מחפש המלצה ללוח אם Z170 ל-6600K (ההודעה נערכה) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה ללוח אם Z170 ל-6600K (ההודעה נערכה)

Dvich

Recommended Posts

הכותרת נערכה בהתאם למידע החדש שהתקבל בתגובות, עוד פרטים בהודעה 5.

כותרת מקורית לפני עריכה:  מספר שאלות לגבי H170M-D3H-GSM

שלום,

מספר שאלות לגבי הלוח H170M-D3H-GSM של Gigabyte:

1. האם תואם למעבד i5 6600K?

2. האם תומך בביצוע OC?

3. האם תומך ב-32GB RAM?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר ענו, הלוח הנ"ל תומך במעבדי ה Skylake (קישור לרשימת המעבדים הנתמכים) ובזיכרון DDR4 בנפח של עד 64GB ב-4 מודולי זיכרון. הלוח כמובן לא מיועד להמהרה שכן הוא לא מבוסס על ערכת השבבים Z170, אבל יכול להיות, כפי ש @MekoPelet כתב, שכן יהיה אפשר לבצע כלשהי ע"י הגדלת תדר הבסיס שלו (דבר שיגרום לכל הרכיבים בלוח, ולא רק למעבד, לעבוד בתדר גבוה יותר).

השאלה היותר מעניינת היא מה בדיוק ההבדל בין ה GA-H170M-D3H-GSM לבין ה GA-H170M-D3H?

לי נראה כי מדובר בלוחות אם זהים לחלוטין - לא רק מבחינת התכונות שהם מציעים אלא גם מבחינת מבנה הלוח (מהשוואת התמונות באתר של Gigabyte לא נראה כל הבדל ברכיבים בין הלוחות או במבנה ה PCB מלבד ההדפסה של דגם הלוח). מסתבר שההבדל הוא בתוכנית ה GSM של , שפשוט מבטיחה שאורך החיים של לוחות המשתתפים בתוכנית יהיה ארוך יותר מבחינת מלאים (לוחות כאלו ישארו במלאי לפחות לעוד 2-3 שנים) וגם מבחינת תנאי ההחלפה שלהם במסגרת ה RMA. אני לא בטוח האם זה ממש משמעותי למשתמש ביתי רגיל והאם התוכנית הזו בכלל פועלת מחוץ לארה"ב, ולכן אם ההבדל במחיר בין לוח GSM לגירסה הרגילה שלו הוא משמעותי לא בטוח שכדאי ללכת על הלוח בגרסת ה GSM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות!

יכולת ביצוע OC היא תכונה שחשובה לי, תוכלו להמליץ לי על מבוסס Z170?

מכיוון שאין לי דרישות מיוחדות מבחינת פיצ'רים על הלוח (למעט תמיכה ב-32GB וחיבור LAN, שאני מניח שסטנדרטי) אשמח למחיר הנמוך ביותר.

תודה שוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה המלצה לגבי , אתה צריך לספק עוד כמה פרטים:

א. האם יש הגבלה לגבי הגודל של לוח האם? ה H170M-D3H שחשבת עליו הוא בגודל micro-ATX - האם זה בגלל שהמארז מגביל אותך מבחינת גודל לוח האם?

ב. מה התקציב?

ג. האם אתה קונה את הלוח מחנות מסויימת?

ד. התכונות שביקשת (תמיכה ב 32GB וחיבור רשת) קיימות בכל לוח אם מוגדרני בכל גודל (גם בלוח בעל 2 חריצי הרחבה לזיכרון ניתן להתקין 32GB ע"י התקנת 2 מודולי זיכרון מסוג בנפח של 16GB כל אחד). האם אתה בטוח שאין לך דרישה לתכונות מסויימות?

באופן כללי, בלי הגבלות כלשהן, אני הייתי שוקל לוחות אם כמו ה Z170 PRO GAMING וה MAXIMUS-VIII-RANGER של Asus, ה Z170-Extreme4 של וה GA-Z170X-UD3 של .

הערה: יש עוד לוחות אם שמתאימים - כאן רשמתי רק כמה מהם.

אם אתה מעוניין לבצע המהרה בינונית או כבדה, אני מציע שתתייעץ בפורום אוברקלוקינג וקירור, שם אולי יוכלו לומר לך איזה מתאים יותר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הסיבה שהתעניינתי ספציפית בלוח הזה היא שקיבלתי עליו הצעת מחיר מאוד טובה, יש לי מארז בגודל "רגיל".

ב. אין לי תקציב מוגדר, אני רוצה את הלוח הכי זול שיתן לי חיבור LAN, יתמוך ב-2 סטיקים של 16GB 2133 כל אחד ויאפשר לי לבצע OC קל-בינוני, אם אפשר ב-600 ש"ח אז אשמח להמלצה ללוח כזה, אם תגיד שהמינימום הוא 900 ש"ח אז so be it :)

ג. לא, אך יש עדיפות לחנויות מאזור המרכז.

ד. כן, אין לי דרישות נוספות מעבר לאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי קודם - כל לוח יעמוד בדרישות שלך, מלבד זו של ההמהרה. בשביל לוח אם שמיועד להמרה בינונית לדעתי צריך להשקיע יותר מ-600 ש"ח. יש לציין כי סביר להניח שתצליח להגיע להמהרה סבירה גם עם לוח אם זול יותר כל עוד הוא מבוסס על ערכת השבבים Z170, אבל בסופו של דבר לוחות האם הזולים יותר לא תוכננו לכך, דבר הבא לידי ביטוי במספר שלבי ייצוב מתח יחסית קטן, גופי קירור קטנים יחסית על מערכת ייצוב המתח ואפשרויות המהרה מוגבלות בביוס (זו הסיבה שהצעתי שתתייעץ בפורום אוברקלוקינג וקירור, שם כנראה מכירים את יכולות ההמהרה של הלוחות).

אני אישית הייתי בוחר באחד מהלוחות הבאים, שנמכרים בחנויות השונות בטווח של 700-1000 ש"ח:

לוחות של Asus:
Z170 PRO GAMING

Z170-A

Z170-PRO

MAXIMUS VIII RANGER

לוחות של Gigabyte:
GA-Z170X-UD3:

GA-Z170X-UD5 TH

לוחות של ASRock:
Z170 Extreme4

Fatal1ty Z170 Gaming K4

לוח של MSI:
Z170A GAMING M5

מבין כולם אני כנראה הייתי בוחר ב MAXIMUS VIII RANGER של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...