hd 5tb toshiba canvio VS seagate expension - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

hd 5tb toshiba canvio VS seagate expension

ASI89

Recommended Posts

בנפחים של 4-5 tb המבחר מצומצם למדיי.

wd ,בהתרשמות סוביקטיבית לא כל כך אמינים כדיסקים חיצוניים.

אני סבור שהדגם המהפכני של בנפח של 8 טרה ,דגם ה -"ארכיב" עדיין לא הוכיח את אמינותו ולא בא לי להיות שפן ניסיונות של טכנולוגיות איחסון חדשות בהתחשב במחירו המפולפל שעומד על כ 1500 שח .

כך שאני מתלבט בין שני הדיסקים שבכותרת .

המחיר שלהם דומה בנפחים של 4tb - כ 800 שקל.

לטושיבה יש גם דיסק 5 טרה בעלות של 1060שקל , אולם אני חושש שתוספת נפח זו שבאה לידי ביטוי בעוד משטח מיכני מסתובב, תפחית עוד יותר את האמינות לאורך הזמן .

אם יש לכם ניסיון עם הדיסקים האלו או עצה /המלצה אחרת ,אני אשמח אם תגיבו .

נקודה נוספת ,היא תוכנות הגיבוי הנילוות לדיסקים החיצוניים האלו, האם לאחד מהם יש יתרון על השני בהקשר זה

או בהקשר אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם בדיון על אמינות של דיסקים קשיחים.

לאפאחד פה אין מידע מספיק כדי להכריע לגבי אימנות של דיסק כזה או אחר.

מקסימום תוכל למצוא בגוגל נתונים כמו של חברת האחסון ההיא שפורסמה פה.

וגם אם תקנה את הדיסק הכי אמין, יש פקטור גדול של מזל, ופקטור משני של סביבה.

WD שנחשבים אמינים בעיני רבים, כל כונן שהיה לי שלהם (3) התקלקל, בעוד שסאמסונג וסיגייט מעולם לא נכשלו אצלי.

ומצד שני החלפתי המון כוננים של סיגייט לאנשים אחרים, אבל זה בעיקר בניידים שם הסביבה מאוד משמעותית.

לגבי כונן חיצוני. לא הייתי הולך על WD, טעם אישי. למעשה יש לי כאן כונן WD של משיהוא שהSATA TO שלו דפוק. מצד שני יש לי את הסיגייט 1TB הישן שלי שעובד מצויין, כמו חדש.

שאר החברות, לא הייתי מתלבט יותר מדי ולוקח מה שזול.

אני קניתי 4TB לפני מעל לשנתיים בערך, אולי יותר, מאמזון ארהב אני חושב. עלה סביבות ה650 הכל.

במקרה של אחריות סמכתי על זה שכנראה אוכל לפנות ישירות לשירות העולמי. הכונן נמצא בשימוש קליל, גיבוי, ואז מכבה אותו, אז אני מאמין שהכל יהיה בסדר ובכל מקרה אוכל לזהות כשל לפני שהוא קורה.

לגבי תוכנת גיבוי, אלו של סבירות, הישנה שלהם הייתה מצויינת לדעתי, החדשה היא מעצבנת עם BLOAT, כרגיל דוחפים כל מיני שטויות כמו גיבוי . אבל בסופו של דבר עובדת.

באופן כללי כנראה שכדאי להשתמש בתוכנה יותר מתקדמת מאלו.

אני חושב על קניית כונן נוסף, כרגע אין מזומנים אז זה יצטרך לחכות, אבל עדיין חקרתי קצת.

ראיתי בKSP את הכוננים של transcend, שהם גם זולים וגם 3 שנים אחריות לעומת רוב האחרים שנותנים 2.

השאלה איזה דיסק יש בפנים, ומי יודע אם KSP לא יעשו בעיות במימוש אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מלא וזה תלוי לדעתי הרבה בטעם אישי.

למשל אני אהבתי את backup4all שלטעמי עושה עבודה טובה.

יש את COBIAN

ויש עוד הרבה אחרות שתוכל למצוא בחיפוש מהיר.

ויש אפילו את המובנה של , לטעמי מוגבל ולא נוח, אבל גם עושה את העבודה.

ואולי בכלל תאהב את התוכנה שתגיע עם הקשיח שלך. כאמור לטעמי הישנה של הייתה אחלה, החדשה היא צעד אחורה בכל דבר לטעמי.

לחברת האחסון אגב קוראים backblaze אני חושב, היו להם תוצאות מעניינות, אבל לדעתי אין ממש חשיבות לתוצאות שלהם, אפשר רק להסיק שיש דגמים מסויימים שאולי כדאי להתרחק מהם, לא יותר מזה. היה דיון על זה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכור לך מה שם התוכנה המומלצת של סיגייט ?

מה קורה אם משתמשים בשני דיסקים קשיחים חיצוניים שונים ,כלומר מחברות שונות כמו סיגייט וטושיבה ?

אם אני אריץ לדוגמא את התוכנה שמגיעה עם סיגייט , לא תהיה שום בעייה שהיא גם תגבה לדיסק של ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

seagate manager תוכל לראות כאן

http://www.seagate.com/files/www-content/support-content/external-products/freeagent/_shared/docs/fa_win_ug_en.pdf

לא חושב שתיהיה בעיה להריץ כמה תוכנות וכמה דיסקים שונים, כל תוכנה תזהה את הדיסק שמתאים לה.

האמת שאני בספק שתוכנה של סיגייט תעשה גיבוי לדיסק של , אבל זו רק תחושת בטן. לא נסיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם המהפכני של סיגייט בנפח של 8 טרה ,דגם ה -"ארכיב" עדיין לא הוכיח את אמינותו ולא בא לי להיות שפן ניסיונות של טכנולוגיות איחסון חדשות בהתחשב במחירו המפולפל שעומד על כ 1500 שקל
כמה זמן לדעתכם ,יש לחכות לפני שקונים דיסק קשיח בטכנולוגיה חדשה ,וזאת כדי להימנע מכל אותם מחלות ילדות ראשונות , שלהבדיל ממוצרים אחרים כמו , קשה עד בלתי אפשרי לפתור את הבעיות בהם , באמצעות עידכון תוכנה בלבד ?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...