נושא שבטח מעולם לא דיברו עליו. פגאניות ואתם... - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שבטח מעולם לא דיברו עליו. פגאניות ואתם...

פריאור

Recommended Posts

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאני לא שללתי את הבודהיזם או משו אחר כזה.........................

אז קודם כל:

עריכה: וגם אני חושב שזה מפגר להאמין בגמה אלים כי אם יש לי אל למשו אחד ואל למשו אחר אז למי אני אתפלל? לפי הצורך שלי? איזה אל יותר חזק? המושג אל הוא משו לא טבעי שיש לו כח בלתי מוגבל.... אם יש אל לכל דבר אז הוא לא אל כי יש לו כח רק למשו אחד... אין דבר כזה אל שמתמחה בדבר אחד....

עריכה מספר 2: אני גם חשוב שיש דבר כזה רוחות, כשפים, גלגולים, סיאנסים וכל מיני.... אני רק חושב שלא רצוי לעסוק בזה ומי שעוסק בזה יוצא משוגע בסופו של דבר או שהוא סתם מתחזה......

זה לא לשלול דברים אחרים?

Rule The , לטובתך, תשתוק......

התנ"ך מזכיר בודהיסטים? :o

לא........ ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטופ גאן-

אני ממש לא פסיכולוג ולא מתיימר להיות אמרתי שלפי דעתי אין לזה השפעה טובה לעסוק בסאינסים.... השוואתי את זה להתאבדות כי לפי דעתי זה הרס עצמי לעסוק בזה......................

היא אמרה שהם לא עוברים על שום חוק בזה שהם מאמינים באלים אחרים אמרתי שהיא צודקת כל עוד הם לא כמו כת השטן שאוהבים לשרוף חתולים... ואין לי בעיה שמישו יאמים באלים כל עוד זה לא משו כמו כת השטן......

אל תהיה דפוק ברור שלא כתוב "ויהיה בודהיזם עם רוחני" כתוב משו על עם במזרח שהם מאוד רוחניים ומקשרים את העם הזה לבודהיסטים......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קודם כל:

זה לא לשלול דברים אחרים?

Rule The , לטובתך, תשתוק......

לא........ ::)

שללתי את זה לעצמי בזה שאני חושב שזה לא משו מציאותי כמה אלים אבל לא שללתי את לאחרים!

ושאלה: מאיפה לגאון שלנו ידוע שלא כתוב משו על הבודהיזם? אתה קראת את כל התנ"ך? אתה זה ששולל לא אני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיה דפוק ברור שלא כתוב "ויהיה בודהיזם עם רוחני" כתוב משו על עם במזרח שהם מאוד רוחניים ומקשרים את העם הזה לבודהיסטים......

תוכיח.

לטופ גאן-

אני ממש לא פסיכולוג ולא מתיימר להיות אמרתי שלפי דעתי אין לזה השפעה טובה לעסוק בסאינסים.... השוואתי את זה להתאבדות כי לפי דעתי זה הרס עצמי לעסוק בזה......................

היא אמרה שהם לא עוברים על שום חוק בזה שהם מאמינים באלים אחרים אמרתי שהיא צודקת כל עוד הם לא כמו כת השטן שאוהבים לשרוף חתולים... ואין לי בעיה שמישו יאמים באלים כל עוד זה לא משו כמו כת השטן......

תסלח לי מאוד, אבל זה חוכמה קטנה מאוד לשנות את מה שאתה אומר עכשיו.

בהודעות הקודמות לא הייתה לך שום הבדלה.

ואני עדיין חושב שאין לך מושג על מה אתה מדבר בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושאלה: מאיפה לגאון שלנו ידוע שלא כתוב משו על הבודהיזם? אתה קראת את כל התנ"ך? אתה זה ששולל לא אני

חמודי, אתה זה שהזכרת את זה.

כלומר, חובת ההוכחה היא עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיניתי?

וואלה אני לאדע מאיפה זה לקוח (כמובן שמהתנך רק לאדע איזה ספר ואיזה פרק) שכתוב על הבודהיסטים...... אבל אני אומר לך שכתוב שיש עם במזרח שהוא מאוד רוחני ומקשרים את העם הזה לבודהיסטים.... התנ"ך זה לא שחור על גבי לבן כמו שזה נראה... לא הכל כתוב כמו הספר הזה שאתה אמרת לקרוא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נגיד וכן מצויין בודוהיזם בתנ"ך (מוזר שלטובה... כל דת אלילית אחרת נשללה בתנ"ך).

אז זה שלא כתוב על Forn Siđr או דרואידיזם או וויקה לא אומר שזה לא היה קיים (למעשה

מאז האימנציפציה לכל מה שלא נוצרי באירופה החלו לצוץ קהילות פגאניות ברחבי אירופה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התנ"ך לא שלל כל דת אלילית אחרת. תפתחי שוב ספר מלכים ב' מעמד הר המוריה נראה לי זה הסיפור שבו יש תחרות בין אליהו הנביא ונביאי הבעל... אחרי התחרות אליהו שחט את כל נביאי הבעל ונענש על כך. ליהדות יש בעיה רק עם יהודים שמאמינים גם באלילים אחרים ואין בעיה עם אלילים אחרים.

אם היה ליהדות בעיה עם כל הדתות האחרות לא נראה לי שהיה אפשרות לגויים להיכנס לגן עדן ויש להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Forn Siđr

הא?

מאז האימנציפציה לכל מה שלא נוצרי באירופה החלו לצוץ קהילות פגאניות ברחבי אירופה).

לא אומר הרבה על הדתות האלה.....  ;) ;D

מה שיניתי?

לא הרבה...... רק את כל הקטע שקשור לכת השטן והמנהגים שלהם....  >:(

וואלה אני לאדע מאיפה זה לקוח (כמובן שמהתנך רק לאדע איזה ספר ואיזה פרק) שכתוב על הבודהיסטים...... אבל אני אומר לך שכתוב שיש עם במזרח שהוא מאוד רוחני ומקשרים את העם הזה לבודהיסטים.... התנ"ך זה לא שחור על גבי לבן כמו שזה נראה... לא הכל כתוב כמו הספר הזה שאתה אמרת לקרוא...

שוב פעם, תביא הוכחה.

עד שלא תעשה את זה, אני לא מאמין. ברגע שתביא הוכחה אני אחזור בי.

ד"א, התנך כן שולל דתות אליליות. שולל במובן של "זה לא נכון, ומי שעושה את זה טועה". אבל לפי מיטב זכרוני בתנך יש מין גישה (כלפי עמים אחרים) של "שיעשו מה שהם רוצים, אבל הם לא צודקים". ע"י כן מחויב לעבוד את ה' וררק אותו כי הוא העם הנבחר וכו'......

זתומרת אין מלחמת חורמה בדתות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחט נביאי בעל? אני לא מעריצה גדולה של הבעל והאשרה (מי אלו בכלל?) אבל ממה שזכור לי

משיעורי התנ"ך שנכפו עליי, זכורה לי גישה מאד לא ידידותית כלפי כל מי שדתו לא היתה יהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר למדיניות התנ"ך (חח נשמע מוזר) ובאמת זה לא נכון אבל שיעשו מה שבא להם וגם אני חושב ככה....

ואני לא מבין מה אתה רוצה אני אמרתי שאין לי בעיה שיעשו מה שבא להם כל עוד זה לא דברים שפוגעים באחרים (כמו כת השטן).........

ואחרי שנביאי הבעל הפסידו בתחרות אליהו הנביא אמר לשחוט את כל נביאי הבעל..... הוא נענש על זה כלומר התנ"ך לא אומר שזה נכון לשחוט את כל מי שלא מאמין................

ומה זה הייתה גישה לא ידידותית......... שיעשו מה שבא להם שלא יתקרבו אליי.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחט נביאי בעל? אני לא מעריצה גדולה של הבעל והאשרה (מי אלו בכלל?) אבל ממה שזכור לי

משיעורי התנ"ך שנכפו עליי, זכורה לי גישה מאד לא ידידותית כלפי כל מי שדתו לא היתה יהודית.

בעל ואשרה הם 2 האלים הראשיים במיתולוגיה הכנענית (משהו כמו זאוס והרה אצל היוונים), והיו נפוצים איפה שהיום צור וצידון (וגם אז בעצם...) וצפונה מזה. המקור הוא כנראה באוגרית (עיר בסוריה של היום).

ואני לא מבין מה אתה רוצה אני אמרתי שאין לי בעיה שיעשו מה שבא להם כל עוד זה לא דברים שפוגעים באחרים (כמו כת השטן).........

זה לא מה שאמרת קודם....

ודריה, מה עם השאלה שלי? (2 השאלות למעשה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה זה הייתה גישה לא ידידותית......... שיעשו מה שבא להם שלא יתקרבו אליי.........

זה בסדר, אין לי כוונה להתקרב אליך.

וטופ-גאן, איזו שאלה? אני סנילית, תזכיר לי.

הדבר הזה שלא הבנת זה כי אין לך פונט כזה. זה אומר Forna Sed, the old ways, tradition בנורדית

עתיקה.

מה היתה השאלה ה-2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וטופ-גאן, איזו שאלה? אני סנילית, תזכיר לי.

זה:

ועכשיו תקרא את Beowulf, גם מאד מומלץ, רצויי באנגלית. זאת אגדה עתיקה על לוחם גאלי אחד.

קלאסיקה ספרותית. משהו סוף הדרך.

זה לא חלק מהמיתולגיה הנורווגית או משהו כזה? (או שוודית... משהו באיזור... ;))

אני יודע שטולקין לקח משם הרבה אלמנטים ל"שר הטבעות"....

ד"א, קראת את הספר שהמלצתי עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...