מחפש המלצה למקרר חדש - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה למקרר חדש

radioactive

Recommended Posts

עברתי דירה וצריך לקנות מקרר, התחלתי לבדוק בזאפ והתייאשתי די מהר עקב כמות הדגמים ותגובות משתמשים... יש כאן מישהו שמבין בענייני המקררים?

הדרישות שלי: 490-550 ליטר, דרגה אנרגטית A אם B, שקט כמו , לא יקר כמו Miele, שישמור טוב על הירקות, ושיהיה אמין אם יש דבר כזה היום.

אגב, אני כבר שבועיים שורד בלי מקרר :surmene:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשאר אם התדיראן בן 22. אף מקרר חדש לא יתקרב לרמה שלו

במקררים החדשים, ב "מתקדמים" (בדרך כלל חברות "איכותיות" יותר) איכות הבנייה בגדול גבוהה יותר, אבל הבקרה "חכמה" יותר מה שאומר יותר דברים שיכולים להיהרס. ב "פשוטים" בהרבה מקרים איכות הבנייה עצמה לא משהוא - לפעמים בדברים שניתן לראות כמו פלסטיקים שנראים לא איכותיים (אלה שאמורים להחזיק את המדפים) ולפעמים בדברים יותר "פנימיים". אז יש מצב שהבקרה מכאנית ופשוטה אבל הקופסה עצמה לא בנויה בצורה איכותית, אז יכולים לקרות דברים כמו נזקים למקרר מהמים של ההפשרה, פלסטיקים שנשברים וכו.... אם הייתי צריך לבחור הייתי מנסה למצוא דגם בסיסי של המקררים "המתקדמים", לא מהגנריים

דירוג אנרגטי - לא הכול חד משמעי. הדירוג מבוסס לא רק על החיסכון במציאות, אלא על "חיסכון מול פיצ'רים". לדוגמה : מבחינת התקן "מקרר שיש בו מכונת קרח מובנית" הוא מוצר שונה מ "מקרר", כלומר : נניח שיצרן בנה מקרר, בדק אותו, קיבל דירוג F, הוסיף מכונת קרח (בלי לשנות אף פרט אחר בתכנון) ושינוי זה העביר אותו לדירוג גבוה יותר בכמה רמות (למרות שאם הוספת מכונת הקרח צריכת החשמל רק גבוהה יותר).....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפניי כמה חודשים סידרתי מקרר של סמסונג (דיי גדול, מקפיא תחתון) אצל חברים

הפסיק לקרר, אם נותנים לו הפסקה לכמה ימים ומחברים לחשמל שוב הוא מקרר עד שהוא מפסיק ולא מקרר יותר. כבר לא באחריות. היה טכנאי, החליף חיישן (רכיב זול), לא שינה כלום, טוען שצריך להחליף את הלוח (מאות ש"ח)

הגענו לזה שנתנו לי לבדוק....

נשרף פיוז תרמי שמגן מהתחממות יתר של גוף החימום שמבצע את ההפשרה. הרכיב עצמו סטנדרטי לחלוטין, הוא מורכב שם בצורה טריקית בצינור אטום למים (לא שרוול מתכווץ אלא ממש צינור שהתיכו על החוטים) ואם חוטים ותקע שמתאימים לדגם הזה של המקרר. מצאתי את הרכיב הפנימי ב אבל לא את כל ההרכבה כולל צינור וחוטים, אז הייתי צריך לעשות קצת האקינג שאטמתי אם סיליקון.... אבל הוא עבד

אז :

- אם זה סוג התקלות שלו אפשר למצוא להן פתרון, אני מקווה רק שלא יהיו תקלות שבאמת נשרף בהן משהוא בלוח שלא ניתן לתיקון בקלות

- אין לי שמץ קלוש ממה הפיוז נשרף. הוא אמור להישרף להגנה אם המקרר "נתקע" במצב של הפשרה והגוף חימום מתחיל להגיע לטמפ' גבוהות (הפיוז של משהוא כמו 80C), אבל המקרר לא היה תקוע.... כבר כמה חודשים שהפיוז החדש (גם הוא 80C, לא עקפתי/ביטלתי הגנות) מחזיק ללא בעיה כך שהמקרר גם לא "נתקע" מאז.... בדקתי את החיישן שהטכנאי החליף (הוא השאיר את המקורי בפנים) ואפילו חיברתי את המקורי בחזרה, אז הבעיה לא היתה בו

- הפלסטיקה בפנים (שהייתי צריך לפרק בשביל להגיע לדברים האלה) בסדר, לא נראית כמו משהוא שהולך להישבר סתם כך פתאום כמו במקררים זולים

- אין מה להשוות לתדיראן הישן שיש אצלי, התדיראן פשוט בנוי טוב יותר בכל פרמטר אפשרי וזה למרות שהוא היה ככל הנראה מקרר "עממי" ולא כמו המקרר הזה שנראה כמו דגם יחסית יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לשאול מישהו שמתקן כי הוא יוכל להגיד לך על דגמים אמינים, בתאוריה גם בעייתי כי אין לו אינטרס להמליץ על דגמים אמינים.

לשאול מוכרים זה בעייה.

לי אישית יש מקרר אלקטרה מעל 10 שנים בלי תקלות.

ראיתי שהוא יוצר בקוריאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי בחדשים (על סמך מקרה בודד פה ושם, אני לא טכנאי מקררים), ל "מתקדמים" יש לפעמים בעיות של הפיקוד האלקטרוני (אבל בהרבה מקרים ניתן לתקן אם קורה משהוא), ל "זולים" יש לפעמים בעיות שהקופסה עצמה נשברת/מתפרקת (למשל המסילות של המדפים הם פשוט חלק מהצורה אליה "ניפחו" את הפלסטיק שיוצר את הקיר הפנימי)

שתי סוגי התקלות יכולות לקרות, הראשונה "מעצמה" או כתוצאה מבעיות חשמל כלשהן, השניה "מעצמה" או כתוצאה מזה שהמקרר לא היה בנוי לצורת השימוש בו (יש כאלה שבשבילהם סיר מרק כבד על המדף זה יותר מידי, או שפירוק בשביל תיקון ש משהוא קטן הוא מה שיביא לשבירת פלסטיקים). דוגמה לסוג התקלות שהן "אלקטרוניות" בסיפור שהבאתי למעלה

מכאן יוצא שבמקרר חדש הייתי מסתכל על דברים כמו הרכבה, פלסטיקים, עד כמה דברים נראים כמו שהם הולכים להישבר אחריי כמה שנים של שימוש או ניסיון לפרק - דברים שאני ממש לא רוצה שיקרו במקרר שלי, ואז בוחר מביניהם את זה שיש בו מינימום פיצ'רים "חכמים" מיותרים - שאוליי יעבדו בצורה מושלמת הרבה שנים ואוליי יעשו בעיה אבל כזאת שנראה לי שאצליח לסדר. זה ככל הנראה מצמצם את הבחירה לחברות כמו אותו אלקטרה מקוריאה של none77 או של החברים שלי

(ואל תוציאו מזה שדברים של אלקטרה בכללי הם בסדר - המזגנים הקטנים של אלקטרה מסין הם דוגמה למזגן שהורס את עצמו תוך 3 חודשים כשמאמצים אותו קצת יותר ממה שהמתכננים חשבו.... היו לנו כאלה בבסיס, התחילו להיהרס מקורוזיה על הלוח האלקטרוני כבר במהלך הקיץ הראשון שבו התקינו אותם)

מקרר ישן - הם בנויים בצורה מעולה, אבל תביא בחשבון שהמקרר האחרון שיוצר בישראל בן כ 20 שנה עכשו. יכול להיות שהוא יחזיק עוד 20 שנה (ומקררים ישראליים הוכיחו כבר שהם יכולים), ויכול להיות שאיזה שהוא רכיב שם הולך להיהרס בקרוב (לפעמים משהוא שטותי שניתן להחליף בקלות, לפעמים לא). הם גם לא הכי שקטים, ולפעמים צריכים טיפול כמו חידוש הגומיה בדלת או (אם המקרר עבר החלפת מדחס בעבר והצנרת שלו כבר לא אטומה בריתוך מהחברה) מילוי גז בשביל להישאר חסכוניים בחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן עברתי את מה שעובר עליך. להלן מסקנותיי.

1. אין בנמצא בתבל יותר מקררים כמו תדיראן של פעם. היום הכל זה זבל סיני - כולל היקרים ביותר.

2. צריך למצוא דרך לשרוד בתוך הזבל הסיני שמקיף אותנו ויוצר את סביבת הזבל שלנו.

3. מבדיקה של הרבה מקררים הגעתי למסקנה שאחריות ניתנת רק על דברים שאינם מתקלקלים. כל מה שמתקלקל כגון פלסטיקים לוחות אלקטרוניים - דבר ללאמפה....

4. המקררים הרגילים והמוכרים בצורתם הישנה לנו - מקפיא למעלה ומקרר למטה- שתי דלתות בסה"כ -ירדו לרמה של מדינות עולם רביעי.

5. הדרך היחידה היא לקנות מקרר הפוך, שם כל החברות משקיעות יותר בייצור כולל כל הרכיבים.

6. מצא לך מקרר שנראה בנוי מאסיבית. זו האינדיקציה היחידה לאיכותו של המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים גם אני הייתי אומר את זה, אבל היום הברירה היחידה שלך עלולה להיות בין מקרר "מכאני" שפשוט בנוי גרוע עד כדיי כך שהוא יישבר מכאנית vs מקרר "אלקטרוני" שבנוי בצורה נורמלית יותר.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...