Seagate Archive 8TB בתור כונן גיבוי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate Archive 8TB בתור כונן גיבוי

MichaelZ

Recommended Posts

אני צריך לשדרג את כונן הגיבוי שלי. כמות החומר כל הזמן גדלה וחשבתי כבר להביא אחד של 8 טרה כדי שאני לא אצטרך להחליף אותו בכונן אחר בעוד שנה.

ראיתי שכאלה עולים ים של כסף אבל בסוף נתקלתי בכונן הזה:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14797

קודם כל אני צריך לדעת אם הוא בכלל טוב לי, כי כתוב שם צ'יפסט H61 ואני לא כ"כ יודע איפה המחשב לי עומד. אז ככה:

לוח P8P67 PRO, ווינדווס 7 64-ביט OEM.

בהתחלה אני רוצה לחבר את הכונן למחשב דרך הדבר הזה: http://www.icydock.com/goods_cat.php?id=112

יש לי 2 כאלה ואני כל הזמן מחליף בין כוננים של 4, ו-2 TB של . זה עובד פיקס, אומנם פה מדובר בחיה קצת אחרת (8TB). יש מצב לבעיות?

מהנסיון האישי, כוננים של הם לא הכי. בעבר, אחד נדפק לי אחרי 8 חודשים ואחד אני קיבלתי אותו דפוק (המחשב בכלל לא היה עולה) אז ישר הלכתי להחליף. ויש לי עוד אחד של 2TB שיש לי אותו 3-4 שנים ובזמן האחרון הוא התחיל לזייף... בקושי השתמשתי בו. זה בכלל לא לעניין.

אני קצת סקפטי לגבי הכונן הזה של 8TB. אני צריך שלפני הכל הוא יהיה אמין. מהירות זה איפשהו למטה ברשימת הדרישות. לא איכפת לי שיש אחריות, אני רוצה שהוא לי ישבוק חיים אחרי 6 חודשים וגם לא אחרי שנתיים. אני צריך כונן שיחזיק לי מלא זמן. אני לא הולך להעמיס עליו. תדירות השימוש תהייה משהו כמו אחת לשבוע-שבועיים, כשבין לבין הוא יהיה בכלל מחוץ למחשב. אם הוא לא יכול לעמוד בשימוש כזה (לאורך זמן): לא צריך אותו!

ועוד משהו. בהמשך אני רוצה להביא לכונן הזה מארז חיצוני יעודי. עוד לא החלטתי אם USB3 או eSATA או שגם וגם (משולב). מה דעתכם? יכולה להיות שם איזושהי מגבלה?

כמעט שכחתי... מה נסגר עם כונני סמסונג? הם כבר לא בתמונה? היה לי 3-4 כוננים שלהם. הכוננים הכי שקטים והכי אמינים שהיו לי אי-פעם. WTF? לאן הם נעלמו?

תודה רבה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה בדיוק יותר זול. אם אתה מתכוון לזה:

דיסק קשיח Seagate Barracuda ST4000DM000

הרי ששניים כאלה עולים אפילו טיפה יותר מהדיסק הזה של 8TB. וכל "צמד-חמד" אחר שיתן לי 8TB יעלה יותר בצורה משמעותית. חוץ מזה שכבר יש לי שני כוננים כאלה (4TB) ויש לי נסיון רע איתם. ואני ממש לא מתכוון לקנות עכשיו עוד שניים. מה אני דפוק?

וככל שמספר הכוננים עולה אז גם עולה הסיכויי שלפחות אחד מהם ידפק. אז מה יותר מסוכן? סיכוי יותר נמוך שכל החומר יאבד או סיכוי יותר גבוה שחלק מהחומר ילך לקיבינמט?

ובואו לא נשכח שאם כונן אחד שובק חיים זה לא משפיע על הסיכויים של הכונן השני בשום אופן. הוא לא מקבל פטור מאלוהים והוא יכול להגיד ביי-ביי בדיוק באותה הצורה. אז ככה ש:

it's a lose-lose

וכן, הכונן הזה של ה-8TB הוא לא נפוץ, לכן, נכנסתי לפורום כדי לקבל חוות דעת מבעלי נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן 8 גיגה ללא מארז חיצוני עולה כ-240 דולר

כונן 4 גיגה - 114 דולר.https://www.amazon.com/Seagate-SATA-3-5-Inch-Desktop-ST4000DM000/dp/B00B99JU4S/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1475590117&sr=1-2&keywords=4T+hard+disk

כמו ש4 טרה מתקלל , גם 8 טרה יכול להיתקלל ואף בהיסתברות יותר גדולה שכן יש יותר פלטות וציפיפות יותר גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הכונן הזה תקנה אתה. יש לי כבר 2 כאלה ולא היה חסר לי בעיות איתם. חוץ מזה, לא יודע לאן הלכת. אני נמצא בארץ, לא באמזון.

ה-4 טרה זה מלפני כמה שנים. ה-8 טרה הוא חדש יותר. אפשר לדבר עד מחר על פלטות, צפיפות, יותר טוב, פחות טוב?

אני רוצה לדעת למי יש אותו ואיך הוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיכאל, רוב אילו שנימצאים כאן סתם מקשקשים על מפרטים וכוננים. בסוף לא קונים כלום רק שיווק.

אשמח לקבל קבלה ואו צילום של המחשב או הציוד שנירכש מהמפרטים שכאן. 

יש מספר חברים כאן , שמפרסמים מספר פעמים מפרטים שרוצים שירכשו מהם.בטענה שכאילו הם רוצים לרכוש זאת.

מי בכלל צריך נפח כזה עצום , כל החומר שיש לי בקושי מגרד את 0.75T

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלות? צילום של המחשב? אתה רוצה אולי את מספר ת.ז. וחשבון ארנונה?

לא יודע על איזה עץ טיפסת אבל תרד משם.

ומי בכלל צריך נפח כזה???  וואווו......... אם הייתי מרגיש שאני צריך להוכיח לך משהו, הייתי אומר לך מי צריך נפח כזה.

תודה לך.

עכשיו מישהו אחר, בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...