מזגן גורם לקפיצות בחשמל - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזגן גורם לקפיצות בחשמל

xena

Recommended Posts

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=colspan: 2]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]יש לי מזגן אלקטרה קלאסיק 1.8 כ"ס, ובמצב אוטומטי כשהוא מפעיל ומכבה את היחידה הפנימית לסירוגין, יש לפעמים קפיצת מתח כזו, שגורמת, למשל, לטלויזיה להיכבות ולהידלק לחצי שנייה (שמחוברת ב למחשב). יש עוד מכשירים שהדבר משפיע עליהם באותה צורה. משהו דומה קורה גם למחשב השולחני (שבאופן מוזר מפסיק ומפעיל, למשל, סרטונים ביוטיוב), וכנראה גם למגבר אוזניות (שמחובר דרך למחשב). אם אתם שמים לב, כל המכשירים המושפעים מחוברים למחשב.

תוך התייעצות עם כמה חשמלאים שהגיעו לכאן, הם המליצו על התקנת שקע חשמל ישיר מלוח החשמל שישמש רק למזגן. הדבר נעשה, אך זה לא עזר (זה אולי פחת, אבל בוודאי לא נעלם).

עוד מידע שאולי יסייע:

1. אני לא מצליח לשחזר את התקלה כשאני מדליק או מכבה את המזגן בעצמי. היא מתרחשת רק כאשר המזגן על דעת עצמו משהה את עצמו כי הוא הגיע לטמפרטורה המוגדרת לו.

2.

היה בעבר חיבור פלסטיק שחור שנשרף (זה שמחבר בין שני חוטים בצמתים בקיר), וזה קרה אפילו פעמיים.

3. נאמר לי שעובי חוטי החשמל בקירות הוא 0.75.

4. בארון החשמל רוב החצי אוטומטיים מחוברים מלמטה עם גשר דיי ארוך של בערך 8, שאחד מהם הוא השקע הייעודי למזגן.

תודה על העזרה.

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חיבורים לכיוון האדמה יש מהמחשב ? - דברים כמו :

מחשב - כבל Ethernet - ראוטר/מודם

מחשב - כבל - טלויזיה

האם 1 מאלה מחובר לשקע חשמל אחר מזה של החשב ?

האם הטלויזיה מחוברת במקביל לדברים אחרים ? - כמו ממיר ואחריו כבל שיוצא לצלחת או לתשתית כבלים

איך בדיוק אתה מדליק/מכבה את המזגן :

מהשלט ?

מפאנל שליטה על הקיר ?

ממפסק 0/1 על השקע ?

מה קורה אם אתה לא מכבה/מדליק את המזגן, אלא משנה את הטמפרטורה בצורה שתביא לכך שהוא יידלק/יכבה ?

חיבור שרוף יכול להביא לקפיצות מתח/נפילות מתח בכל החלק של המערכת שמחובר אחריו. הקפיצות יכולות להביא גם לכמה תופעות משניות - פריצות בידוד, זרם דרך מוליכי אדמה וכו' שיכולות להשפיע גם מחוץ לאותו אזור

החיבורים שהוחלפו - הוחלפו, אין איתם בעיה יותר.....

המזגן יכול להשפיע על חיבורים שרופים שהזרם שלו עובר בהם. הוא מחובר עכשו בקו משלו ישירות מהלוח (ונניח שהקו החדש נעשה כמו שצריך), לכן אם אנחנו רוצים לבדוק את הכיוון של מזגן --> חיבור שרוף --> קפיצות מתח (אופציונלי : --> זרם בקווי אדמה או שדות מגנטיים כתוצאה), צריך לחפש חיבור שרוף בלוח או מהלוח והלאה לכיוון חברת חשמל

אבל אני לא רואה איך חיבור שרף יכול "להבחין" בין הפעלה/כיבוי ידניים או אוטומטיים של המזגן..... בגלל שיש הבדל כזה, פחות נראה לי שיש כאן שאלה של חיבור שרוף

מערכות חשמל שבנויות בצורה המקובלת היום - וטי חשמל מושחלים בצינורות פלסטיק בקיר - נבנו אם חוטים מינימום של 1.5 ברוב המקומות, לפעמים 1.0 לתאורה. אם במערכת שלך יש 0.75, יכולים להיות כמה הבדלים גדולים יותר במבנה בינה למערכת מודרנית :

- העברת חוטים ישירות בטיח של הקיר, לא בתוך צינורות

- חלקים גדולים מהמערכת על מעגל 1 גדול (האם יש למישהוא מהשכנים לוח חשמל אם פיוזים קראמיים מלבניים, שלא הוחלף ללוח מפסקים אוטומטיים ? אם כן כמה פיוזים יש בלוח שלו ?)

- ומה שרלוונטי למקרה שלנו (לאחר שהמזגן בכל מקרה לא מחובר יותר למערכת הישנה) : מערכת חשמל שאוליי נבתה במקור ללא אדמה. חיבור האדמה יכול לא להיות קיים או להיות תוספת מאוחרת בחלקים מהמערכת, ואולי איפה שהוא ניוטראל מחובר במקום אדמה

.....או שה 0.75 הם תוספת שמישהוא עשה אם חוטים של 0.75.... האם החשמלאי אמר איזה חלק מהמערכת הוא 0.75 ?

תמונה של לוח החשמל ? (ללא הפאנל הקדמי, כך שניתן לראות את המעגלים שנכנסים לתוך הקיר)

תמונה של אותם חוטים שהחשמלאי אמר שהם 0.75 ? (אם אפשר - כך שניתן לראות איך הם הולכים - בתוך צינור, ישירות בטיח וכו')

כמו מה נראים החוטים בקירות ?

חוטים בבידוד בד/גומי (מערכות חשמל "עתיקות")

אדום/שחור/לבן (רוב מערכות החשמל הישנות שבנויות בצורה "מודרנית" יותר)

חום/שחור/צהוב-ירוק

כמו מה נראים החוטים בשקע אליו מחובר המחשב/הטלויזיה וכו' (צבעים, יש/אין אדמה)

shimonta :

בהדלקה של המזגן, ברגע הראשון שהמדחס מקבל מתח - כשהוא עדיין עומד ולא זז - הוא מושך זרם גבוה

בזמן הזה הוא "מושך" כלפיי מטה את המתח בכל יתר המערכת, וניתן לראות נפילה קטנה באור בזמן ההדלקה. אם המתח נופל לערך נמוך (זה כבר תלוי במערכת החשמל של הבית) שספק כוח במחשב וכו' לא יכול לעבוד בו, הספק יעבוד עד שהמטען בקבלים שבו ייגמר (פחות משניה) ויכבה - ואחרי שהמתח חוזר יידלק מחדש - המחשב יעשה restart

במצב תקין נפילת המתח קצרה ולא עמוקה, והקבלים בספק של המחשב מספיקים לגשר עליה. קבל לא תקין במזגן מביא לכך שההדלקה (מקבלת המתח עד שהמדחס מניע) - ואיתה נפילת המתח נמשכת זמן ארוך יותר, ואז המטען בקבלים של הספק של המחשב אכן מספיק להיגמר....

אם המדחס לא מניע - המזגן ממשיך למשוך את הזרם הגבוה כמה שניות, בזמן הזה המפסק בלוח מספיק להתחמם ולקפוץ - ובכך מגן על המזגן (במידה ושמו אוטומט בערך המתאים, ולא איזה שהוא 25A ענקי)

לא נראה לי כמו המקרה כאן : המדחס מניע באותה צורה בין אם מדליקים את המזגן ידנית ובין אם הוא נדלק אוטומטית. אם הבעיה היתה קשורה לקבל נראה לי שלא היה אמור להיות הבדל בהתנהגות בין המקרים.....

הייתי בודק בכיוונים של :

- המחשב "מתוח" בין מקורות אדמה שונים, וכשיש זרם שיורד לאדמה במערכת החשמל של הבית, הוא או חלק ממנו עוברים דרך המחשב

- יש סיכוך קרוע בכבל כלשהוא של המחשב (אותו דבר כמו בדיון ההוא אם הפלורסצנט)

- מערכת אדמה לא תקינה או לא קיימת, אולי באזור השקע של המחשב ואולי ברמה הראשית (כלומר, שגם האדמה מהקו החדש של המזגן מחוברת לקבוצת חוטי אדמה שלא באמת הולכים לאדמה)

- מערכת האדמה בבית מחוברת לניוטראל באזור לוח החשמל, וחלק מזרם הניוטראל מגיע למערכת האדמה

בשלב זה אם אפשר פשוט תיאור של כל ה "מערכת" שמחוברת סביב המחשב + תמונה של לוח החשמל ותיאור של מערכת החשמל ביתר הבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הסיוע. הנה תגובה מיידית לכמה שאלות ועוד כמה שאלות שעוד לא עניתי עליהם. בקרוב אצרף גם תשובות להן.

איזה חיבורים לכיוון האדמה יש מהמחשב ? - דברים כמו :

מחשב - כבל Ethernet - ראוטר/מודם - יש

מחשב - כבל - טלויזיה - יש

האם 1 מאלה מחובר לשקע חשמל אחר מזה של החשב ? שניהם מחוברים לשקע חשמל אחר מהמחשב.

האם הטלויזיה מחוברת במקביל לדברים אחרים ? - כמו ממיר ואחריו כבל שיוצא לצלחת או לתשתית כבלים - לא. רק טלויזיה. היא מחוברת לשקע שהוכן בתקרה מחוטים עליהם היה בית מנורה. כלומר, הסבה של בית מנורה לשקע.

איך בדיוק אתה מדליק/מכבה את המזגן :

מהשלט ? כן

מפאנל שליטה על הקיר ? לא

ממפסק 0/1 על השקע ? לא

מה קורה אם אתה לא מכבה/מדליק את המזגן, אלא משנה את הטמפרטורה בצורה שתביא לכך שהוא יידלק/יכבה ? - זה קורה רק כשהמזגן בעצמו נדלק ונכבה. זה לא קורה כשאני עושה משהו - מדליק, או אפילו משנה טמפרטורה כך שהוא יכבה מהשינוי שלי. הוא נכבה מהשינוי אך לא גורם לקפיצה האמורה.

"העברת חוטים ישירות בטיח של הקיר, לא בתוך צינורות" - אני לא יודע מה יש בקירות, אבל בעיגולים שיש בקיר, הצמתים האלה, אני רואה צינורות.

"או שה 0.75 הם תוספת שמישהוא עשה אם חוטים של 0.75.... האם החשמלאי אמר איזה חלק מהמערכת הוא 0.75 ?" - אף אחד לא בדק את כל הבית אבל אני מניח שהכול ככה כי הכבל שנראה בקוטר הזה היה מהלוח לאחד הצמתים. החשמלאי אמר שכל הבית ככה אבל אין לי מושג איך הוא ידע את זה. כלומר, הוא לא בדק מלבד התבוננות באחד הצמתים בקיר.

"האם יש למישהוא מהשכנים לוח חשמל אם פיוזים קראמיים מלבניים" -

"תמונה של לוח החשמל ?-

"תמונה של אותם חוטים שהחשמלאי אמר שהם 0.75 ?" -

"כמו מה נראים החוטים בקירות ?

חוטים בבידוד בד/גומי (מערכות חשמל "עתיקות")

אדום/שחור/לבן (רוב מערכות החשמל הישנות שבנויות בצורה "מודרנית" יותר) -

חום/שחור/צהוב-ירוק"

"כמו מה נראים החוטים בשקע אליו מחובר המחשב/הטלויזיה וכו' (צבעים, יש/אין אדמה)" -

אמנם לא ביקשת אבל מחר אני אבדוק האם יש קפיצות כאשר ה מכבל הרשת מנותקים מהמחשב. זה יהיה קשה כי מאז התקנת השקע הייעודי, הקפיצות פחתו במידה מסוימת. נדמה לי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבתים ישנים בדרך כלל אין בכלל אדמה ביציאה של הבית נורה. אם חיברת משם שקע :

- אם לא חיברת אדמה - אין אדמה. אבל זה לבדו עדיין לא סיבה להפרעה הנל

- אם חיברת ניוטראל במקום האדמה - זאת הבעיה (אולי לא היחידה). נתק אותו משם

אם יש לך מולטימטר, בדוק שהסיכוך של כבל ה שלם (תבדוק שהוא מוליך בין החלקים המתכתיים החיצוניים של 2 התקעים)

המודם/ראוטר :

- מחובר לחשמל אם AC adapter ללא אדמה ?

- כבל ה Ethernet מסוכך ? (יש מגע מתכתי חיצוני על התקעים של ה Ethernet, או רק 8 המגעים של התקשורת) ?

- יש מגע תואם בפורטים של ה Ethernet בראוטר ? (הפורטים מפלסטיק או ממתכת ? אם מפלסטיק - יש מגע מהצד ?)

- מחובר כבל Ethernet נוסף למחשב אחר בבית ?

- מודם של בזק או הוט ? (מודמי ADSL מבודדים מצד קו הטלפון ולכן לא סוגרים מעגל דרכו)

אם אין חיבור אדמה (סיכוך) בין המחשב למודם/ראוטר, או שאין דרכו המשך של "יציאה לאדמה", כנראה שהוא לא חלק מהבעיה

בדוק מה קורה כשאתה מחבר את הטלויזיה בכבל מאריך מאותו שקע של המחשב :

1. כשהכבל המאריך עובר במקביל ובצמוד לכבל ה HDMI

2. כשהכבל המאריך עובר מסביב לחדר ורחוק מכבל ה , כך שנוצרת לולאה גדולה עד כמה שניתן (בגודל של החדר) מכבל ה וכבל החשמל. רצוי שלפחות חלק ממנה יהיה מורם על דברים שיש בחדר ולא על הרצפה

אם יש לך מחשב נייד : בדוק מה קורה כשהוא נותן את האות ל , במצב שהוא לא מחובר לכלום חוץ מה HDMI (עובד מהסוללה ועומד על משטח מבודד חשמל)

השקע על מעגל משלו בהחלט יכול להוריד את הקפיצות. זאת אחת מהסיבות למה תמיד רצוי שלמזגנים יהיה קו משלהם, גם כשאין בעיות כלשהן

אבל הייתי רוצה לבדוק גם כמה דברים שקשורים למזגן :

- הקפיצות מתרחשות בהדלקה או בכיבוי של המדחס ?

- מקודם כשהמזגן היה מחובר לשקע בתוך הבית, היו מתרחשות (גם אם לפעמים/לעיתים נדירות) קפיצות גם כשאתה שולט במזגן ידנית ? - עד כמה הכלל של "יש קפיצה כשהוא משנה מצב אוטומטי, אין קפיצה בשינוי ידני" הוא באמת מוחלט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרם יצא לי להשלים את בקשותיך, אך רק רציתי לוודא ולהדגיש משהו: הקפיצות הללו קורות תמיד (אם לא בעיקר) כשהמזגן מפסיק את הפעולה שלו ולא כשהוא מפעיל את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפסקת הפעולה יוצרת מכה של מתח גבוה, שמתחילה מהמנוע ומתפשטת עד למפסק שניתק את הזרם

כשהמזגן נכבה מעצמו, המפסק הזה הוא ממסר. בדרך כלל המדחס (הזרם העיקרי ולכן המכה החזקה ביותר) נשלט על ידיי ממסר גדול ביחידה החיצונית. הממסר ההוא עצמו וכן המנועים הקטנים (המאוורר של היחידה החיצונית והיחידה הפנימית) נשלטים על ידיי ממסרים קטנים בתוך מודול הפיקוד האלקטרוני של היחידה הפנימית. במזגנים קטנים לפעמים כל הממסרים נמצאים ביחידה הפנימית

זה אומר שיש כמה קווים בתוך המזגן ובחיבור בין היחידות ש "קופצים" לחלקיק שניה למתח גבוה ברגע שהוא נכבה

במצב תקין - "אז מה ?" - כל הקווים האלה מבודדים ונמצאים בתוך המזגן, לא אמור לצאת מהם משהוא משמעותי החוצה

הקצת שיוצא דרך קיבול לגוף המזגן, אמור לצאת דרך חיבור האדמה, ודרכו ללוח החשמל. חוט הניוטראל וחוט האדמה (שסוגרים את המעגל למכה הזאת) עוברים ביחד בתוך אותו כבל כל הדרך מהלוח למזגן, אין לולאה - אין מה שיפלוט שדה מגנטי מורגש לאוויר

המשהוא האפסי שאוליי בכל זאת יוצא - לא ישפיע על מחשב תקין

במצב לא תקין :

- אולי הזרם עובר מהמזגן לאדמה במסלול אחר כלשהוא ויוצר לולאה ? לדוגמה : ג'מבו שמחזיק את היחידה החיצונית על הקיר נוגע ברשת הברזל שבתוך הקיר. הזרם לאדמה לא זורם דרך הקו מהלוח, אלא דרך הקיר...

- אולי זרם האדמה מהלוח ממשיך איכשהוא ומגיע למחשב ישירות ? כלומר, מהקו החדש של המזגן לקווים הישנים של הבית, בהם לאותו אחד שאליו מחובר המסך, ממנו דרך ה למחשב, ממנו דרך ה Ethernet לאיפה שהוא הלאה...

- אולי הזרם שמגיע לאדמה הוא לא איזה צל שהסתנן דרך קיבול, אלא זרם גדול ומשמעותי (כמה A) דרך בידוד פרוץ איפה שהוא במזגן ?

- אולי יש בעיה אחרת אם האדמה בבית ?

בדוק את כל מה שמהצד של המחשב ונראה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...