האם ארה"ב חוזרת לימי סיילם? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ארה"ב חוזרת לימי סיילם?

Merrymoon

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2896263,00.html

חוק שעבר בארה"ב בנובמבר אשתקד אוסר הפלות לאחר השליש ה-1 כבר קיבל 3 עתירות נגדו.

לא מדובר בהפלה פשוטה אלא במה שנקרא "לידה חלקית", או הפסקת הריון אחרי השליש ה-1 של ההריון שבד"כ נהוג

לעשות בו הפלה. נשים שבוחרות לבצע הפלה כ"כ מאוחר, בד"כ עושות זאת בגלל מומים שנתגלו בעובר או בגלל שההריון

מסכן אותן. ארגונים "הומאניטאריים" טוענים שאין הצדקה לבצע פעולה כזאת שכן היא כרוכה בפרוצדורה שמכאיבה לאובר

ומתבצעת בצורה חייתית. (אני לא אפרט, זה דיי מפחיד). מתנגדי החוק לאומת זאת טוענים שזהו תקדים לאיסור גורף על

הפלות בארה"ב ולקיחת הזכות של האישה על גופה. (רק שתדעו, בהרבה מדינות בארה"ב הפלה בכל שלב של ההריון

כמעט היא בלתי חוקית).

ועכשיו הפן החברתי/סיעודי:

האם החוק הזה הוא באמת הכרחי במדינה שבה כ"כ הבה אנשים חיים מקצבת סעד והכל כך הרבה נשים צעירות וילדות

לא נזהרות ונכנסות להיריון ולחלקן כבר בגיל 17 יש 2 ילדים ועוד אחד בדרך? ילדים אלו נופלים על המדינה שצריכה

לממן אותם ולתת להם קצבה. האבות בד"כ לא בתמונה והאם הרבה פעמים עובדת עצות (או שהיא בכלל בליינית

כפייתית שזורקת את הילד(ים) עם אמא שלה והולכת לעשות עוד דור המשך). לא רק זה, אלא שגם משכנעים את

הבנות האלו שהפלה זה רצח והן ממשיכות לנהוג בחוסר אחריות ולהשריץ כמו צפרדעים מה שהרבה פעמים כרוך בסבל

של הילד שלפעמים נתון להזנחה או נמסר לאימוץ (שגם זה לא תמיד הדבר האידאלי).

לשיפוטכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לגמריי בעד זכות להפלה, אני חושב שלאם יש זכות לבחור אם היא רוצה ילד או לא עד ללידה עצמה, ראבאק... זה לא איזה משהו סמלי, זה משנה לאנשים ת'חיים, אולי זה לא מתאים להם ? התינוק לא יודע מהחיים שלו בבטן, לפי דעתי זה לא ממש משנה אם זה קורה בחודש השלישי או השמיני.

אבל... אני גם לא ממש בעד הגישה של לא לשים זין (או לשים יותר מדי במקרה הזה ^_^) ולעשות כל פעם הפלה במקום לנקוט אמצעים לפני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה לטובת העולם כולו אם יחלקו קונדומים בחינם בכל פינת רחוב.

הרי זה לא מעודד סקס חופשי, מי שבעד סקס חופשי כבר עושה את זה וימשיך לעשות את זה עם/בלי ההגנה.

לעומת זאת החיסכון הכלכלי בטיפול בכל מני בנות עשרה בהריון והתינוקות שלהם, שלא לדבר על הרעב בעולם השלישי ואיידס וחבריו יהיה עצום.

בכלל נראה לי שיש איזה 3 מילארד בני אדם מיותרים בעולם (אין צורך להרוג, אני לא פאנטי, פשוט להוריד את הילודה ולהקטין את האוכלוסיה בצורה מבוקרת על פני 50-100 שנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אבל אני מדברת על הפסקת הריון אחרי השליש ה-1. מי שעושה הפלה

בשלב הזה היא בד"כ נכנסת להריון מתוכנן ועושה הפלה בגלל סיבוכים או פגמים

בעובר (גילוי מוקדם של מחלות כמו פיגור או תסמונת דאון וכאלו...).

אמא שלי פעם אמרה:"לא צרייך לשלוח אוכל וסיוע לאפריקה, צרייך לחלק

להם קונדומים ולהחזיר אותם לקניבליזם, זה יפתור להם את כל הבעיות."

אם כל הכבוד, זה לא כ"כ קשור. הבעיה היא בשמרנים האמריקאים שכופים את

האידאולוגיה שלהם על כולם, כמו ביטול לימודי האבולוציה בשיעור מדעי הטבע

בבתי ספר בטענה שזה הכחשה לקיום כוח אליון. לפי הנצרות, הפלה היא רצח

גם אם הילד יצא נכה ומפגר ושילדים כאלו הם מיוחדים כי הם מלמדים אותנו

לאהוב למרות, ולא בגלל משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר מדובר בסיבה רפואית אין בכלל ויכוח שזה אידיוטי למנוע הפלה, הרי התינוקות האלו לא צפויים לחיות חיים משמעותיים אלא פשוט סבל מתמשך שיעלה למדינה או לחברת ביטוח הבריאות מיליונים.

הפלות של חוסר נוחות זה לא סיפור כל כך פשוט. אני מאמין שזכות האישה לשליטה על גופה הוא חשוב יותר שכן העובר לטעמי עדיין אינו בן אדם בעל אישיות או מודעות, אבל אפשר להבין את מקור ההתנגדות.

ההערה שלי מקודם היתה יותר בכיוון של למנוע את המצבים האלו מאשר תגובה ישירה לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...