מה עדיף ,בתור דיסק קשיח חיצוני ,8 טרה של סיגייט או 6 טרה של סמסונג ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף ,בתור דיסק קשיח חיצוני ,8 טרה של סיגייט או 6 טרה של סמסונג ?

ASI89

Recommended Posts

לכאורה הסיגייט עדיף בזכות הנפח הגדול יותר ,אולם ניתקלתי ברשת במספר חוות דעת ששוללות את הסידרה החדשה של סיגייט

על רקע ביצועים עלובים ביותר ,אפילו בהשוואה לדיסקים קשיחים חיצוניים איטיים במיוחד שעובדים במהירות סיבוב של 5000 סיבובים לשנייה . יש גם טענות שהטכנולוגייה החדשה לא ממש אמינה והדיסקים שמבוססים עלייה ,פשוט לא מאריכים לחיות. מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיגייט חברה מצוינת ואמינה.

דיסק קשיח חיצוני ממילא לא יעבור הרבה עומס, ואף אחד לא מבטיח לך שהסמסונג יאריך יותר ימים.

אני הייתי לוקחת את ה"סיכון". את הקבצים הכי חשובים בכל מקרה מגבים, כמובן. לא משנה באיזה דיסק הם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם  יש כאן כאלו שיש להם את הדיסק החיצוני הזה או אחר מהסידרה הזאת המבוססת על אותה טכנולוגייה

backup plus  ,או  את הדיסק הפנימי שניקרא  ?archive

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה8TB של סיגייט בשני מקומות בגרסה הפנימית שלו,בגלל הצורה שהוא בה בנוי  כתיבה וקריאה באופן רציף הם די מהירים (מגיעים עד 190MB לשנייה שזה מרשים לדיסק עם 5900RPM) אבל בכתיבה וקריאה לא רציפה הכונן צריך "לחפש" יותר זמן את המידע שרשום עליו ושם יש נפילות ביצועים גדולות,אני אישית משתמש בו בתוך ,לצפיית (איכות בלו ריי מקורית)

כונן נוסף אני משתמש בו לגיבוי תקופתי של חומרים מהמחשב

הסיבות לא להשתמש בו הן אם מדובר בעבודה אינטנסיבית על הדיסק של קריאה וכיתבה(עריכת למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הטכנולוגייה שעליהם מבוססים הדיסקים של סגייט בנפחים של 8 טרה ,כל כך מוצלחת , אז מדוע אין  עוד יצרנים שאשכרה מוציאים לשוק דיסקים בנפחים גדולים שכאלו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ASI89

אם הטכנולוגייה שעליהם מבוססים הדיסקים של סגייט בנפחים של 8 טרה ,כל כך מוצלחת , אז מדוע אין  עוד יצרנים שאשכרה מוציאים לשוק דיסקים בנפחים גדולים שכאלו ?

SMR זו לא טכנלוגיה שמאפשרת שימוש רגיל בכונן.

אני למשל לא יכולתי ל'הוריד' מהטורנט על הכונן או להמיר עליו (המרת פורמט מבלוריי לMKV לא עריכה גרפית). הוא מיועד לאחסון נטו
בנוסף יש טכנלוגיית ההליום שיעילה יותר (אבל יקרה, וכבר משתלם לחשוב על בנפח מכובד של 1TB+ו2 כונני 4TB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהתיאור שלך אפשר להבין שמדובר בדיסק מוגבל מאוד ומסורס .

אתה בעצם טוען שלא ניתן לעבוד על הקבצים ולשנות אותם.אם אני מבין נכון אז אפילו עריכה בסיסית ביותר של קבצי וידיאו,כמו מחיקת קטעים או איחוד קטעים ,לא ניתן לעשות על גביו . אם כך הדבר ,אז חסרונותיו עולים על יתרונותיו ועדיף כבר לרכוש דיסק 6 טרה "נורמאלי" שמאפשר הן איחסון והן עבודה עם הקבצים המאוחסנים עליו. ממילא דיסק כזה עולה אותו סדר גודל כמו ה 8 טרה של . האם לדעתכם שווה לשקול להזמין מחו"ל את הדיסק של היטאצ'י שמבוסס על טכנולוגיית "ההליום"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ASI89

מהתיאור שלך אפשר להבין שמדובר בדיסק מוגבל מאוד ומסורס .

אתה בעצם טוען שלא ניתן לעבוד על הקבצים ולשנות אותם.אם אני מבין נכון אז אפילו עריכה בסיסית ביותר של קבצי וידיאו,כמו מחיקת קטעים או איחוד קטעים ,לא ניתן לעשות על גביו . אם כך הדבר ,אז חסרונותיו עולים על יתרונותיו ועדיף כבר לרכוש דיסק 6 טרה "נורמאלי" שמאפשר הן איחסון והן עבודה עם הקבצים המאוחסנים עליו. ממילא דיסק כזה עולה אותו סדר גודל כמו ה 8 טרה של . האם לדעתכם שווה לשקול להזמין מחו"ל את הדיסק של היטאצ'י שמבוסס על טכנולוגיית "ההליום"?

לא רואה סיבה לא לקנות כונן הליום כל עוד הוא יוצא במחיר משתלם.

אגב לסיגייט יש 6TB 7200 ללא הליום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...