מחשב לא נדלק, מאווררים כן - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא נדלק, מאווררים כן

chiffos

Recommended Posts

היי

לקראת חופשה של כמה ימים כיביתי את המחשב, היום לאחר שחזרתי הוא לא נדלק מה שכן המאווררים מסתובבים הלד בכרטיס מסך נדלק ויש מנורה קטנה בלוח אם שדולקת נראה לי היא חיווי אם מגיע חשמל

מה האפשרויות שלי?

ניסיתי לאפס ביוס לא עבד

איך אני יכול לדעת אם זה מעבד ספק או לוח אם?

נראה לי זה בכיוון של כי העכבר לדוגמה שמקבל חשמל מusb לא דולק

מה נראה לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה החברה/דגם של הספק ?

בדוק אם יש על הלוח או בתוך הספק קבלים שנראים כך : https://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg כשאתה פותח את הספק - יכול להיות מתח על הרכיבים, אל תיגע בכלום (אפשר להזיז את החוטים של היציאה למחשב - הם במתח נמוך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן הרבה, מינימום 3 שנים

למחשב מחוברים חוץ מהכרטיס מסך: מעבד i5, 8 ג'יגה , 2 דיסקים קשיחים 7200 ו3 מאווררים

לפי החישוב שעשיתי, וגם פה בפורום זה אמור להספיק

אבל עכשיו שאני חושב על זה לא כל כך כיביתי את המחשב מאז שהחלפתי כרטיס, אבל בפעם הקודמת שכיביתי היה אותו דבר רק שאז פתאום נדלק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ מסך לא לוקח את ההספק המקס' בהפעלה של המחשב - גם אם הוא כן היה גדול מידי על הספק, זה לא היה מונע הפעלה

כשהתעסקת אם הכ מסך יכול להיות שהזזת חיבורים כלשהם, או שיש לך הלחמה שבורה בלוח והזזת אותה. תנסה להוציא מהלוח את הכ מסך, , תשאיר רק מעבד+קירור ו buzzer (רמקול קטן), ותנסה להגיע למצב שיש צפצופים. לאחר מכן תוכל לנסות להרכיב מחדש

תנסה גם להוציא את הלוח מהמארז ולהפעיל אותו מחוץ למארז - רק לוח ומעבד+קירור עליו + ספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי, פירקתי כמעט הכל כרטיס מסך וזיכרון ועדיין לא היו צפצופים, רק להבנה - צפצופים זה לא תקול?

מה זה אומר שגם שאין שום כרטיס אני לא מגיע?

עדכון החזרתי הכל ועכשיו כלום לא עובד נאדה גם לא מאווררים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפצופים יכולים להיות הרבה דברים (יש קודים של צפצופים לתקלות שונות), אבל מבחינתנו זה סימן לכך שהלוח חי - כלומר שאם תחבר אותו מחדש יש סיכוי שהוא יעבוד. לכן ניתן לבדוק את הלוח ללא מחובר כלל (ובכך לשלול בעיות RAM) ופשוט לנסות אפשרויות עד שיתחיל לצפצף

אם אין צפצופים (והרמקול מחובר) - הלוח, מעבד או הספק לא תקינים

אם הזזת דברים ועכשו הוא לא עובד בכלל - יתכן שהבעיה היא הלחמה שבור5ה בלוח. כשהוא מחוץ למארז, תבדוק אם יש כיוון שאתה מחזיק בו את הלוח או מפעיל עליו כוח בכיוונים שונים ואז הוא כן נדלק.... אם הוא מגיב להחזקה שלו בכיוון מסויים, זאת הלחמה שבורה (שניתן לנסות לתקן על ידיי חימום)

ותבדוק אם יש פען עקום בסוקט של המעבד, אולי יש פין עקום שתמיד היה נוגע קצת ועכשו למה שהוא הוא לא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את ה user manual של הלוח אם. צריך להיות שם תרשים שמנחה אותך למצוא את התקלה.

אם אני לא טועה, בלוחות אם מסויימים יש לצפצופים משמעויות שונות. אז כדאי שתנסה קודם להעזר ב manual.

גם אל תשלול מיד את האפשרות שהבעיה היא במסך, ניסית להחליף?

לדעתי, רק אם אלה לא עוזרים אז תנסה להבין בעזרת צפצופים/ אינטרנט/ פירוק רכיבים כמו ספק וכ'ו.

תמיד יכול להיות שהלוח הלך ולא תמצא תקלה אחרת. במקרה כזה מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...