הנדסת מחשבים/מדמ"ח התלבטות מוסד לימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסת מחשבים/מדמ"ח התלבטות מוסד לימודים

Galco19

Recommended Posts

אהלן,בהתלבטות לא קלה ומתגובות שראיתי פה החבר'ה כאן רציניים אז ננסה את מזלי :)

לפני שנה וחצי חזרתי מטיול ארוך עם שאיפה ללמוד הנדסה באוניברסיטה שאני לא סגור בכלל איזה, כי אני לא מכיר בתכלס את ההבדלים בין התארים השונים ומה מתעסקים בפועל אז כיוונתי לאיפה שיש הכי הרבה תעסוקה/כסף שזה חשמל/מדמ"ח עם העדפה לחשמל כי מדעי המחשב הרתיע אותי(למדתי בתיכון ולא התחברתי בכלל) אז הלכתי על מסלול של שיפור בגרויות ופסיכומטרי, התלבטתי בין זה למכינה של הטכניון ובסוף החלטתי בגרויות כי המכינה נשמעה קשה בטירוף ומשהו שעדיף לא לעבור אם לא חייב..ולבסוף אחרי 3 פסיכומטרי ו5 יחידות במתמטיקה ופיזיקה עם אחלה ציונים הגעתי למצב שאני מתקבל לכל הנדסה חוץ מלמדמ"ח/חשמל בטכניון..במחשבה לא לבזבז את הזמן ולנסות להתקבל בכל זאת לטכניון נרשמתי לסמסטר אביב בפקולטה אחרת כדי לנסות אפיק מעבר מפקולטה אחרת להנדסת חשמל..העניין הוא שהקורסים קשים בטירוף בעיקר הפיזיקה והאינפי וזה הכניס אותי למצב שבו אני בכלל לא יודע אם אני מספיק טוב בשביל התואר הזה..מצד שני זאת רק ההתחלה ואמור להיות קשה לכולם...ההתלבטות שלי היא מה אני עושה אם אני לא מצליח את האפיק מעבר הזה, להשאר בטכניון וללמוד הנדסה אחרת נראה לי פספוס כי מה שחזק בשוק היום זה התחום מחשבים/תוכנה לכן יהיה חבל להשקיע 4 שנים בתואר כ"כ קשה ולא ללמוד את המקצועות האלה.. או האפשרות האחרת זה ללמוד באוניברסיטה אחרת..תל אביב יקר מידי בשבילי אז נשארתי עם באר שבע..שבזמן האחרון שמעתי הרבה דברים רעים מצד הסטודנטים על הפקולטה להנדסה שם..יחס רע מאוד,ממוצע נכשלים גבוה, מגבלות בחזרה על קורסים וכ'ו..כל הדברים האלה יכולים לפגוע קשה בממוצע הציונים וכך לפגוע בקבלה למקומות עבודה..יש גם את האופציה של העברית שאין לי עליה מושג כי כל הזמן היה לי בראש רק תל אביב/ב"ג/טכניון, בקיצור הרבה אפשרויות הרבה בלאגן וזה אחרי כל ההשקעה של הזמן והכסף על הבגרויות והפסיכומטרי..ומה שהכי רע שאני בכלל לא יודע אם אני מתחבר לתחום הזה....שמתי לב שהרמה של הבגרויות זה אפס ושונה לחלוטין מאשר למשל קורס באינפי..אשמח לעזרה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדתי מדעי המחשב בעברית, מוסד מהטובים ביותר בארץ בתחום.
לכולם קשה עם התארים האלה, כולם נכשלים בקורסים (למעט כמה יחידי סגולה).

אגב, גם אני למדתי מדעי המחשב בתיכון ולמרות שאהבתי את התחום, לא הייתי בטוח שאני אתחבר ללכתוב קוד כל היום. פיזיקה אהבתי, אבל רק באוניברסיטה (שנה א' בהנדסת מחשבים וחשמל) הבנתי שפיזיקה זה השטן ותכנון סופר מושך אותי. לכן עברתי למדעי המחשב.

חוץ מזה, אתה צריך לגמרי להתחיל מההתחלה - לא לומדים תואר בתחום שאתה לא מתחבר אליו. כן, יש הרבה כסף ותעסוקה בתחום לכל מי שטוב, אבל מה זה שווה אם תלך כל יום לעבודה ותתבאס על החיים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...