למה הרוב בנים? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה הרוב בנים?

JekylHyde

Recommended Posts

Gil28

אין הבדל גדול בין בוגר תואר למדעי המחשב לבין בוגרת בתואר במתמטיקה מבחינת נקודת פתיחה...

בלי לתכנת בזמנך החופשי ולהסתמך רק על התואר גם ככה אתה לא בנקודת פתיחה טובה.

אם לא צברת ניסיון מעשי מחוץ לתרגילי בית ועבודות בתואר אז הנקודת פתיחה שלך כבר פחות טובה משל רוב מסיימי התואר.

חוץ מזה, מה זה נקודת פתיחה?

קשה לאמר של מי הקריירה תהיה מצליחה יותר לכאורה רק לפי כמות הידע שלו בזמן X בחיים.

יכול להיות גם סטודנט מצטיין במדעי המחשב שבחר את המשרות הלא נכונות בשביל הניסיון התעסוקתי ואז הוא גם יישאר מאחור.

במילים אחרות איזה תואר אתה עושה זה לא ממש העיניין העיקרי פה כל עוד התואר שלך כולל מתמטיקה ברמה גבוהה.

נכון שהידע של איך עובד המחשב ומערכת הפעלה הוא חשוב, אבל אם אין לך ניסיון בתיכנות בC++ או בC היידע הזה יישאר בעיקר תאורתי ולא ממש תדע ליישם אותו.

המון סטודנטים צעירים בכלל לא יודעים לתכנת בשפות NATIVE, הם יודעים בעיקר שפות כמו JAVA וC#, אפילו שלמדו את זה באוניברסיטה. אז הסטודנטים האלה כבר נמצאים בנקודת פתיחה טובה פחות למרות שעשו תואר במדעי המחשב.

בכל מקרה, להשקיע זמן בללמוד תואר נוסף במדעי המחשב כשיש לך כבר שני תארים מדעיים זה ביזבוז זמן. את הזמן הזה אתה יכול להשקיע בצבירת ידע מעשי הריי המחסום של מישהו שאין תואר בכלל הוא לא מהווה בעייה עבורך.

הרבה מעסיקים רוצים לראות שיש לך תואר במדעים ואת הניסיון שלך הם בוחנים באופן פרטני ולא לפי רשימת הקורסים שסיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא עוצר את הבנות בכניסה.

לדעתי, בסופו של דבר זה מתבטא בתחומי העניין בגיל הצעיר של הבנים והבנות.

הבנים הולכים יותר לכיוון משחקי מחשב, כדורגל וכו'... ובנות מתחפשות, מתאפרות, בובות וכו'...

מדובר על מעגל שקשה מאוד לשבור, לא רק בגלל שקשה להורים, אלא בגלל שמבחינה פיזית, רגשית והורמונלית הבנות הצעירות נוטות להיות יותר "רגישות" מהבנים ולכן גם יותר עדינות.

אני מנסה להחדיר לבת שלי את אהבת התמתמטיקה, הטכנולוגיה, החומרה והתוכנה אבל מה שהיא רוצה זה לשחק במשחקי אפיה, פסנתר, וכל מיני רוץ וקפוץ למיניהם.

אני מאמין שיש סיכוי לשינוי בהמשך וגם מקווה שיהיה.

בכל מקרה - אף אחד לא עוצר בנות ב"כניסה" לכאן, לדעתי ההיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

Gil28

אין הבדל גדול בין בוגר תואר למדעי המחשב לבין בוגרת בתואר במתמטיקה מבחינת נקודת פתיחה...

בלי לתכנת בזמנך החופשי ולהסתמך רק על התואר גם ככה אתה לא בנקודת פתיחה טובה.

אם לא צברת ניסיון מעשי מחוץ לתרגילי בית ועבודות בתואר אז הנקודת פתיחה שלך כבר פחות טובה משל רוב מסיימי התואר.

חוץ מזה, מה זה נקודת פתיחה?

קשה לאמר של מי הקריירה תהיה מצליחה יותר לכאורה רק לפי כמות הידע שלו בזמן X בחיים.

יכול להיות גם סטודנט מצטיין במדעי המחשב שבחר את המשרות הלא נכונות בשביל הניסיון התעסוקתי ואז הוא גם יישאר מאחור.

במילים אחרות איזה תואר אתה עושה זה לא ממש העיניין העיקרי פה כל עוד התואר שלך כולל מתמטיקה ברמה גבוהה.

נכון שהידע של איך עובד המחשב ומערכת הפעלה הוא חשוב, אבל אם אין לך ניסיון בתיכנות בC++ או בC היידע הזה יישאר בעיקר תאורתי ולא ממש תדע ליישם אותו.

המון סטודנטים צעירים בכלל לא יודעים לתכנת בשפות NATIVE, הם יודעים בעיקר שפות כמו JAVA וC#, אפילו שלמדו את זה באוניברסיטה. אז הסטודנטים האלה כבר נמצאים בנקודת פתיחה טובה פחות למרות שעשו תואר במדעי המחשב.

בכל מקרה, להשקיע זמן בללמוד תואר נוסף במדעי המחשב כשיש לך כבר שני תארים מדעיים זה ביזבוז זמן. את הזמן הזה אתה יכול להשקיע בצבירת ידע מעשי הריי המחסום של מישהו שאין תואר בכלל הוא לא מהווה בעייה עבורך.

הרבה מעסיקים רוצים לראות שיש לך תואר במדעים ואת הניסיון שלך הם בוחנים באופן פרטני ולא לפי רשימת הקורסים שסיימת.

באוניברסיטה, לא רק תכנתנו בשפות native, גם כתבנו קומפיילרים, מערכות הפעלה ושפות תכנות משל עצמינו.
כשאתה אומר שאין הבדל בין בוגרי מדמ"ח לבין בוגרי מתמטיקה, אני יכול להגיד לך מניסיון שדברים שלמדתי במדעי המחשב נתנו לי הרבה יישום פרקטי (בעיקר בתחומי ה-concurrency, גרפיקה ממוחשבת ועיבוד תמונה) בהם לבוגר מתמטיקה בכלל לא היה מושג מאיפה להתחיל לחפש. אבל אין לי ספק שבוגר תואר מתמטי היה בנקודת פתיחה טובה יותר מכל אחד בלי תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם עשיתי את הדברים האלה בטכניון וגם התעסקתי עם לשנות KERNEL של וכו, נכון זה מועיל מאוד לידע. אבל זה עדיין הכל ברמה של מתחילים, בטכניון אתה לא צובר מספיק ידע מעשי בשביל להיות ישר מועסק בעבודה בתחומים האלה... אם לא עשית פרוייקטים אישיים בזמנך הפנוי במקביל ללימודים אז ככל הנראה העבודה הראשונה שלך תהיה QA.

חוץ מזה את הדברים שלומדים בקורסים האלה זה דברים שעומדים בפני עצמם, זה קורסים של 4 חודשים(לא כולל מבחנים) זה לא מתבסס יותר מדי על ידע קודם. אפשר ללמוד את הרוב בכוחות עצמך תוך מספר חודשים מצומצם.

בתור אחד שעשה הרבה גרפיקה בOPENGL וDIRECTX אני יכול לאמר לך שהרמה שאתה לומד גרפיקה בטכניון זה פחות או יותר רמה של גנון(בתואר ראשון, וגם בתואר שני זה לא יותר מדי מרשים). זה יותר טוב מכלום, אבל זה ממש רק הפתיח.

למתמטיקה יש ערך "ניצחי" ויותר קשה ללמוד מתמטיקה בכוחות עצמך.

יש נטייה לתכנתים לחשוב שהם מאוד חכמים(כמעט כל תכנת מתחיל בטוח שהוא איזה גאון) בגלל שהמחשב נותן להם כלים מאוד חזקים, אבל הקטע עם תיכנות זה שמי שמתמש בתוכנה שלך לא רואה איך כתבת את הקוד, אז אתה יכול לכתוב קוד חרא אבל אם זה ייעבוד מספיק טוב למשתמש אוליי לא יהיה אכפת לו. לא שאני ממליץ, אבל זה רק אומר שלא צריך להיות סופר גאון בשביל לתכנת דברים "רגילים".

עריכה: הנקודה היא שזה לא כל כך משנה איזה תואר למדת כל עוד הוא כולל הרבה מתמטיקה. תואר במדעי המחשב יכול לתת לך כיוון במה להתמקד אבל תואר במדעי המחשב זה גם ממש רק ההתחלה בידע שתצבור בתיכנות. תכנת צריך ללמוד כל החיים בזמנו הפנוי בשביל להשאר רלוונטי בכל מקרה. להסתמך על הניסיון שלך מהטכניון או מהעבודה אתה גם ככה הולך להיות מובטל בגיל 40.

אז נניח למי שלמדת בטכניון יש יתרון קטן של ניסיון מעשי, אבל לדעתי היתרון של הידע הנוסף במתמטיקה הוא עולה. אחר כך הכל יכול להשתנות בהתאם להשקעה של כל בוגר ובהתאם להתמחות.

אז לדעתי לשלוח מישהי לעשות תואר במדעי המחשב כשיש לה שני תארים מדעיים זה קצת טימטום. היא יכול לעשות את הקורסים ה"חשובים" של מדעי המחשב בזמן שהיא כבר מתחילה לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilantzur

הבנים הולכים יותר לכיוון משחקי מחשב, כדורגל וכו'... ובנות מתחפשות, מתאפרות, בובות וכו'...

מדובר על מעגל שקשה מאוד לשבור, לא רק בגלל שקשה להורים, אלא בגלל שמבחינה פיזית, רגשית והורמונלית הבנות הצעירות נוטות להיות יותר "רגישות" מהבנים ולכן גם יותר עדינות.

אני מנסה להחדיר לבת שלי את אהבת התמתמטיקה, הטכנולוגיה, החומרה והתוכנה אבל מה שהיא רוצה זה לשחק במשחקי אפיה, פסנתר, וכל מיני רוץ וקפוץ למיניהם.

מתמטיקה לא הבנתי מה הקשר (?), בנות הרבה יותר משקיעות מבנים בלימודים וכו'.

אבל בוא נגיד שהרבה מתחילים להתעניין במחשבים בגלל משחקי מחשב, שברובם מלבד יריות אפשר להרוג בסכין ובאופן כללי מאוד קשים... כמו שאמרת, בנים יותר מתחברים לזה ואז לאט לאט נכנסים לתחום ובנות מעדיפות דברים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilantzur

אף אחד לא עוצר אותן בכניסה אבל זה לא באמת מה שיגרום למישהו או משיהי להשאר כאן. כבר כתבתי, זה לא רק לבנות זה גם לבנים... אם מישהי או מישהו בא וכותב "החלום שלי זה לכתוב משחקי מחשב ואני רוצה לעבוד בתו תכנתת, נורא אהבתי C++" ואז אנשים כותבים לה(או לו) "למה לך להיות תכנתת? כבר השקעת בתואר בתחום אחר, אל תשני תחום..."

תגובה כזו תבריח אנשים בין אם בנים ובין אם בנות. במקרה הפעם זה היתה בחורה...

כשאתה מנהל קהילה או פורום זה לא עוזר להביא משתמשים חדשים אם מגיבים להם ככה.... זה מה שאני אומר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...