיירפוקס בגרסה 57 עברו לפלטפורמת הרחבות חדשה בשם Webextensions, שההרחבות הותיקות (שמכונות ע"י מוזילה "Legacy" [או "דור קודם" בגרסה העברית) לא נתמכות בה יותר.

משמעות הדבר הוא שרוב ההרחבות הותיקות, ובהן אדבלוק ואדבלוק פלוס, uBlock Origin, Noscript, Session Manager ועוד הרבה מאוד הרחבות פופולאריות, ייחסמו בגרסה 57 של פיירפוקס ויפסיקו לעבוד (וזה כבר קורה עכשיו ב- Nightly שכבר זמין בגרסה 57).

מידע נוסף:

וזה מטריד אותי כי מלבד זה שיש תוספים מסויימים שאינם מסוגלים לבצע את מטרתם שלא כ-Legacy extenstion (כדוגמת Classic Theme Restore כפי שמופיע בקישור הזה), אני תלוי מאוד בהרחבה Session Managaer, שהיא לא נתמכת ב- 57, ולא נראה שמפתחיה יתאימו אותה לפלטפורמת ההרחבות Webextensions. בנוסף, גם Noscript וחוסם הפרסומות uBlock Origin לא ייתמכו ב- 57, כי הם נכון לעכשיו מופיעים אצלי כ-Legacy.

איזה ברירה אחרת נותרה לי מלבד לעצור את העדכונים האוטומטיים של פיירפוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקופה שלפני שפיירפוקס החלו לשחרר עדכונים בתדירות גבוהה על כל פיפס קטן, בדומה לכרום, מפתחי התוספים לפיירפוקס, היו צריכים להתאים את התוספים שלהם לגרסאות חדשות של פיירפוקס שהיו יוצאות, כך שתוספים מסויימים הפסיקו לתפקד עד לשחרור גרסאות חדשות שלהם. מאז שפיירפוקס החלו עם השיטה של כרום, לאחר תקופה קצרה של חוסר יציבות בעניין תאימות התוספים, שחכתי לגמרי ממצבים שתוסף מסויים שהיה לי בפיירפוקס לא תאם לגרסה מסויימת של פיירפוקס והתוספים המדוברים (אלו שאני תלוי בהם או מהפופולארים שאני משתמש או השתמשתי בהם), שהיו אדבלוק פלוס (שלאחר מכן עברתי Adblock Edge שנהייה uBlock לבסוף), Noscript ו-Session Manager, לא היו לי יותר בעיות שעם אף אחד מהם במובן שהוא הפסיק לעבוד עם גרסה מסויימת של פיירפוקס, עד למה שהולך לקרות עם פיירפוקס 57.

מעבר לגוגל כרום הוא בעיה בשבילי, כי גם אם יש לו את התוספים uBlock , Session Manager וייתכן מאוד שגם את Noscript, הממשק שלו הרבה פחות נוח בשבילי מאשר של פיירפוקס, משום היעדר שורת התפריטים שאני כל כך התרגלתי אליה שיש בפיירפוקס ואינטרנט אקספלורר, וכן העובדה שכרום מרגל אחר הרגלי הגלישה של המשתמשים, מה שפיירפוקס לא עושה.

ובכללי לא ברור לי למה קהילת המשתמשים של פיירפוקס צנחה פלאים במהלך הזמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיירפוקס מתה.

אפילו באתר הזה שהוא אתר טכנולוגי hardcore אחוז השימוש בפיירפוקס הוא מזערי.

קצת פרופורציות:

2017-08-14_1222.png

לפני כשנתיים-שלוש גם אני עשיתי מעבר ממש כפוי מפיירפוקס לכרום, אחרי שפיירפוקס עשה לי מלא בעיות - קרס בלי סוף והתמלא בבאגים שהיה בלתי אפשרי מבחינתי לפתור..

גם לי היתה תקופה שהממשק היה פחות נוח, אבל לממשק מתרגלים, ומבחינה פונקציונלית יש תחליפים להכל.

היום כשאני חוזר ברגעים מסויימים לפיירפוקס (בעיקר בשביל לבדוק דיווחים על תקלות בדפדפן הזה..) דווקא הממשק שלו הוא זה שמרגיש לי מוזר ומיושן. כוחו של הרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

פיירפוקס מתה.

אפילו באתר הזה שהוא אתר טכנולוגי hardcore אחוז השימוש בפיירפוקס הוא מזערי.

קצת פרופורציות:

2017-08-14_1222.png

לפני כשנתיים-שלוש גם אני עשיתי מעבר ממש כפוי מפיירפוקס לכרום, אחרי שפיירפוקס עשה לי מלא בעיות - קרס בלי סוף והתמלא בבאגים שהיה בלתי אפשרי מבחינתי לפתור..

גם לי היתה תקופה שהממשק היה פחות נוח, אבל לממשק מתרגלים, ומבחינה פונקציונלית יש תחליפים להכל.

היום כשאני חוזר ברגעים מסויימים לפיירפוקס (בעיקר בשביל לבדוק דיווחים על תקלות בדפדפן הזה..) דווקא הממשק שלו הוא זה שמרגיש לי מוזר ומיושן. כוחו של הרגל.

https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers

חבל שכך המצב. אכן פיירפוקס קורס אצלי בתדירות גבוהה, לאחר שימוש רב ביוטיוב ובאתרים נוספים, ולפעמים מציג תצוגה מעוותת או מתנפח בעת שימוש ביוטיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הוא עובד מצויין. היתרון שלו הוא בכך שהוא אולר שוויצרי - הוא מאפשר לי להגדיר אותו בדיוק איך שאני רוצה. אם ההרחבות אכן ילכו לאיבוד זו תהיה מכת מוות לדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את , והוא הרבה יותר קשה בשבילי להגדרה מפיירפוקס, וגם לא הצלחתי לייבא כהלכה את הסיסמאות שלי מפיירפוקס אליו.

אני רואה שאני לא אצליח להסתדר עם .

אכן הגדרת פיירפוקס היא הרבה יותר פשוטה לי מאשר . קל מאוד לתחזק ולגבות את הפרופיל של פיירפוקס. בכרום הכל מתבצע בענן אם אני לא טועה (במתכונת המזכירה את זו של סקייפ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי לעבור ל-Pale Moon שמבוסס על פיירפוקס, אשר לא מתכננים לעשות את הדרעק הזה שפיירפוקס מתכננים. חוץ מזה שאין גרסה בעברית, הדפדפן הרבה יותר טוב ומהיר מפיירפוקס, ומאפשר גם לתוספים שאינם נתמכים בו רשמית (כדוגמת Session Manager) לעבוד עליו.

עדיין לא ברורה לי מה הסיבה לכך שהמצב עם הדפדפנים כיום זהה למעשה למה שהוא היה לפני מלחמת הדפדפנים השנייה (רק שכיום גוגל כרום ולא אקספלורר בראש). כרום הוא גרוע מהניסיון שביצעתי איתו אתמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...