לימודים למוח זקן? או מתי לאחרונה למדת משהו מהנדס? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים למוח זקן? או מתי לאחרונה למדת משהו מהנדס?

Sargon

Recommended Posts

את התואר שלי מהטכניון סיימתי כבר לפני כמעט עשר שנים.

בזמן התואר אומנם קצת סבלתי אבל הרגשתי שהמוח שלי התפתח. ההתפתחות נבעה גם מללמוד ידע חדש(בעיקר מתמטיקה) אבל גם הרבה בפתרון תרגילי בית.

בתחילת הלימודים הייתי צריך לשלם למישהו שייעזור לי לפתור תרגילי בית ומבחנים. לקראת סוף הלימודים פתרתי את כל התרגילים בעצמי ואפילו תרגילים שהמתרגל התקשה בהם.

בהחלט חשתי שהמוח שלי התפתח.

השאלה מה עכשיו... אני לא מרגיש מאמץ או לומד דברים חדשים במיוחד בעבודה או אפילו במשחקים שאני מפתח בבית.

רוב העובדה שלי היא אומנם צבירת נסיון ואני גם לומד דברים חדשים בדיעבד כמו מה הייתי יכול לעשות יותר טוב וראיה יותר טובה של מערכות תוכנה, או סתם דברים בגרפיקה שאני מפתח ולומד...

אבל יש לי הרגשה שאני לא מפתח את החשיבה כמו בימי הזוהר של הטכניון(או ימי האופל...)

אני צריך להרגיש את הניורונים במוח שלי מתעוררים שוב...

הבעיה היא שהרבה יותר קשה ללמוד דברים חדשים ככל שאתה מתבגר.

אני לא בטוח אם זה בגלל הגיל או בגלל אורך החיים המלחיץ והעמוס.

אז מה אתם אומרים? אין מה למהר? אפשר ללמוד גם בגיל 60? כדאי ללמוד עכשיו כי אחר כך יהיה יותר קשה?

איך אתם שומרים על המוח ולומדים דברים שמאתגרים אתכם שיכלית ולא רק דברים שאתם רגילים להם?

אני מתעניין בעיקר בדברים שקשורים למתמטיקה ותיכנות אבל גם פילוסופיה זה מועיל.

מה אתכם? האם הפסקתם ללמד ברצינות אחריי האוניברסיטה או שאין זמן או רצון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה NZT? נשמע כמו סם...

אני לא מעשן ולא שותה אז סמים לצורך בידור לא מעניינים אותי.

אם אתה לא התאמצת או הפעלת את המוח בשביל התגמול שאתה מקבל אז התגמול הוא ריקני(כמו למשל סטוטסים מצחיקים בפייסבוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחושה של ההתפתחות השכלית בתואר הראשון היא אכן יחידה במינה. המשך ההתפתחות הוא בתארים מתקדמים.

וכן, אתה יכול ללמוד נושאים חדשים גם במסגרת לא פורמלית, אבל זה לא זה - שום דבר לא מדמה תנאי למידה וסביבה כמו סמסטר עמוס של 24 נק' שבו אתה סוחט את המוח עד הטיפה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני נרשמתי לכמה קורסים בקורסרה.

היה נחמד.

ממליץ על שני קורסים בשנה.

אחד עם קשר למה שלמדת קודם כדי להעמיק ולעדכן את הידע שלך והשני בנושא אחר בכלל.

אשמח אם תעדכן פה מה עשית בסוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

איך לא ראיתי את השרשור הזה קודם...

העצה שלי - תפוס ספר מתמטיקה טוב על נושא שמעניין אותך וטרם יצא לך ללמוד אותו כראוי (טופולוגיה למשל, בהנחה סבירה שאתה לא מתמטיקאי ולא עשית קורס בזה), ופשוט תקרא אותו, פרק פה ופרק שם. אם יש תרגילי בית שווה להשקיע מאמץ ולנסות לפחות לפתור חלק, אפשר לקרוא גם פתרונות של השאר. זה עובד יפה, (אפילו תוך כדי סמסטר למי שמזוכיסט :P), מה שכן, די ברור שכמות החומר שגם נספגת קטנה יותר מסמסטר בתואר - אין מבחן, לומדים ממקור יחיד והיקף החומר לעיתים קרובות גדול משמעותית מקורס מכובד בנושא.

זה עובד כמובן כשאוהבים לקרוא וגם ללמוד מזה. זה בהחלט מחדד את הקבסה, אבל לא לכל אחד זה יעבוד. וזה מאוד מעניין אם בוחרים נושא נכון.

ואפשר גם נושאים שווים בפיזיקה או ביולוגיה או היסטוריה או כל דבר שמעורר בך עניין. אבל אין דבר שמערבל את המוח טוב כמו ספר מתמטיקה טוב. חוץ מזה, יש נושאים בגאומטריה שאשכרה יכולים להיות לך רלוונטיים במה שאתה עושה (אבל אל תבנה על זה).

מתקדמים גם יכולים להציב לעצמם כל מיני אתגרים מתמטיים ולנסות לפתור אותם בכלים שיש להם, או להבין שאין להם כלים וללכת לספר וללמוד משהו שאולי יקדם אתכם לפתרון.

נשמע שיש לך זמן לזה, ויותר חשוב, מוטיבציה. מלאה בספרים מעולים בכל הנושאים המעניינים, אז שווה לך לנסות בעיני :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...