שדרוג מפרט מחשב של שרת אחסון - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מפרט מחשב של שרת אחסון

Kzer-Za

Recommended Posts

הי חברים,

יש לי מחשב שמשמש לאחסון של מדיה.

להלן המפרט:

מעבד: Intel i5-661 3.33GHz 4MB
לוח אם: H55M-ED55
זיכרון: Kingston 4GB 1333MHz, Kingston 2GB 1333MHz
SSD: M4 128GB
דיסקים קשיחים: 2x Caviar Green 2TB
                      1x Caviar Green 1TB
                      1x Barracuda ST2000DM001 2TB
                      1x RED 2TB
כונן אופטי: GH22NS X22
ספק כוח: TX550M 550W 80Plus
קירור למעבד: Freezer 7 Pro Rev. 2
קירור למארז: NF-S-12B @900RPM
                   SilverStone FM121 @800RPM
מארז: V3
מערכת הפעלה: 7 Ultimate 64 Bit

כפי שניתן לראות כל חיבורי הSATA בלוח מנוצלים (סה"כ 6)

עכשיו התווסף למשפחה כונן נוסף: Seagate 4TB ST4000DM000 שאין לו מקום בלוח או במארז.

מכאן שאני זקוק ללוח חדש ופועל יוצא הינו גם מעבד חדש וככל הנראה . (שילוש קדוש)

וכמובן גם מארז כאשר הדגש הוא ריבוי מקום לכוננים ואוורור טוב.

אשמח לעצות והמלצות.

עריכה: לא רשמתי על התקציב כלום - עד 1500 שקל נשמע לי סביר.

וגם, תכלס אני מבין עכשיו שעיקר ההמלצה שאני מחפש היא ללוח אם... לוח שתומך בכמה שיותר SATA עבור מעבד LAG 1151

מעבד אני מאמין שאקח סקיילייק i3, סטיק של 8GB ומארז אמצא כבר לבד משהו סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילוש עם מעבד מרובע , לוח בסיסי, ו-8GB ראם יעלה בדיוק 1500 שקלים, אך

יכלול לוח שכמות חיבורי ה-SATA שלו נמוכה, כמו שציינת אפשר גם ללכת על מעבד דו ליבתי

כמו ה- I3 ואז בכמה מאות שקלים שמתפנים ללכת על לוח מתקדם יותר שגם יכלול

מספר רב יותר של חיבורים, לשאלתך אתה יכול לקבל 8 חיבורי SATA החל מלוחות H170, שעולים

סביב ה-500 שקלים, בדר"כ לוח יותר יקר משמע יותר חיבורים בלוחות Z170 כבר ניתן לקבל יותר

מ-8 חיבורים, פשוט תבדוק לוח לוח עד שתמצא את זה שנותן את כמות החיבורים הגדולה ביותר

במחיר הזול ביותר. כך או כך לא ממש ישאר לך תקציב רב בשביל מארז מרווח, למקרה שבנית על זה

בתוך התקציב.

בלי קשר לזה שהרעיון לשדך למעבד בסיסי לוח יקר בגלל כמות חיבורי ה-SATA שלו הוא מעט צורם,

השאלה היא מה תעשה אם גם זה לא יספיק בעתיד? והאם ישנה אופציה נוספת לפתרון העניין, כמו שימוש בבקר SATA, 

או מפצל SATA, או ממיר ל-SATA, ומה זה אומר לגבי הביצועים עקב שימוש בדברים אלו, לא יודע אם זה אפשרי

בכלל, אני בעיקר יורה לאוויר ואין לי הרבה מידע לגבי זה, אבל אם זה משהו שלא שקלת בעבר ויש סיכוי שזה יעבוד כראוי\בכלל, 

אולי כדאי להתייעץ בפורום איחסון לגבי העניין ולקבל רעיונות\עצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רוי,

באמת ככל שצללתי לנושא יותר לעומק גיליתי שזה טריקי.

לוחות שתומכים בהרבה SATA (נניח 8) הם כבר מיד יקרים יותר וגם 8 אולי לא יספיק יום אחד. למרות שאני רוצה להחליף את הדיסקים של ה-2TB בדיסקים של 4TB לאט לאט.

התחלתי לחשוב על כיוון של מארז Mini עם לוח תואם וגם שם נדיר למצוא לוחות עתירי חיבורים. שלא לדבר על הצפיפות הבלתי נסבלת של מארז כזה עם 8 דיסקים (לינק עם דוגמא בסוף... הוא התחיל אופטימי אבל ככל שהתקדם עם הבנייה הוא לאט לאט התייאש).

באופן נקודתי אני הולך לפתור את הבעיה עם בקר PCIE שייתן לי עוד 2 חיבורי SATA. ואני יכול להעיף את האופטי (שאינו מחובר גם ככה) ועם מתאמים בין 5.25 ל-3.5 אוכל להכניס עוד 2 כוננים למארז. כאמור, התכנית היא לגלגל החוצה כוננים עם נפח נמוך לאט לאט, אולי זה יספיק :/ 

דוגמא: 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...