אש מהספק כוח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אש מהספק כוח

KF

Recommended Posts

המחשב נכבה בפתאומיות ויצא עשן מהספק כוח + אש.

אם לא הייתי מוציא את השקע מהתקע סביר להניח שהאש הייתה ממשיכה.

גיליתי שהכבל מתח פשוט נשרף ונאכל.

האם זו תופעה נורמלית ? האם זה קשור לאוברקלוק או שאין קשר ?

מדובר על ENERMAX MODU 425W + כבל מתח לא מקורי (ככה נראה לי,אבל לא בטוח שיש קשר).

אגב קניתי כבל חדש ועכשיו זה עובד,אבל לפעם הבאה אני צריך לדאוג ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות כבל חשמל תקול. ויכול להיות ספק תקול .

כלומר לאחר כל הסצינה הזאת. במקרה טוב רק הכבל חשמל נהרס ובמקרה הגרוע גם הספק כח נהרס.

תריח את הספק ותראה אם יש ריח של שריפה .

אם כן תממש אחריות אל תסתכן בהדלקת המחשב חבל שיהרסו לך עוד חלקי חומרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מקור האש רק מהכבל אז הכבל לקוי,דק מידי,לא מתאים לזרם הנצרך.

חמור מכך,במקרה כזה למה המאמ"ט לא קפץ במידה והיה קצר.

מה היה קורה אם לא היית בבית?

תבדוק טוב טוב את תקינות קו המתח למחשב עד ללוח חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים הובאו לארץ כמויות עצומות של כבלי מתח שיוצרו באיכות תת רמה, הם מסוכנים ולא עומדים באף נורמה של בטיחות. עד כמה שידוע לי הם הגיעו לא לבד אלא בבאנדלים אם ספקים גנריים של חברות מסוימות

מן הסתם אחד כזה היה יכול להגיע איכשהוא גם אליך. אתה לא הראשון שכמעט נשרף לו הבית בגלל כבל כזה....

באלה שראיתי עד עכשו :

- העובי החיצוני של הכבל דק בצורה בולטת מכבל חשמל נורמלי. נראה יותר כמו כבל עבה ולא כמו כבל חשמל

- הגמישות שלו מרגישה "משונה" כשמשחקים איתו בידיים (וזאת בגלל שההרכב של הפלסטיק שמבודד אותו לא איכותי והוא קשיח יותר מהרגיל, ובחלק מהכבלים האלה בכלל חסכו על נחושת והשתמשו בפלדה בשביל המוליכים!!!!)

- בדרך כלל אין בהם הדפסה של נתונים לאורך הכבל, ואם יש, היא מסתכמת ב "כבל חשמל מפלסטיק" ולא כוללת אף נתון בעל משמעות על עובי הכבל והמתח

- הוא נקרע ממש בקלות בקצוות (לפעמים מספיקה משיכה או שתיים בשביל לראות את החוטים הפנימיים)

- כשחושפים את הפלסטיק מהחוטים רואים חוטים דקיקים, בצבע שחור במקום צבע של נחושת, והם נקרעים ממש בקלות

התקלה "הרגילה" אם הכבלים האלה היא ש 1 מהחוטים בפנים נקרע כי הוא דק מידי, ומתחיל להופיע שם ניצוץ - אותו אחד שיש כשמכניסים את הכבל של המחשב לשקע, לפני שהוא נוגע כמו שצריך במוליכים של השקע. מכיוון שהניצוץ נמצא בטור לספק ולא ישירות בין ה +/-, הספק מגביל את הזרם מספיק בשביל שלא יקפוץ המפסק בלוח החשמל, אבל עדיין יש שם מספיק זרם בשביל לשרוף ולהצית את הפלסטיק של הכבל

במחשבה שניה, המוליכים בכבל הזה כל כך דקים שגם קצר של ממש בין +/- לא בטוח שיקפיץ מפסק בלוח החשמל.... אני בהחלט יכול לדמיין את הכבל הזה מתחיל להוציא עשן ולעלות באש לכל האורך מהתקע עד לנקודה באמצע הכבל שבה קרה קצר בלי שמשהוא יקפוץ

שתיהם תקלות שפשוט לא יכולות לקרות אם כבל חשמל באיכות נורמלית

דבר כזה יכול לשרוף גם את הספק, אבל אם הספק עובד אין בעיה שתמשיך להשתמש בו

בכל מקרה אשמח לתמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...