מחשב חדש, HARD DISK ישן, המחשב מרבה לקפוא. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש, HARD DISK ישן, המחשב מרבה לקפוא.

שרון מהוד השרון

Recommended Posts

שלום לכולם.

לפני כחודש קיבלתי מחבר את הכרטיס מסך GTX970 G1 של גיגבייט, והרכבתי סביב הכרטיס הזה את המפרט הבא (המחשב מיועד למשחקים על רזולוצית 1080P) :

I5 6500

Arctic freez 11pro

Asus B150 Pro D3

4x4GB 1333Mhz

ספק כח SEASONIC 620W חדש.

וכונן 500GB 7200RPM של , העניין הוא שהכונן כבר בן כ5-6 שנים, לקחתי אותו ממחשב ישן.

כל הטמפרטורות נמוכות גם במאמץ של כלל הרכיבים, אבל במהלך משחקים כמו לדוגמה CSGO יש תקיעות של שנייה לערך ואז המשחק חוזר לעבוד, שנייה שבא המסך והסאונד קופאים, זה קורה בכל המשחקים אבל לא שמתי לב לשום בעיה מיוחדת כאשר מערכת ההפעלה עובדת או בזמן גלישה באינטרנט.

יש דרך לבדוק את תקינות הכונן? אני מאמין שהכונן הוא הבעיה.

האם יכול להיות שהבעיה ברכיב אחר? ואיך זה שהוינדוס עובד רגיל וכך גם הגלישה באינטרנט והבעיה נוצרת רק בזמן משחק?

תודה רבה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

למה שלא תקנה SSD?

חשבתי על להזמין מAMAZON בנוסף להארדיסק הקיים, השאלה זה עוד כמה זמן נשאר לכונן הזה לחיות.

בכל מקרה איזה 240/250GM מומלץ להזמין? השיקול הכי חשוב זה המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SAMSUNG EVO 850

CRUCIAL BX100/200 או MX200.

לשניהם/שלושתם בדרך כלל יש מחירים טובים ולפעמים טובים עוד יותר.

לא מזמן היה מחו"ל ממש משתלם שפורסם כאן באתר.

לגבי ההרדיסק אפשר להריץ בדיקות עם תוכנות המיועדות לכך, אבל אפילו אם הכונן לא 100% זה לא אומר שהוא בהכרח הולך להפסיק לעבוד.

לי יש הרדיסק קצת דפוק לו BAD SECTORS שהולכים וגודלים עם הזמן בקצב איטי, והוא ממשיך לעבוד יופי כבר שנים.

מדי פעם(לעיתים נדירות) הוא נתקע כשהוא נתקל בBAD SECTORS שהוא עוד לא סימן, וזה פשוט עובר וממשיך הלאה כאילו לא קרה כלום.

יש לי כונן אחר מהסדרה 7200.11 אאל"ט של כמובן, שהיה לה בעיה שתוקנה לכאורה עם FW, ואפילו אחרי הFW הכונן מדי פעם עשה קפיצה קטנה ומורגשת בניגון , ולמרות זאת הוא ממשיך לעבוד טוב המון שנים.

אז אל תמהר להספיד את הכונן כלא שימושי.

מה שכן, כדאי לגבות דברים חשובים אם יש, ולהעביר אותו לשמש ככונן הורדות/איחסון ברגע שיגיע הSSD במהרה בימינו אמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...