התלבטות עקרונית: מדעי המחשב הנדסה ומה שבאמצע - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות עקרונית: מדעי המחשב הנדסה ומה שבאמצע

GaLmgnT

Recommended Posts

אהלן חבר'ה.

אני משוחרר כבר זמן מה, ומתחיל כבר לחשוב ברצינות על כיוון ספציפי ללימודים גבוהים.

יש לי ממוצע בגרויות גבוה וגם פסיכומטרי טוב. כרגע לפי המחשבוני סכם באתרים של האוניברסיטאות, נראה שהכל פתוח בפניי.

לאחר חרישה של האינטרנט לאורך ולרוחב והתייעצות עם מספר קטן של סטונדטים מפה ומפה, רציתי לשמוע את דעתכם בנושא.

אני מתלבט בין סקאלה שעם הזמן הבנתי עד כמה היא רחבה: מדעי המחשב, הנדסת חשמל, פיסיקה. ולא מסוגל להחליט, לפחות בינתיים.

יש לי כמה שיקולים שאני לא מצליח לשלב ביניהם, ואם למישהו כאן יש הארות והערות זה יוכל לעזור לי מאוד:

אני מתחבר מאוד לתחום המחשבים, וספציפית לתכנות. למדתי את הנושא בתיכון, אני מתנסה עכשיו ב-Codecademy, ProjectEuler ומתחבר לזה ממש (בעיקר לתחום המתמטי-אלגוריתמאי).

מצד שני פוחד מעבודה שכוללת ישיבה מול מסך מחשב במהלך כל היום שלי ועבודה עם כמות שעות אינסופיות.

בתיכון אהבתי מאוד לימודי פיסיקה, בעיקר את החלקים התיאורתיים. בתקופה האחרונה קראתי ספר או שניים בנושא ואני מאמין שאתחבר לתחום באוניברסיטה.

הבנתי כבר שמבחינת תעסוקה אין באמת היצע בתחום, ובכל זאת אני חושב שבשילוב עם תחום אחר זו אופציה טובה. לא יודע עד כמה אתחבר לעבודות מחקר בנושא.

בנוסף, לא התנסתי בתחום מעולם, אבל אני מניח שהנדסה זה משהו שאהיה בו טוב ואפילו אוהב את הנושא. אני מאוד מתחבר לצדדים הפרקטיים של פיזיקה.

הבעיה היא שרשימות הקורסים באתרים של האוניברסיטאות לא עוזרות לי יותר מדי להבין מה באמת לומדים ובמה באמת עוסקים לאחר התואר.

כרגע התכנון שלי הוא ללמוד באונ' תל אביב (בעיקר כי שמעתי דברים מאוד שליליים על הטכניון, אשמח אם תפריחו אותם).

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על מסלולים משולבים.

השנים העיקריים שתפסו אותי הם הנדסת חשמל ומדעי המחשב (4 שנים), והשני הוא מדעי המחשב ופיסיקה (3 שנים).

אני אתחיל את התואר בגיל 24 ואפילו נושק כבר ל-25, ולכן דיי מפחיד אותי להיכנס עכשיו ללימודים של 4 שנים (הנדסה).

אז אשמח לשמוע מה אתם חושבים חברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהמסלול של פיזיקה-מדמח הוא שלוש שנים לא אומר שתסיים אותו ב3 שנים.

המסלולים המשולבים האלה קשים בטירוף והסטטיסטיקה אומרת שלא תסיים אותם בזמן

ובכלל, בשלושת התארים שאמרת כנראה שתעבוד הרבה שעות מול מחשב. גם מהנדס חשמל ופיזיקה כנראה יעבדו מול המחשב בעיקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך תואר שני ומעלה במקצועות המדע (כמו מתמטיקה, כימיה, פיזיקה) אתה תמצא עבודה. אבל, אם אין לך עניין במחקר - זה לא בשבילך מכיוון שסביר להניח שהעבודות שתמצא יהיו בעצמן בעלות אופי מחקרי. במקרה כזה עדיף לך ללכת לתואר הנדסי. התחברת לפיזיקה - אז סביר להניח שהנדסת חשמל, הנדסת חומרים או הנדסת מכונות יתאימו לך. בקשר למחשב, בכל עבודה הנדסית/מדעית היום אתה תעבוד הרבה מול מחשב. זה בלתי נמנע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אני אחדד קצת יותר.

אני מבין מן הסתם שרוב העבודה מסתכמת מול מחשב בצורה כזו או אחרת, ואם זה אין לי בעיה. אני פשוט מפחד לגלות שהתעסוקה שלי מול המחשב לא מעניינת בכלל.

אני ממשיך לקרוא בלי סוף ופשוט לא מצליח להכריע בין הפן הזה של תחום ההנדסה או המדעים המדוייקים.

מצד אחד מעניין אותי ללמוד יותר לעומק תכנים של פיסיקה (תורת הקוונטים, התורה המאחדת וכו'), ומצד שני מעניינים אותי היישומים הפרקטיים, משמע הנדסה.

אני שומע בלי סוף על זה שמהנדס חשמל זה רחב מאוד, ואפשר להתפרס להמון תחומים כשבסופו של דבר עיבוד אותות או אלקטרואופטיקה לא אומר לי כלום בשלב הזה.

האם קיים שילוב טוב שאתם מכירים, שלא מצריך תואר כפול או משולב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתתחיל חשמל ועם הזמן תראה איזו התמחות אתה מעדיף. היום אתה לא יודע מה אתה רוצה וגם לא יודע מה יש בפועל, אז לכן לדעתי כל מסלול שתבחר מהתחום הזה (חשמל/חשמל-פיזיקה/חשמל-מדעי המחשב וכו') יהיה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...