מה כדאי לקנות, לאנטיס או 626, הדילמה בין 1.6 ל2.0 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה כדאי לקנות, לאנטיס או 626, הדילמה בין 1.6 ל2.0

1

Recommended Posts

אמא שלי החליטה שהגיע הזמן להחליף את הסוזוקי באלנו 1600 סמ"ק שנת 97, אוטומטי שעבר רק 72 אלף קילומטר.

קנינו אותו בזמנו מסבתא שלי שהייתה יד ראשונה שלו, האוטו ללא שום בעיות טכניות, הוא מספק אותנו אבל קצת לא

סוחב כמו שאומרים, וגם אני 1.86 ומאוד מתקשה למצוא תנוחה מתאימה, הוא מאוד לא נוח לארוכי גפיים מקדימה.

בלי שום קשר אמא שלי אמרה שחיים רק פעם אחת והיא רוצה להנות ולא לסוע באוטו ישן שמתקשה "לסחוב".

עכשיו כל מי ששאלנו המליץ לקחת מנוע 1.6 ולא מנוע 2.0 מכיוון שהיא לא נוסעת הרבה, והביטוח יקר והדלק נאכל מהר יותר.

עכשיו היינו בטוחים שאנחנו הולכים על הלאנטיס עד שחבר שלי שמבין מאוד ברכבים אמר לי שזאת טעות, כי הלאנטיס היא כמו

הבלאנו שלנו, ואנחנו לוקחים בדיוק את אותו רק חדש יותר ואולי טיפה יותר טוב, משהו לא מורגש, הוא אומר שרכב 1600

אוטומטי כמו הלאנטיס לא יסחוב, ושלא כדאי בכלל להחליף את הסוזוקי בלאנטיס 2002.

הוא שאם לא לוקחים מנוע 2000 אז חבל לשדרג, וכדאי לקחת את ה626.

הוא אומר שכל הישראלים הולכים עם העדר ולוקחים מנוע 1600 ומעדיפים את המאזדה. הוא אומר שעוד כמה שנים

כבר רוב המכוניות יהיו 2000 וכבר לא שווה לקנות מנוע 1600.

הבעיה היא שמצאנו קונה לבאלנו שלנו, ועכשיו אנחנו לא יודעים איזה לקנות בכלל,

ההתלבטות היא דבר ראשון בין מנוע 1600 לבין מנוע 2000

המכוניות שאנו מתלבטים ביניהם הם: קורולה לאנטיס 626.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה גורם לך לחשוב שמנוע 2000 יהיה חזק יותר ממנוע 1600?

אני יכול לתת לך דוגמא קונקרטית בה מנוע 1600 סמ"ק מספק 120 כ"ס בעוד שמנוע 2000 סמ"ק מספק פחות מ-120 כ"ס. הכל תלוי ביעילות המנוע ובהחלטת היצרן להעדיף הספק על פני מומנט ולהיפך... (זה יכול להתבטא בנתון המהלך וקדח של הצלינדר שבו בחר היצרן לעשות שימוש במנוע)

השוואת סמ"ק-ים כמוה כהשוואת מגהרצים במעבדים של שני יצרנים שונים בעלי ארכיטקטורה שונה. ממש כמו נגד P4 בעל מהירות שעון משמעותית יותר נמוכה, אך ביצועים לא פחות טובים.

גם השוואת כ"ס לא בהכרח תעיד על מהירות ה"סחיבה" בפועל. נכנסים לכאן משוואות של יחסי העברה בתיבה, רצועת כוח, יחס משקל\כ"ס, אפילו מקדם גרר (אווירודינמיות של המרכב) ועוד...

מה שחשוב בסוף זה מבחני העולם האמיתי, ממש כמו במחשבים: אנחנו בודקים FPS במשחקים. במכוניות זה כמה זמן לוקח מ 0-100.

תיידע את חבר שלך,

HTH

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה בכלל בקטע של הלאנטיס וה626?

לא עדיף כבר לקחת את ה6 או ה3?

נוחות הרבה יותר טובה?

ואגב המאזדה 3 1600 סוחבת כמו שצריך ואפילו יותר מידי

על עוד אתה לא הולך להיות נהג מירוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסות לסמ"קים מראה על חובבנות...

יש עוד כל כך הרבה גורמים שמשפיעים על ה"סחיבה"...

והלאנטיס היא הרבה יותר טובה,חזקה,נוחה,יפה,אמינה,איכותית (והרשימה ממשיכה) מהבלאנו.

(והלאנטיס 1.6, יחסית למשפחתית,סדאן "מסורסת" סוחבת יפה מאוד ולא מאכזבת, כמובן שאל תפתח ציפיות למירוצים נגד מכוניות ספורטיביות כי אתה תקבל רכבות)

ד"א יש גם לנטיס יותר חזקות, ויש בכלל את ה3...

אתם רוצים חדש? משומש (איזה שנתון?)?

תקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מחפשים יד שנייה שמור עם מעט קילומטראז' יחסית.

התקציב הוע א עד 85 אלף מקסימום.

שנתון 2001, 2002.

האוטו אמור להיות משפחתי בינוני עד גדול, לא סטיישן.

יש המלצות מסוימות?

אנו בדילמה כרגע בעיקר בין הקורולה ללאנטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה עדיף, קורולה או לאנטיס.

קורולה יקרה יותר, ואם נקח קורולה זה שנת 2001, ואם נקח לאנטיס זה יהיה שנת 2002.

בביקורות קראתי שהקורולה יותר טובה ועדיפה על פני המאזדה מה גם שחבר שיש לו את

הקורולה המליץ לי עליה.

יש לי אפשרות לקנות ב85 אלף ש"ח את הטויוטה קורולה לונה 5 דלתות, 25 אלף קילומטר שנת 2001

מנוע 1.6, צבע בורדו.

מה אתם אומרים על האוטו הזה? לא מצאתי שום נתונים עליו באינטרנט, אם מישהו מכיר אותו או מצא

מידע עליו שיגיב.

תודה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק בכלל שהטויוטה לוקחת...

אם כל הכבוד ואין הרבה כבוד.. (חוץ מ 3 ו6) אני ממש ממש לא אוהב מאזדה... אל תהפוך לישראלי הממוצע נוסע לי בלאנטיס 1600 כסופה.. :-\

קורולה מכונית מצוינת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאנטיס - נוחות בקנטים עם קריצה להתנהגות כביש ספורטיבית.

לכל אורך השנים, דגמי לאנטיס פשוט לא היו נוחים. מרחב פנימי צר, תיקרה נמוכה ועוד... קשה לי להסתדר בתוך היפנית הזו.

ההונדה והטויויטה עדיפות עליה בהרבה (הסיוויק והקורולה), בפן הנוחיות המשפחתי.

ה626 טובה יותר, אבל לא מפנקת מספיק ע"מ לקבל את התואר "מכונית מנהלים", משפחתית מגושמת שכזו. כיום יש את מאזדה 6, שיפור עצבני, אך יקרה ולא ממש מצדיקה את המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי נשים יודעות אם האוטו סוחב או לא?!

אם שהיא נכנסת לחניה הגולף שמאחורייה זזה בקלות אזי האוטו סוחב... חחח

רוקי אני מסכים אותי ב 100%... ושלא נדבר על מאזדה 3... המכונית הכי טובה כיום בקטגוריה שלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...