האם שיזוף בעירום מלא בחוף שאינו חוף רחצה מוכרז , הינו חוקי ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם שיזוף בעירום מלא בחוף שאינו חוף רחצה מוכרז , הינו חוקי ?

ASI89

Recommended Posts

אני סובל מבעיית עור -פסוראזיס קלה .מניסיון אני כבר יודע שחשיפה לשמש היא הדבר הטוב ביותר עבורי .כל הטיפולים האחרים שניסיתי ,גרמו לי לתופעות לוואי קשות לכן היפסקתי אותם.אני מודע לגמרי לעובדה שישראל היא מדינה קונפרומיסטית ודתית יחסית ,ושיזוף בחוף ים ציבורי או בפארק עירוני בערום כמו שעושים באירופה באופן נורמטיבי (ראיתי זאת בגרמניה ובמדינות סקנדינבייה ) ,סביר להניח שיסתיים בקנס כספי גבוהה /בתא המעצר /אישפוז כפוי בבית משוגעים.לכן נישאלת השאלה, אם אני מתרחק מריכוזי אוכלוסייה והולך לחוף ים "פראי" שרחוק מחופים מוכרזים או הולך לשטח כמו חורשת יער מרוחקת מכבישים ומשבילי מטיילים וחניונים ,האם אני בעצם עובר על איזה שהוא חוק כתוב , ואני צפוי לאיזו שהיא סנקצייה עונשית בצורה של קנס או תיק פלילי במשטרה או הפנייה כפוייה לאיבחון פסיכיאטרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים שמצאתי-

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4239781,00.html שים לב שהכתבה מ2012

ההצעה מעולם לא עברה וכיום ההתייחסות היחידה בחוק היא סעיף 349 לחוק העונשין "מעשה מגונה בציבור"

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9F#.D7.A4.D7.A8.D7.A7_.D7.93

49.

מעשה מגונה בפומבי [תיקון: תשמ"ח, תש"ן]

(א)

העושה מעשה מגונה בפומבי בפני אדם אחר, ללא הסכמתו, או העושה מעשה כאמור בכל מקום שהוא תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות, דינו – מאסר שנה.

(ב)

העושה, בכל מקום שהוא, מעשה מגונה בפני אדם שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, דינו – מאסר שלוש שנים.

לכן זה כנראה יהיה לפי שיקול דעת שוטר/שופט

לדעתי? אם אתה במקום שומם (גם חוף שלא מוכרז, אם יהיו בו אנשים, יהיה בעייתי) אתה אמור להיות בסדר

בנוסף, יש חופים בארץ שמוכרים לרחצה בעירום אבל לא הצלחתי למצוא רשימה

כן מצאתי איזה ת'רד בנושא

כמובן שכל מה שאני אומר אינו ייעוץ משפטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משחה שאפשר להשיג בבית מרקחת בתל אביב (שכחתי את השם), היא על בסיס קלנדולה או משהו כזה. לי אישית זה פתר את הבעיה לגמרי - בהתחלה אובחנתי עם בפוריאזיס אחרי זה הרופא אומר משהו דרמטיטיס.

בכל אופן הלכתי לנטרופת הוא הפנה אותי למשחה הזאת, אחרי שנים שסבלתי זה נפתר לגמרי.

עריכה: נזכרתי.

[TABLE=width: 572]

[TR]

[TD=width: 128, align: right]נצח ת”א[/TD]

[TD=width: 218]נצח 11

[/TD]

[TD=width: 225]035222062

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים שמצאתי-http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4239781,00.html שים לב שהכתבה מ2012ההצעה מעולם לא עברה וכיום ההתייחסות היחידה בחוק היא סעיף 349 לחוק העונשין "מעשה מגונה בציבור"https://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9F#.D7.A4.D7.A8.D7.A7_.D7.93

49.

מעשה מגונה בפומבי [תיקון: תשמ"ח, תש"ן]

(א)

העושה מעשה מגונה בפומבי בפני אדם אחר, ללא הסכמתו, או העושה מעשה כאמור בכל מקום שהוא תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות, דינו – מאסר שנה.

(ב)

העושה, בכל מקום שהוא, מעשה מגונה בפני אדם שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, דינו – מאסר שלוש שנים.לכן זה כנראה יהיה לפי שיקול דעת שוטר/שופטלדעתי? אם אתה במקום שומם (גם חוף שלא מוכרז, אם יהיו בו אנשים, יהיה בעייתי) אתה אמור להיות בסדר בנוסף, יש חופים בארץ שמוכרים לרחצה בעירום אבל לא הצלחתי למצוא רשימה כן מצאתי איזה ת'רד בנושא
כמובן שכל מה שאני אומר אינו ייעוץ משפטי

למה הכוונה תכלס "מעשה מגונה "? , האם שיזוף בערום הרחק מעייני אנשים בטבע ומחוץ לעיר ,בכלל נופל תחת הקטגוריה של מעשה מגונה ?, מה לעזעזל מגונה בהשתזפות תמימה בשמש , פעולה שאין לה כל קונוטצייה מינית ואין בה שום כפייה של שום דבר על אף אחד ? למה מתייחס המושג "בפומבי" , כל שטח מחוץ לבית ?, איזור עירוני ? , האם גם שטח שלא נימצאים בו בדרך כלל אנשים , כמו יער מחוץ לעיר ,פרדס ,חוף ים מבודד שאינו חוף רחצה מוכרז , גם נחשבים לצורך העניין כפומביים ?ומה לעזעזל מתייחסת המילה -"בפניו "? , האם מדובר במעשה אקטיבי שנעשה בכוונה מול אדם? , האם שכיבה על שמיכה ,ניחשבת בכלל כ-"מעשה" שהרי היא פסיבית לחלוטין ולא נעשית כלל בפני אף אחד , אלא אם כן אותו אחד ניקלע באופן אקראילמצב שהוא מבחין בטיולו בשטח מרוחק באדם מישתזף , ומדוע זה בכלל צריך להפריע לו ,שהרי הוא פשוט יכול להפנות את מבטו הצידה ובמה זה ניבדל לצורך העניין מצפייה בכלב או חתול ערום משוטט ?ומה שהכי תמוהה בעיניי בלשון החוק הדבילי שניסוחו המעורפל וההזוי מעיד יותר מכל על רמתם הירודה של מרבית חברי הכנסת , זה החובה המובעת בחוק לקבל את " הסכמתו" מראש של אותו מטייל אקראי שאתה לא מכיר כמובן ולא מצפה כלל להגעתו לאותה אזור נידח בו בחרת לשהות , בין אם זה יער / חוף נידח /אמצע פרדס .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאתה יודע, אבל יש חופים שמיועדים בדיוק למקרה שלך בים המלח, איזור המלונות.גם החשיפה לשמש שם בטוחה יותר.
נכון ,אלא שבגלל שאצלי יש ביטוי קל יחסית של המחלה , אני לא זכאי להחזר כספי מקופת החולים .היות ומדובר בעלויות גבוהות מאוד ,אין לי פשוט את התקציב לכך . ( יש צורך במשהו כמו שלושה שבועות כדי שפוטוטרפייה תהייה באמת אפקטיבית),זאת אגב גם הסיבה מדוע אתה ניתקל שם בעיקר בסנדינבים , אצלם מקבלים מימון גם המקרים הקלים יחסית .מלבד זאת ,אני לא יכול פשוט לצאת לחופשה כל כך ארוכה מבחינת מקום העבודה .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם להשתזף לא יעזור לך. אתה זקוק לטיפול UVB או סולאריום בים המלח, אחרת אתה סתם קורא תיגר על סרטן העור.

בתור חולה שהיה עם 60% כיסוי בצבא אני יכול לאמר לך בוודאות מה לא עזר לי:

הומאופתיה

שיזוף "רגיל" בחוף

חלב נאקה

סבון גופרית

ויטמין D כתוסף (ולמען האמת שום תוסף לא עזר, אני נוטל עשרות מהם באופן קבוע כולל אומגה 3)

כמעט כל "תרופה טבעית לפסוראזיס" שתמצא בגוגל

מה כן עוזר לי באופן אישי:

הידרואגיסטן - חלש יחסית אבל עוזר בעיקר לפנים, כ-15-18 ש"ח

טבעקוטן/פוליקוטן - גם חלש אבל חזק יותר מהידרואגיסטן, כ-20 ש"ח

פרוטופיק - יקר (כ-300 ש"ח לשפורפרת), התרופה היחידה מהרשימה ללא סטרואידים חוץ מדייבונקס, על בסיס טקרולימוס

יש לה תופעות לוואי מיוחדות משלה אבל לפחות היא ללא ריבאונד (מחמירה את הפסוריאזיס אחרי השימוש). עוצמה בינונית.

אלוקום - בינוני, פעולה מהירה אבל ריבאונד (החמרה של הפסוריאזיס) שלא שווה אותה, כ-30 ש"ח

דיפרוסאליק - בינוני-חזק, כנ"ל כמו אלוקום אבל עם חומצה סליצילית להמסת קשקשים, כ-30 ש"ח

טופיסלן - חלש-בינוני, פחות ריבאונד מדיפרוסאליק אבל פעולה דומה בגלל החומצה הסליצילית , כ-25 ש"ח

דייבונקס/דובונקס - ויטמין D ללא סטרואידים, לפעמים עוזר, לי בקושי עזר. 30-40 ש"ח

ויקיר ליבי...קסמיאול ג'ל - שילוב בין סטרואיד בינוני לויטמין D (אי אפשר לעשות זאת לבד בבית בגלל השינויים בחומציות pH, חברת התרופות יודעת מה היא עושה)

ריבאונד מינימאלי לעומת השפעה טובה, ניתן לשימוש לאורך זמן לעומת האחרים (לפי מבחני בטיחות שערכו 52 שבועות ללא תופעות לוואי), כ-200 ש"ח לבקבוקון 30 מ"ל.

יש לי פרוטופיק באריזה סגורה ששוכב במגירה אם אתה מעוניין, שלח לי ה"פ. :)

עומרי -

בים המלח קיימת שכבת אטמוספירה נוספת שעוזרת לסנן קרני שמש מזיקות,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גבר ,אבל אחרי שפעמיים סבלתי מהלם אינפלקטי בעקבות נטילת תרופות מרשם שנתן לי רופא עור ,אני נימנע בעקביות משימוש בכל תרופה שהיא .מלבד הסכנה המוחשית לחיים ,תרופות אחרות חיצוניות ,רק הקלו על התסמינים ובהתקף החוזר היה ביטוי יתר של התסמינים.מלבד זאת ,אני סובל מפסוריאזיס בצורה הקלה יחסית כך שתופעות הלוואי ,במקרה שלי ,לא מצדיקות את הסיכונים הנילוויםלתרופות היעילות שקיימות לטיפול במחלה ,כמו סכרת , דלקת מיפרקים כללית וכיוצא בזה .בסופו של דבר ,רפואה אינה מדוייק ורק החולה יודע בסופו של דבר מה הכי עוזר לו .במקרה שלי , גיליתי ששיזוף (לא בשעות הכי חמות) עוזר לי בצורה משמעותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גבר ,אבל אחרי שפעמיים סבלתי מהלם אינפלקטי בעקבות נטילת תרופות מרשם שנתן לי רופא עור ,אני נימנע בעקביות משימוש בכל תרופה שהיא .מלבד הסכנה המוחשית לחיים ,תרופות אחרות חיצוניות ,רק הקלו על התסמינים ובהתקף החוזר היה ביטוי יתר של התסמינים.מלבד זאת ,אני סובל מפסוריאזיס בצורה הקלה יחסית כך שתופעות הלוואי ,במקרה שלי ,לא מצדיקות את הסיכונים הנילוויםלתרופות היעילות שקיימות לטיפול במחלה ,כמו סכרת , דלקת מיפרקים כללית וכיוצא בזה .בסופו של דבר ,רפואה אינה מדוייק ורק החולה יודע בסופו של דבר מה הכי עוזר לו .במקרה שלי , גיליתי ששיזוף (לא בשעות הכי חמות) עוזר לי בצורה משמעותית

אני ממליץ לך להחליף רופא עור ובאופן כללי להימנע מנתורופתיה, הומאופתיה או כל קשקוש וודו אחר מתחום הרפואה המשלימה (הכותב הוא דוקטורנט למדעים ביו-רפואיים). ואגב, רפואה היא בהחלט מדוייק. זה לא אומר שכל פתרון רפואי מתאים לכל אחד. תפקיד הרופא הוא למצוא עבורך פתרונות אחרים שתגיב אליהם טוב ויהיו אפקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...