מחשב נייד ללימודים ושימוש כללי - האם Macbook air/ pro retina יהיה בחירה טובה? - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד ללימודים ושימוש כללי - האם Macbook air/ pro retina יהיה בחירה טובה?

Charybdis

Recommended Posts

בלעדיות לאיפון - אז כל נושא iCloud אינו קיים לאנדרויד בצורה רשמית (אנשי קשר, תזכורות, לוח שנה, קבצים ושות'). Facetime hand over רק עם . iTunes... טוב חרא של דבר גם ככה לא הפסד גדול.

לי אישית זה לא מפריע, אני אישית גם אוהב מאוד אנדרויד, אבל זה בהחלט פוגע בחלק מהחוויה.

אה, אם מדובר בזה, אז גם כשהיה לי לא הסתמכתי על iCloud. לא מפריע לי. שאר הפיצ'רים לא נוגעים אליי.

לגבי C/C# - אם אתה מחפש משהו ברמה של VS אז כנראה שתרצה ללכת במסלול הוירטואליזציה.

לגבי סביבות פיתוח אחרות - יש את XCode אם אתה צריך לכתוב דברים לosx/ios. אבל אין ide שאפשר להגיד שהוא ה-דבר. אצלי מהעבודה יש רישיון לintellij והוא לא רע (multiplatform). במקום notepad++ משתמשים בSublimeText3.

אני עדיין לא יודע באיזו שפה אשתמש ביום יום. אני מניח שזה תלוי בפרוייקט / מקום בו אקח חלק.

לפי מה שאתה מתאר, למעט Xcode, מק לא ממש ה- מחשב למתכנתים. עושה את העבודה טוב יותר.

הבנתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית על מחשב 13 אינצ' (XPS 13) הרזולוציה הנוחה ביותר היא HDR לתכנות.

כל דבר מעבר לזה פשוט לא קריא, אבל כמו שנאמר לך, אפשר לשחק עם הגדרות ככה שברזולוציה של תרגיש כמו FHD (אבל זה סוג של בזבוז כסף על המסך...)

לשאלה האחרונה שלך, מק טוב לתכנות כללי לא פחות מ-windows ממה שיצא לי לראות ולהתנסות.

הכלים שקיימים עבור windows קיימים גם עבור מק (אולי למעט ויזואל סטודיו שאני אישית לא סובל)

השאלה אם אתה מוכן להוצאה הכוללת שתגיע עם מק ביחס לאופציות האחרות.

אלא אם מדובר על עסק, אני באופן אישי אעדיף כנראה לקנות XPS13 ברזולוציה של FHD עם מסך מט ולחיות עם 3-4 שנים אחריות במחיר של המק עליו אתה מדבר. (הזמנה מחול)

במקרה הזה, כל פיתוח למטרת יהיה במכונה וירטואלית ולכן לעסק שדורש רישוי זה לא יתאים.

בכל מקום שאני קורא או בהתנסויות שלי על עולה שזה מחשב איכותי ברמה אחת כמעט מכל מחשב אחר בשוק. הכל פשוט עובד טוב.

ל-XPS לדוגמה יש מחלות שקשורות לטראקפאד שלו, ולצערי כמעט לכל בשוק יש איזה issue שמונע ממנו לתת למק פייט אמיתי ראש בראש.

אם אתה לא מוכן להתפשר ויש לך את האפשרות להוציא אל תפסול את הרעיון רק בגלל דעות של אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא יודע באיזו שפה אשתמש ביום יום. אני מניח שזה תלוי בפרוייקט / מקום בו אקח חלק.

לפי מה שאתה מתאר, למעט Xcode, מק לא ממש ה- מחשב למתכנתים. עושה את העבודה טוב יותר.

הבנתי נכון?

לא. רק אם התכנות הוא בשפות המיועדות לסביבת MS ואתה צריך כלים כמו VS.

IDE כמו Eclipse ו-Intellij זמינים גם על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.

בכל מקרה, בשביל VS אפשר גם להפעיל מכונה וירטואלית.

לי אישית על מחשב 13 אינצ' (XPS 13) הרזולוציה הנוחה ביותר היא HDR לתכנות.

כל דבר מעבר לזה פשוט לא קריא, אבל כמו שנאמר לך, אפשר לשחק עם הגדרות ככה שברזולוציה של תרגיש כמו FHD (אבל זה סוג של בזבוז כסף על המסך...)

כל המטרה שלי בהתעקשות על הרז' היא כדי להשתמש בה. לא "לבזבז" אותה.

יצא לי לעבוד גם על מסכי Full HD (בגדלים הרבה יותר גדולים (23''), וזה נראה לי סטנדרטי מדי.

אין לי מושג איך זה על 13''. צריך ללכת לתצוגה ולראות.

לשאלה האחרונה שלך, מק טוב לתכנות כללי לא פחות מ-windows ממה שיצא לי לראות ולהתנסות.

הכלים שקיימים עבור windows קיימים גם עבור מק (אולי למעט ויזואל סטודיו שאני אישית לא סובל)

השאלה אם אתה מוכן להוצאה הכוללת שתגיע עם מק ביחס לאופציות האחרות.

למה אתה מתכוון ב "הוצאה כוללות"?

מתאמים שונים?

כמה הם הכרחיים ביום יום?

תוכנות שבתשלום?

אלא אם מדובר על עסק, אני באופן אישי אעדיף כנראה לקנות XPS13 ברזולוציה של FHD עם מסך מט ולחיות עם 3-4 שנים אחריות במחיר של המק עליו אתה מדבר. (הזמנה מחול)

במקרה הזה, כל פיתוח למטרת יהיה במכונה וירטואלית ולכן לעסק שדורש רישוי זה לא יתאים.

לא מדובר כאן על שום עסק. אני רק מתחיל בכל העניין Xcode. תהיה לצורך התנסות עצמית ולא לפרנסה בהתחלה.

בכל מקום שאני קורא או בהתנסויות שלי על עולה שזה מחשב איכותי ברמה אחת כמעט מכל מחשב אחר בשוק. הכל פשוט עובד טוב.

ל-XPS לדוגמה יש מחלות שקשורות לטראקפאד שלו, ולצערי כמעט לכל בשוק יש איזה issue שמונע ממנו לתת למק פייט אמיתי ראש בראש.

אם אתה לא מוכן להתפשר ויש לך את האפשרות להוציא אל תפסול את הרעיון רק בגלל דעות של אנשים אחרים.

זה גם מה שאני קראתי על המק וזה מה שגרם לי להסתכל עליו כאופציה מלכתחילה.

בניגוד למחשב נייח, שבו ההתעסקות עם תקלות / החומרה עצמה היא חלק מהחוויה לטעמי, בלפטופים אני לא רוצה שזה יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי בהוצאות כוללות לעלות הסופית של המחשב, האחריות (אם תחליט לקנות), התיקונים במידה ויהיו וכל העזרים הנוספים.

אני לדוגמה עובד עם מתאם usb3 ל-ethernet שלא בטוח שיעבוד במק, וזו רק דוגמה.

זה לא בהכרח חייב לצאת יקר, אבל ניסיון מראה שכל דבר שקשור למק עולה לא מעט. יכול להיות שבמקרה שלך זה לא יהיה עניין. רק תבדוק.

אגב, אני בכלל לא בטוח שבמקומך הייתי קונה היום מק, אם הייתי צריך לבחור היום נייד לפיתוח סביר יותר שהייתי הולך על משהו כזה -

https://www.pc365.co.il/product.aspx?id=4547

אם כבר מוציאים סכומים גדולים כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא גודל האייקונים לא מטריד אותי.

מטריד אותי גודל הטקסט.

אגב, אני בכלל לא בטוח שבמקומך הייתי קונה היום מק, אם הייתי צריך לבחור היום נייד לפיתוח סביר יותר שהייתי הולך על משהו כזה -

https://www.pc365.co.il/product.aspx?id=4547

אם כבר מוציאים סכומים גדולים כל כך.

אני לא בטוח שאני רוצה להוציא סכומים כאלה. האמת שדי התפזרתי כאן.

אני עוד צריך לעשות שיעורי בית.

בכל מקרה הת'רד הזה עוזר לי מאוד לתפוס כיוון.

תודה לכולכם על הסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה שזו הוצאה ראשונית גדולה מהרגיל, לכן כתבתי בתחילה תקציב אחר למק ואחר למחשב מבוסס וינדוס.

רוצה מק, כן. אבל זו "גחמה". אין לי איך לדעת אם אני באמת רוצה (או יותר נכון צריך) אחד. אני לא יודע אם הוא ישרת אותי נאמנה, אם ההגבלות (אם יש) בו יהיו מעצבנות או שאפשר לחיות איתן, אין לי מושג.

מצד אחד, כל ביקורת שאני קורא עליו גורמת לי להעריך יותר ויותר את ההקפדה והירידה לפרטים של אפל. גם תמיד היה מבחינתי משהו מסקרן במערכת ההפעלה הלא מוכרת.

מצד שני, מקנן בי הישראלי שבי ושואל אם כל זה שווה את זה. כלומר, האם המק הוא בעיקרו "פוזה" לא נחוצה?

עוד משהו ששמתי לב אליו, כל מחשב שדומה למק במפרט, (רזו' וזיכרון, המעבדים טיפה חזקים יותר). משתווה / די דומה לו במחיר.

אני מאוד "מבולבל" בקטע הזה.

@natee, תודה על השיתוף ועל ההצעה לגשת ל iStore לא הכרתי אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להיות ממוקד יותר בשימושים שלך, נראה כאילו אין לך כיוון בכלל.

אתה עובד? מתכוון לעבוד בקרוב? לומד? באיזו סביבה אתה מתכנת (פיזית)?

אני משתמש במחשב yoga 2 pro ומתעסק בתכנות לפרנסה. אני יכול לומר שאני מרוצה מאוד מהמקלדת שלו וגם מהרזולוציה (scaling של 150%).

מאידך, אלה שעובדים איתי לא מבינים איך אני רואה משהו.

בכל מקרה כרגע רוב מוחלט של העבודה שלי מתבצעת מול מסך גדול ומקלדת ועכבר נפרדים, זה יותר נוח מכל שקיים.

אם כבר אתה הולך על כיוון של מובייל, תתעקש דווקא על מחשב עם קישוריות מרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהגדרה שלו הוא מחשב ללימודים.

בתכלס, הוא יחליף מחשב ישן (מפרט) באופן קבוע.

כרגע אני עובד עם VS. עדיין לא לומד או עובד בתחום.

מתכנן להשתמש בו גם בשנים הבאות.

קישוריות מרובה?

כולם די זהים בקטע הזה, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה שזו הוצאה ראשונית גדולה מהרגיל, לכן כתבתי בתחילה תקציב אחר למק ואחר למחשב מבוסס וינדוס.

רוצה , כן. אבל זו "גחמה". אין לי איך לדעת אם אני באמת רוצה (או יותר נכון צריך) אחד. אני לא יודע אם הוא ישרת אותי נאמנה, אם ההגבלות (אם יש) בו יהיו מעצבנות או שאפשר לחיות איתן, אין לי מושג.

מצד אחד, כל ביקורת שאני קורא עליו גורמת לי להעריך יותר ויותר את ההקפדה והירידה לפרטים של . גם תמיד היה מבחינתי משהו מסקרן במערכת ההפעלה הלא מוכרת.

מצד שני, מקנן בי הישראלי שבי ושואל אם כל זה שווה את זה. כלומר, האם המק הוא בעיקרו "פוזה" לא נחוצה?

עוד משהו ששמתי לב אליו, כל מחשב שדומה למק במפרט, (רזו' וזיכרון, המעבדים טיפה חזקים יותר). משתווה / די דומה לו במחיר.

אני מאוד "מבולבל" בקטע הזה.

@natee, תודה על השיתוף ועל ההצעה לגשת ל iStore לא הכרתי אותם.

אייסטור לא הכי זולים בארץ, אבל יש להם פוזה של חנות רצינית ואפשר לבוא להתרשם.

אני לא ראוה טעם לקנות אצל אידיגטיל, הרי גם הם לא חנות רשמית של אפל:)

קטע המעניין. שאם תיקח נייד של מסדרת הפרו, ותשווה אותו ראש בראש מול מחשב מבוסס בעל אותו המפרט- כנראה שהמחיר יהיה זהה...

כמעט ואין בכזו רמת גימור, ואלו שכבר קיימים יקרים מאוד.

-

קח בחשבון שאם תשתמש בווינדוס כמערת הפעלה ראשית (לא וירטואלית דרך פרללס) אז אומנם תנצל את כל הכוח של המעבד, אבל הסוללה תחזיק כמו מחשב נייד מבוסס .... היא לא תגיע לכמות שעות המטורפת שהמקים מחזיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...