מקרה מוזר, חבילה (פלאפון) הגיע לידי וצמוד אליה הודעת מכס - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרה מוזר, חבילה (פלאפון) הגיע לידי וצמוד אליה הודעת מכס

ProVoker

Recommended Posts

אז הפלאפון הגיע אלי לאחר 5 שבועות, מתוכם יומיים בילה בבדיקת מכס, מדובר במוצר ששויו 228$ והמכס העריך נכון את השווי ב884.
קיבלתי צמוד לחבילה מסמך "מצהר יבוא טובין בודאר" עם שמי, שבו מתואר הטובין, השווי והמכס ומע"מ שמסתכמים ב306 ש"ח.
למטה יש הודעת זיכוי מכס, שום דבר לא חתום (נגיד חותמת בנק) ורשום סה"כ לתשלום, מספר חשבון בנק ומספר אמסכתא.
החבילה הגיעה דרך דואר רגיל, דואר , היא הגיעה למקום עבודתי, ואף אחד לא שילם את הסכום הנ"ל.

העניין הוא שהחבילה כבר בידי, האם לדעתכם כדאי לי לפנות למכס ולשאול לפשר העניין, או שלהחשיב את החבילה כמשוחררת ולהמשיך בחיי? מה הנזק שאני יכול לספוג אם פתאום עוד שנה רשות המיסים לישראל תיזכר בטעות הזאת?

ראוי לציין, כמעט והשלכתי את המסמך הזה לפח יחד עם שאר האריזת ניילון ובמקרה שמתי לב שיש שם משהו. אני מניח שכל אדם אחר לא היה שם לב.

אגב עמדת המכס בנושא לפי האתר הינה שאינני יכול לקבל חבילה ללא תשלום עליה קודם:

1. חבילות הנשלחות בדואר רגיל - מועברות לסניפי הדואר הקרוב לאזור מגורי הנמען, בהתאם לכתובת הרשומה ע"ג החבילה, בצירוף הוראת תשלום על סך המסים (אם נדרשים). את המסים משלמים בסניף הדואר בעת קבלת החבילה.
  2. חבילות הנשלחות בדואר מהיר (EMS) או באמצעות חברות בלדרות - משוחררות מהמכס ע"י סוכן מכס של חברת דואר או על ידי סוכן המכס של חברת הבלדרות שהחבילה נשלחה באמצעותה, והמסים משולמים על ידה עבור היבואן. בעת מסירת החבילה בבית הלקוח, נגבים המסים על ידי השליח.
  3. חברת דואר וחברות הבלדרות גובות, ככלל, עבור שירות זה עמלה, בנוסף לעלות השילוח. כל ההשגות או הערעורים או הבירורים לגבי עמלות חברת הדואר או חברות הבלדרות, יש להפנות ישירות לשירות הלקוחות של החברה המשלחת.
  4. במקרים חריגים יידרש הנמען להגיע לבית המכס ולשחרר את הטובין בעצמו. לדוגמא, אם היבואן נדרש להשלים פרטים לגבי הטובין המיובאים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...