מבזק: ישראל התנקשה בשיח' יאסין - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבזק: ישראל התנקשה בשיח' יאסין

Vega

Recommended Posts

אתה יכול להראות לי איפה רשום שיסין נסע במכוניתו? בכתבות שאני ראיתי עד עכשיו (בעיתון וב-Ynet), נאמר שהוא נפגע בעת שיצא מביתו למסגד, ולא הוזכרה מכונית.

בעניין המודיעין, אני מאמין שאם יש מודיעין מספק לביצוע ירי ממסוק, שגם דורש לא מעט מידע (מיקום מדוייק, שעה, לוודא שהמטרה לא מוקפת באנשים רבים), אז יש מספיק מודיעין לביצוע התנקשות בצליפה. הטווח של צלף קצר בהרבה מטווח של מסוק, אך אני נוטה להאמין שאם יש שדה ראיה טוב, צלף מוכשר יכול לבצע את ההתנקשות ממרחק שיספיק לו להסתלק מאזור. מאמנים אנשים לדברים האלה.

הרעיון של כניסה ברגל/רכב לעזה לא צריך להישמע לך כל כך מגוחך. לצה"ל יש יחידות של מסתערבים, ועזה היא שטח אורבני (עד כמה שאפשר לתאר את ה-shithole ההוא כאורבני), שיכול להיות קלאסי לצלפים. אם עוקבים אחרי המבוקש היטב, אני מאמין שאפשר להשיג התראה מספקת כדי להביא צלף לנקודה המתאימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכל כלי תקשורת ציינו שהוא נסע במכונית עם שתי מאבטחים בנו ועוד כמה אנשים. אם בעיתון לא ציינו את זה במפורש

אז פשוט הניחו שזה כבר ידוע לכולם.

אחד המאפיינים של להיות צלף ואחד הדרישות זה סובלנות וזמן. מהר וחפיף זה לא פה. בד"כ צלף מתמקם בעמדה

לפני המטרה וכל התהליך של התנקשות זה לא באתי- ראיתי- הרגתי. צלפים טובים בשמירה על מקומות מחבוא של מבוקשים,

עמדות של פלשטינאים או סתם מקומות חשודים, לא לפעולות זריזות שהמודיעין להם מתקבל שעה לפני הפיגוע. שתבין, המידע

על יאסין הגיע ב4 וחצי בבוקר. הוא חוסל קרוב לחמש. שום צלף לא היה יכול להתנקש באותה יעילות כמו מסוק צבאי בפרק זמן

כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, לא רואה הרבה (כמעט יהיה יותר מדויק) . בכל מקרה, אני רואה עכשיו שב-walla נאמר שהוא נסע, אז אני מניח שזה מה שהיה. מוזר שלא טרחו לציין את זה במקומות אחרים.

בכל מקרה, גם אם במקרה הספיציפי הזה גישת הצלף לא מתאימה, היא בהכרח נפסלת לגבי אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין המודיעין, אני מאמין שאם יש מודיעין מספק לביצוע ירי ממסוק, שגם דורש לא מעט מידע (מיקום מדוייק, שעה, לוודא שהמטרה לא מוקפת באנשים רבים), אז יש מספיק מודיעין לביצוע התנקשות בצליפה. הטווח של צלף קצר בהרבה מטווח של מסוק, אך אני נוטה להאמין שאם יש שדה ראיה טוב, צלף מוכשר יכול לבצע את ההתנקשות ממרחק שיספיק לו להסתלק מאזור. מאמנים אנשים לדברים האלה.

אם יש לו שדה ראיה פתוח זאת בקשה מופרזת כמעט. וגם אם כן, זה יספיק למקסימום 2 פעמים.

ברגע שהם ילמדו את הנושא מספיק.

כמו שאמרתי, הקטע עם הצלף לא יחזיק מעמד יותר מ2 פעמים. עזה היא אומנם בית השימוש המזרח תיכוני, אבל היא גם מאוד צפופה.(אוכלוסיה, מבנים וכו') יהיה לצלף סופר קשה לצאת משם, ולא תמיד זה יהיה שטח פתוח.

מסקנה: בלתי אפשרי, ולא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...