התנהלות מול SSD עבור תכנת C++ - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנהלות מול SSD עבור תכנת C++

Sargon

Recommended Posts

עד היום לא היה לי שום מחשב אישי עם . תמיד קניתי אותו עם HDD.

בעבודה יש לי הקינטוש(לצערי לא מאק מקורי) עם ו HDD אבל בדרך כלל אני שם את כל הקבצים על הSSD. מן הסתם בגלל שאני מתכנת אז כמעט הכל צריך להיות על הSSD. אבל זה לא שאני משקיע מחשבה יותר מדי אני פשוט שם הכל על הSSD ואז הוא מתמלא.

השאלה איך בתור תכנת צריך להתנהל עם שילוב של כונן וHDD.

בתור תכנת C++ לWINDOWS בעיה גדולה היא זמני קומפלציה והבנתי שצוואר בקבוק מאוד גדול בזמני קומפלציה של C++ היא גישה לקבצים.

כנראה שמתוך בורות אני לא יודע עד הסוף מה צריך לשים על הSSD או לייתר דיוק מה בדיוק ה 2013VS עושה עם קבצים בזמן קומפלציה.

אני מודה שלא לקחתי קורס על קומפלציה בטכניון וזה באמת מעין חור גדול בהשכלה אבל למדתי דברים קשורים פה ושם.

(כן עברתי בחזרה לWINDOWS, ההקינטוש היתה רק דוגמא).

אז את ה VS2013 צריך לשים בSSD כמובן, אבל מה עוד?

האמת קבצי מקור של קוד לא נראה לי קריטי לשים על הSSD כי הם תופסים מאוד מעט נפח בכל מקרה, אבל אפשר לשים אותם. הבעיה הגדולה היא כנראה הקבצים הזמניים שהם תופסים הרבה מקום וכנראה הם מהווים את הצוואר בקבוק העיקרי.

אז נניח לשים את VS, את הפרוייקט ואת כל הסיפריות החיצוניות.

אבל אז יוצא ששמים כמעט הכל בכל מקרה.

מה בנוגע לנכסים של התוכנה\משחק? הם יכולים לשקול הרבה, אבל מבעס לשים אותם בדרייבר אחר מזה של הפרוייקט.

בגדול מה הניסיון שלכם בתור תכנתי C++ לWINDOWS עם זמני קומפלציה וכונן , איך אתם לא מפוצצים את הכונן? אשמח לשמוע מניסיונכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, עם אתה מתפשר על גודל. הקבצים הגדולים שאתה מציין, הם אלה שיתנו לך שיפור ביצועים אם תשים אותם על ה-.

אם יש לך המון המון קבצים קטנים, יכול להיות שצוואר הבקבוק הוא דווקא בזמני הגישה ואז חשוב לשים אותם דווקא על ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה גדול כבר יכול להיות ההדבל בקומפילציה?.. זה משמעותי עד כדי כך בשבילך?

אין לי , ואף פעם לא היה לי (אני מתכוון לקנות בזמן הקרוב).. וזה פשוט מעניין אותי לדעת אם זה יגרום להבדל משמעותי בפרודקטיביות בסביבת (אצלי זה Java/Eclipse).

לא קשור כל כך לשאלתך, אבל מאחר ויש לך ניסיון עם זה ועם HDD בעבר, אשמח לדעת מה את חושב על זה, והאם זה שווה שדרוג :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת חשבתי למה לא לטעון כבר הכל לזיכרון, ומסתבר שהקומפיילר כן עושה את זה כשאפשרי או בקונפיגורציה מסויימת?

טוב, מסתבר שהמערכת הפעלה עושה CACHING לקבצים לRAM כשהיא יכולה. בגלל זה בWINDOWS תופסות לכאורה הרבה בRAM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של הSSD, או אם צריך אז אפשר גם RAMDRIVE זה בכתיבה של הקבצים.

הסביבה צריכה לכתוב קבצי קומפלציה זמניים ׁ(כמו OBJ) והיא לא יכולה להחזיק אותם סתם כמבנה נתונים בזיכרון. היא חייבת להחזיק אותם כקובץ כמה שמתמש בקבצים האלה זה PROCESS נפרד וPROCESS נפרדים בדרך כלל לא יכולים לגשת לזיכרון ווירטואלי משותף.

יש אפשרות גם לעשות WRITEBACK שאז המערכת הפעלה מבצעת כתיבות של הקובץ לCACHE ב ודוחה את הכתיבה ל כונן הקשיח לאחר כך.

בקיצור נראה לי ברמה מסויימת עדיף להשקיע בהמון מאשר בכונן .

מן הסתם הINTELLISENSE משתמש בקובץ ששכחתי מה הסייומת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה גדול כבר יכול להיות ההדבל בקומפילציה?.. זה משמעותי עד כדי כך בשבילך?

אין לי , ואף פעם לא היה לי (אני מתכוון לקנות בזמן הקרוב).. וזה פשוט מעניין אותי לדעת אם זה יגרום להבדל משמעותי בפרודקטיביות בסביבת (אצלי זה Java/Eclipse).

לא קשור כל כך לשאלתך, אבל מאחר ויש לך ניסיון עם זה ועם HDD בעבר, אשמח לדעת מה את חושב על זה, והאם זה שווה שדרוג :)

ההבדל גדול. מאוד. גם בהרצת התוכנה עצמה, וגם בקומפילציה. גם אם מדובר בהבדל של 2 שניות, אתה עדיין תשים לב לזה כי בסופו של דבר - פרויקט רציני אתה תקמפל הרבה מאוד פעמים.

מה גם שפרויקטים רציניים גם צריך לבדוק בVirtual Machine. את המכונות אני גם שם על הSSD כי זה מזרז את התהליך בצורה דרסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...