האוניברסיטה הפתוחה - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האוניברסיטה הפתוחה

Googleness

Recommended Posts

שקלתי להתמקצע בכיוון מסוים (מדעי המחשב, בזמנו בתיכון למדתי הנדסת תוכנה - ממה שהבנתי המחשב זה יותר בכיוון התיאורטי של מחקר וכיו"ב והנדסת תוכנה ממוקדת יותר במעשי, תקנו אותי אם אני טועה) ולעשות הסבה מקצועית מהמקצוע שיש לי כיום (טכנאי מחשבים ורשתות).

בקיצור מפאת מחסור בזמן פנוי למוסדות לימוד מסורתיים התעניינתי דווקא באוניבסיטרה הפתוחה מכיוון שהם מציעים תואר אקדמי בנוסף לכך קראתי ביקורות של אנשים שלמדו שם המעידים שהרמה טובה מאוד.

בכל מקרה מישהו למד באוניברסיטה הפתוחה ויכול לתת חוות דעת האם המוסד הזה איכותי ושווה את ההשקעה הכספית, הזמן והמאמצים?

עדיף מכללה?

עדיף לעשות את כל הקורסי קדם \ פסיכומטרי וכיו"ב ולנסות להתקבל לאוניברסיטה תוך כדי שינוי סדרי עולם כדי שיהיה לי זמן לגשת לשם ללמוד?

מבחינתי היתרון העיקרי שם זה השעות הגמישות.

דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין באמת צורך להרחיב יותר מדי.

מדובר במוסד איכותי, הקורסים מקיפים מדוסרים מאוד וברמה גבוהה. יש גמישות טובה יותר עבור הסטודנט מאשר באוניברסיטה רגילה.

אני לומד שם ומאוד מרוצה. שיטת הלמידה העצמאית מאוד מתאימה לי.

ומי שצריך הנחיה פרונטלית (מוזרים) גם זה יש.

לבנאדם הרגיל שאין לו בעיה בכלל לעשות את התואר במוסד כמו אוניברסיטת תל אביב/ טכניון/ באר שבע וכו' אני דווקא לא ממליץ על הפתוחה. המוסד לא מתאים לרוב האנשים שפגשתי, נראה שרוב האנשים עדיין מרוויחים ממסגרת מסודרת עם אנשים אחרים מסביב (חיי חברה) וגם התואר בפתוחה נוטה קצת להתארך מעבר למוסד רגיל.

אבל למי ששיטת הלמידה מתאימה לו, מדובר במוסד מצויין שלטעמי נמצא בטופ עם הטובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה.

ממה שהבנתי צריך קורס אנגלית למי שניגש ללמוד שם פעם ראשונה אחרי שעושים איזו בחינת ידע וראיתי שיש קורסים מסוימים שמגיעים עם המלצה לקורס הכרה או ריענון כלשהו (למשל קורסי מתמטיקה למיניהם), מומלץ לקחת אותם ? אני קיבלתי את הרושם שכדאי... אם כבר אז כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאנגלית יש לי פטור מלא, אז אני לא מבין בזה הרבה. תעשה את המבחן מיון ואולי גם תקבל פטור.

לגבי מתמטיקה, אני לא יודע בדיוק על מה אתה מדבר, אני מניח אולי על אנשב למתמטיקה... קורס נחמד, 6 נז מתנה שאפשר לנצל כדי להתעקלם במוסד.

את ה6 נקודות האלו צריך להשלים במשהוא והרוב לוקחים את זה. יש אופציה גם לקחת קורס מדעי כלשהוא אחר אבל הרוב לוקחים אשנב ובצדק.

שאר המתמטיקה אתה כבר לומד בקורסים עצמם, כמו בדידה שהוא קורס בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אזרוק כאן שמסיבות כאלו ואחרות אין לי בגרויות וסביר להניח שמה שכן למדתי בתיכון כבר שכחתי עקב אי שימוש אז אולי יש טעם לעשות משהו לפני, בעיקר מרתיע אותי מתמטיקה. זה לא שאני מתקשה בנושא - אבל תופעה שקיימת אצלי עוד מתקופת הבית ספר שבזמן הלימודים אני חד ומפוקס ושולט בחומר ואחרי תקופה של שנה+ בלי לגעת בו אני פשוט שוכח אותו.

ואכן מדובר באשנב למתמטיקה.

אגב ראיתי שצריך מעל 100 נ"ז בשביל תואר ראשון וזה יותר מהנ"ז שמופיעות ברשימת הקורסים של מדמ"ח. הם משלבים שם קורסים ממגמות אחרות כמו מתמטיקה והנדסת תוכנה אני מנחש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שליש מהתואר הוא מתמטיקה... וחלק לא קטן אחר כך מתבסס על המתמטיקה בצורה כזו או אחרת.

מה עשית בתיכון לא ממש משנה האמת לדעתי. אולי יהיה לך טיפה יותר קשה בהתחלה, נניח תצטרך להבין אינדוקציה ועוד כמה דברים קטנים בפעם הראשונה, אבל החומר קיים ומובנה בקורסים, אתה רק צריך לשבת וללמוד אותו כמו שצריך.

כמובן שכמו שאולי כבר שמעת, קצב הלימוד הוא בערך כזה ככה שאת כל החומר של 5 יח מסיימים בשבועיים. על חלק מהדברים אפילו לא מתעקבים וצריך ללמוד ממש לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעסוקה בסופו של דבר של בוגרי מדעי המחשב והנדסת תוכנה היא זהה, בשוק העבודה אין בעדפה של אחד על האחר.

האוניברסיטה הפתוחה זה מקום טוב ללמוד בו אם אתה מעוניין לשלב עוד דברים במהלך התואר, מבחינת רמה לדעתי היא לא נופלת מהאוניברסיטאות, כמו שנאמר פה אבל- הקושי הוא מסוג אחר (לאו דווקא קשה יותר) צריך הרבה משמעת עצמית.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאני רוצה ליאש אותך אבל לדעתי אחוז המסיימים של הפתוחה הוא הנמוך מכולם

וזה מהרבה סיבות שאחת מהם היא משך הזמן הארוך עד לסיום התואר.

(עוד סיבה טובה זה אי הפעלת מנגנון סינון לנרשמים ואז הרבה מגלים שזה לא מתאים להם, בלי קשר לזמן הארוך)

אני יכול להעיד על עצמי בתור בוגר של הפתוחה שבהתחלה זה נראה קל אבל באמצע אתה צריך לתפוס את עצמך חזק חזק.

אבל זה מתאים בול לכאלה שלא יכולים להתמסר ללו"ז רגיל של לימודים.

בסה"כ בטקס הסיום ברעננה היו איתי המונים שסיימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי אלמנט של ניהול לא קשור למחשבים

לא מכיר את התוכנית שלך אבל אצלי הכי חשוב היה לקחת מספיק קורסים כולל קיץ כדי לא למתוח את הלימודים יותר מדי.

וגם כמובן לעשות במהירות את הבחינה באנגלית. אני קיבלתי 3 נקודות פחות מהפטור אבל ראיתי כאלה שנתקעו עם זה עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...