שאלה לגבי התאמה של מערכת UPS למחשב - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי התאמה של מערכת UPS למחשב

Tal Hadad

Recommended Posts

ללא כ מסך וללא מסך יספיק

אבל אני מנחש שאתה רוצה לחבר ל UPS גם את המסך - ואז הוא כבר גבולי, ולשים כ מסך במחשב (ולא להשתמש במובנה) - ואז אתה עובר את המקס' של ה UPS הזה לפחות פי 2..... בסך הכול ה UPSים של מתחת ל 1000VA אלה ה UPSים החלשים ביותר בשוק היום, הם טובים למשהוא כמו 200W....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , יש לי מסך u2414h ואולי אני אקנה כרטיס מסך GTX 960 ומטה

מה היית ממליץ?

- - - תגובה אוחדה: - - -

טוב אז הספק שלי זה 600W כלומר במקסימום האפשרי זה מה שהמחשב שלי יצרוך אחרת כל המערכת שלי תקרוס

לפי התמונה המסך שלי מוסיף משהו כמו 20 , נגיד 30...ולכן ביחד 630

חיפשתי קצת מידע בגוגל והבנתי שצריך להכפיל את זה ב 1.4 יוצא 884 ואם נעגל כלפי מעלה נגיע ל 900

אז אני מבין שכל UPS עם 900VA ומעלה יתאים למערכת שלי נכון ?

attachment.php?attachmentid=8928&stc=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כללים להערכה פשוטה (ומספיק טובה) של צריכת החשמל המקס' מהמחשב :

- החומרה שיש לה צריכת חשמל משמעותית היא מעבד וכ. מסך. ניתן להשתמש בנתוני ה TDP שלהם (בהנחה שהפסקת חשמל יכולה להתחיל בזמן משחק וכדומה)

- כל היתר - דיסקים, מאווררים, רכיבי , הם עומסים קטנים יחסית, לא ממש ניתן להעריך אותם במדוייק. בכללי, ניתן לאמר שהם לא עוברים את ה 50W למחשב בסיסי, 60W במחשב קצת יותר מתקדם (כמו שלך), ועד כ 90W במחשב שיש בו חומרה נוספת משמעותית

- אם צורכים X W מהספק, הספק יצרוך (מהשקע או מה UPS) בהתאם ליעילות שלו. למשל ספק 80+ יצרוך X/0.80 כלומר 1.25 X

- המסך לא עובר דרך הספק, לכן יש להוסיף אותו "מבחוץ"

המחשב הקיים שלך :

חומרה בתוך המחשב : מעבד 84 + כל היתר 60 = ביחד 144

כל המחשב : 144/0.80 = 180

ובתוספת המסך : 180 + 20 = 200

אם אתה הולך לקנות כ מסך נמוך יותר מ GTX 960, זה לא מחייב שצריכת החשמל שלו תהיה נמוכה מזאת של GTX960 : יתכן למשל שהכ מסך שתקנה הוא מדור ישן יותר, ופחות חסכוני, כלומר נותן ביצועים נמוכים יותר אבל צורך את אותו חשמל או יותר

אבל נניח שהוא לא יעבור את ה 960

המחשב בתוספת GTX960 :

חומרה בתוך המחשב : מעבד 84 + כ מסך 120 + כל היתר 60 = ביחד 264

כל המחשב : 264/0.80 = 330

ובתוספת המסך : 330 + 20 = 350

הגורם המגביל ב UPSים הוא בגדול הסוללה. כמעט כולם משתמשים בסוללה סטנדרטית של 7Ah (קיימת בגרסאות של עד 9Ah, אבל מבחינת זרם פריקה מקס' כל הגרסאות האלה דיי אותו דבר), כזאת יכולה להחזיק כ 250W, שקצת מהם הולך לאיבוד בתוך ה UPS

בדגמים של 650VA ו 850VA (שהנתונים הרשמיים שלהם 360W ו 420/480W בהתאמה) יש אחת, כלומר, הם מתאימים באמת למשהוא כמו 200..250 W בלבד. אם תעמיס עליהם יותר (נניח את ה 360W שכתוב שהם אמורים להחזיק), הם יעבדו אבל אורך החיים של הסוללה יהיה קצר יותר וסביר להניח שתצתרך להחליף אותה לעיתים קרובות יותר (ואת זה שהיא גמורה תגלה כשתהיה הפסקת חשמל.....)

בדגמים של 1000VA (שהנתונים הרשמיים שלהם 600W) יש 2 , כלומר הם מתאימים ל 400..500 W

שאלה אחרת : האם יש סיבה מיוחדת למה אתה מחפש UPS ?

- האם יש בעיית חשמל כלשהיא שאתה מודע אליה ורוצה להגן על המחשב (כשהפתרון הנכון יותר הא לתקן את התקלה בבית) ?

- האם שקלת גם חסרונות אפשריים של ה UPS : שדות אלקטרומגנטיים שהוא יוצר (אם אתה נמצא ליידו הרבה שעות), מחיר החלפת כל כמה שנים, וכדומה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בסוף קניתי GTX960 שלפי הנתונים הרשמיים לוקח משהו כמו 120W וחשבתי ללכת על UPS 1000VA , אתה חושב שזה יספיק למחשב שלי פלוס מסך ? או שעדיף ללכת על ה1500VA

ואין אצלנו בעיה של חשמל , כלומר משהו ספציפי , אבל השבוע עבדו לידי והיו שתי הפסקות , בחורף תמיד יש הפסקות חשמל , וחוץ מזה שזה מגן לא רק בפני הפסקות חשמל.

לגבי שדות אלקטרומגנטיים , אני חושב שיותר גרוע מפלאפון שצמוד לראש שלנו , לא ?

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כ מסך 120W ההספק יוצא בדיוק כפי שחישבנו 350W. למערכת כזאת 1000VA (אם יכולת החזקת הספק אמיתית של כ 400W..500W) הוא מושלם

גם UPS שהוא לא online (ובמחירים שתרצה להוציא עליו - הוא לא), יכולת ההגנה שלו מנחשולי מתח היא דיי נמוכה. הוא לא מגן מנחשולי מתח משמעותיים (בפרט כי אין דרגות גבוהות יותר של הגנה לפניו במערכת החשמל). אבל הוא כן מגן מסדרה של נפילות מהירות או ממתח שנמצא בצורה מתמשכת מחוץ לתחום התקין

השדות של פלאפון ושל UPS שונים בעוצמה, בזמן החשיפה, ובתדר

- העוצמה ששניהם יכולים להוציא לא נמוכה

- הפלאפון משדר בצורה מתמשכת רק כשנעשה בו שימוש (+ שידורים קצרים של שניה אחת לכמה דקות כשהוא בהמתנה), כלומר לא חלק גדול מהזמן. ה UPS פולט שדות כל הזמן

- הפלאפון משדר בכמה GHz, ה UPS ב 50 Hz (וכאן יש הרבה דעות שונות של מה מזיק ומה לא, אז אני לא אכנס לזה אפילו)

אז... כן יש חשיפה לא קטנה לשדות מה UPS. פתרון אפשרי הוא להרחיק אותו ממך ולחבר אליו את המחשב דרך כבל מאריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...