התייעצות לגבי לימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי לימודים

tntal1

Recommended Posts

היי אנשים,

שמי טל ואני סטודנט שנה שלישית ואחרונה בביוטכנולוגיה באוניברסיטת ת"א ואני רוצה לעבור ללמוד מדעי המחשב. אני בן 25

אני מתלבט בין כמה אופציות ואני לא מצליח להחליט מה האפשרות הכי טובה.

אפשרות 1: להתחיל בשנה הקרובה תואר באקדמית תל אביב יפו

אפשרות 2 : להתחיל ללמוד בשנה הקרובה בבין תחומי, שזה יותר יקר ( יש לי סיכוי לקבל מלגה של 50%) אבל הבנתי שזה יותר טוב מהאקדמית

אפשרות 3: לשפר שנה הבאה בגרויות ולהתחיל ללמוד שנה אחרי באוניברסיטת תל אביב מדעי המחשב

אפשרות 4: לשפר שנה הבאה בגרויות ולהתחיל ללמוד שנה אחרי באוניברסיטת תל אביב במסלול שנקרא חוג לאחר התואר שהוא לוקח שנתיים ואחריו מקבלים תעודה שאומרת שעשית השלמה לתואר במדעי המחשב( רק לבעלי תואר ראשון בתחום אחר מאוניברסיטת תל אביב)

אני לא יודע כמה האפשרות הרביעית נחשבת מבחינת העבודות בשוק או אם שווה לי לחכות שנה כדי ללמוד בתל אביב.

אשמח לעזרה ממכם :) אם למישהו יש הצעות אחרות ממה שרשמתי פה זה גם יתקבל בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לומדים בביוטכנולוגיה גם מקצועות של מדעי המחשב?

השאלה אם בביוטכנולוגיה אתה לא לומד את כל הקורסי בסיס שיש בכל התארים של המדעים המדוייקים(בעיקר מתמטיקה ואלגוריתמים).

השאלה השניה האם תואר בביוטכנולוגיה לא פותח לך כמעט את אותם הדלתות שתואר במדעי המחשב פותח בפנייך, או לייתר דיוק לא סוגר בפנייך דלתות.

אפשר להתקבל למקצועות של תיכנות גם עם תואר במתמטיקה, לא סגור מה ביוטכנולוגיה נחשב.

את הניסיון המעשי גם ככה תצטרך לצבור לבד בלי קשר לאיזה תואר תעשה.

דבר אחרון, יש קורסים של מדעי המחשב שהם חשובים שאוליי לא למדת, אבל אלה בטח לא קורסים של מתמטיקה ואתה בטח תוכל להשלים אותם בעצמך בבית מלראות את ההרצאות בווידאו וחוברת הקורס או משהוא.

אם היית שנה ראשונה הייתי אומר מילא, אבל שנה אחרונה...

אם הקורסים של מדעי המחשב שונים מהותית מביוטכנולוגיה אז ההשלמה הזו תהיה ווירטואלית בכל מקרה, ואם הם דומים אז מקומות עבודה יוכלו להבין שזה דומה מאוד ורק אכפת להם שעשית תואר קשה מאוניברסיטה נחשבת ולמדת הרבה מתמטיקה. השאר תלוי בניסיון המעשי שלך שתוכל לצבור בלעשות פרוייקטים אישיים בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביוטכנולוגיה זה בעיקר ביולוגיה וכימיה. לא למדתי קורסים של מדעי המחשב בכלל והיה לי מעט קורסים במתמטיקה. אני רוצה לעבור לתחום חדש לי לגמרי ואני רוצה ללמוד כמו שצריך את הנושא אז אני כן רוצה לעשות את זה במסגרת של אוניברסיטה/ מכללה.

את התואר הזה אני אסיים בלי קשר בגלל שזה גם ככה הסימסטר האחרון שלי..

יש מסלול מעבר ממתמטיקה למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שיש לא יודע לגבי הפרטים.

רק אמרתי שאנשים שסיימו תואר במתמטיקה נטו(בטכניון) הלכו אחר כך לעבוד בתור תכנתים וקבלו אותם כמו אנשים עם תואר במדעי המחשב.

מבחינת מקומות עבודה אין כמעט הבדל בין בוגר שסיים תואר במתמטיקה או תואר במדעי המחשב, בתנאי שיש לו ניסיון מעשי שגם ככה צוברים מחוץ לתואר.

מכיוון שתואר במתמטיקה כולל בתוכו את כל נושאי המתמטיקה שיש במדעי המחשב, התואר כמעט שווה ערך ואפילו יותר שווה מתואר במדעי המחשב מבחינת הידע המתמטי הנדרש בשביל להיות תכנת "מן השורה".

תיכנות לרוב לא דורש מתמטיקה מאוד מתקדמת, אבל רואים שתכנתים שלא עשו תואר באוניברסיטה שלומדים בו מתמטיקה מתקשים אפילו עם המעט מתמטיקה שיש בתיכנות.

בקיצור אם יותר קל לך להתקבל לתואר למתמטיקה אז אוליי שווה לך ללכת על זה. ואז אחר כך לנסות לעבור למדעי המחשב, אבל גם אם לא תעבור למדעי המחשב אז תדע שאם תואר כזה אתה לפחות מכוסה פורמלית מבחינת מקומות עבודה של תכנות.

וגם אתה לומד את המתמטיקה שזה החלק הכי קשה ללמוד ובאמת שרוב האנשים לא היו לומדים את זה בכוחות עצמם בבית בלי האוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה על העזרה זה באמת אפשרות טובה.

רק שאלה אחרונה: מבחינת מקומות עבודה אתה חושב שתואר במתמטיקה מאוניברסיטה זה יותר טוב/פחות טוב/ אותו דבר כמו תואר במדעי המחשב מהבין תחומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...