הפסקות חשמל - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפסקות חשמל

The incredible

Recommended Posts

אהלן חברה,

לאחרונה יש לי בבית הפסקות חשמל גם שנגרמות לא בגלל מזג האוויר בגלל שהמתח אצלנו נמוך וגם בגלל מזג האוויר, האם אל פסק יסדר את זה?

הבנתי שיש נפילת מתח וקפיצת מתח שאין לי מושג מה ההבדל ביניהם, אך אני מניח שאם זה קרה לבד זה קפיצת מתח.

ואם זה קרה בגלל מזג האוויר אז זה נפילת מתח נכון? שאי אפשר להרים יותר?

האם זה יכול לגרום לי נזק למחשב כי עד שהחלפתי מחשב גם למחשב הקודם קרו את ההפסקות חשמל האלה ולא קרה כלום השאלה אם נניח לכרטיס מסך זה יכול להוריד ביצועים / למעבד מה שלא נראה לי הגיוני.

הספק כוח שלי הוא לא ג'נרי אך בכל זאת, ואם זה חשוב זה 550W.

תודה לעוזרים, ושבת שלום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח תקין רשמית הוא 230V +/- 6% (זה לפחות התקן של האיחוד האירופאי, נראה לי גם בארץ אבל לא בטוח). כלומר, אם המתח אצלך בין 216V ו 244V, התקן אומר שהוא תקין

מציאותית, יש קצת תחום אפור : מכשירי חשמל בגדול יכולים להתמודד ללא נזק גם אם תחום רחב יותר - משהוא כמו 210V..260V, מצד שני, אם המתח באמת כל כך קיצוני (ב 2 הצדדים) זה יכול להיות סימן לבעיה

כל זה בהנחה שהמתח הוא מה שהוא, ויציב. מתח של 220 הוא תקין, מתח של 240V הוא תקין, אבל אם הוא קופץ ביניהם בצורה מורגשת - זה כבר בהחלט לא תקין וסימן לבעיה

יכולות להיות כמה תופעות אם המתח, ראה ציורים כאן :

http://hwzone.co.il/community/threads/557765-אל-פסק-UPS-מיצב-מתח-נפילות-מתח-מגן-ברקים

גם כל ההגדרות הן לא ממש מדויקות, אבל לפי איך שאני קורא לדברים :

מכת מתח / קפיצת מתח / נחשול מתח - קפיצה מהירה מאוד (חלקיק שניה) של מתח בסדר גודל של כמה מאות או אלפיי V. אתה בדרך כלל לא תראה אותה בעוצמת האור וכו', אבל היא יכולה להרוס מיידית או אחריי זמן מכשירים אלקטרוניים

נפילת מתח - כשהמח נופל לשנייה וחוזר, או יורד לשנייה (האור דולק חלש יותר שנייה) וחוזר

מתח נמוך - כשהמתח נמוך יותר ממה שמותר - כלומר פחות מ 216V

מתח גבוה - כשהמתח גבוה יותר ממה שמותר - כלומר מעל 244V, וזה נמשך נניח שניה (לפחות) ולא מהיר עד כדיי כך שהוא בלתי מורגש כמו מכת מתח

מתח לא יציב - כשהוא עולה ויורד בצורה מורגשת (אור של מנורות משתנה מעצמו וכו)' אפילו אם המתח כן נמצא בתחום המותר

מכת מתח ונפילת מתח קטנה אלה דברים שיכולים לקרות גם במערכת תקינה לחלוטין - יש איפה שהוא רוח שמקצרת חוטים על עמודי חשמל, יש מזגן אצלך או אצל השכנים שבדיוק נדלק, וכו' וכו'

אם אלה דברים שקורים "יותר מידי", או אם יש לך בעיות של מתח גבוה או נמוך או מתח לא יציב, אלה בהחלט סימנים לבעיה

בכל מקרה של סימן לבעיה, צריך למצוא איפה הבעיה ולהביא את מי שצריך (בתוך הבית - חשמלאי, במערכת החשמל המשותפת לך ולשכנים או בחוץ - חברת חשמל) לתיקון

בעיות כאלה ובמיוחד מתח נמוך / גבוה / לא יציב יכולים להיות סימן לבעיה של חיבורים לא מהודקים, ומקרה חמור במיוחד הוא אם אלה חיבורים על קו ניוטראל ראשי. אלה תקלות מסוכנות, אם זה מה שקורה יש לטפל בהן מיידית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתר הבית גם נכבה במידה ושחכתי לציין.

אני מודה לכל מי שהגיב, מעריך את זה מאוד.

בנוסף, לא הבנתי איך מה שרשמת המשתמש השני קשור לנושא...

המתח האירופאי הוא 120V והמתח הישראלי הוא 220V אני לא רואה איך זה קשור אבל למקרה שציינתי.

אני בסך הכול רציתי לדעת אם ההפסקות חשמל יכולות לגרום נזק לרכיב מסויים האמת שקראתי ויש כאלה שזה עשה להם נזק אבל זה יכול להיות דברים אחרים הדברים שקראתי שלי אישית יש בעיה כזו והיא לא נגרמה בגלל החשמל.

ולמה לא להזמין חשמלאי? אז זהו שביום ראשון אני מעלה את המתח בבית אבל מה לגבי הגשם זה דבר שלא ניתן לטפל בו... אלא עם כן אל-פסק יעזור ויספוג את המכות חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח האירופאי הוא 220V..240V בדיוק כמו אצלנו, וגם כל המבנה של מערכת החשמל שלנו הוא אירופאי. באמריקה יש 120V

גשם אינו גורם לבעיות חשמל במערכת תקינה. רוח שמעיפה דברים שפוגעים בחוטי/עמודי חשמל כן. אם זה אין לך מה לעשות חוץ מלקוות לטוב, אם או בלי מגן/UPS (הם לא נותנים הגנה מושלמת.....)

בעיות אחרות, ובעיקר תופעות שלמתח נמוך, מתח גבוה, מתח לא יציב, נפילות קטנות כל הזמן וכו' - בהרבה מקרים הם סימנים לבעיה שנמצאת הרבה יותר קרוב אליך - חיבור ראשי כלשהוא שלא מחובר כמו שצריך או מתחיל להישרף. חיבור כזה יכול להביא לשריפה במקום שבו הוא נמצא (אולי על עמוד חשמל בחוץ ואולי איפה שהוא בתוך הבית), וכשהוא נכשל סופית, בגללו אתה עלול לקבל כל מתח אקראי בין 0 ל 415V במקום 240V בשקעים בבית...... ואז ישרפו לך הרבה מכשירי חשמל - ואולי גם יציתו איזה שריפה על הדרך

בגלל זה - עליך להבין מה בדיוק התופעה שלא נראית לך, ולהביא את מי שצריך בשביל שיימצא איפה הבעיה ויטפל בעניין אם אכן נמצא משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח האירופאי הוא 220V..240V בדיוק כמו אצלנו, וגם כל המבנה של מערכת החשמל שלנו הוא אירופאי. באמריקה יש 120V

גשם אינו גורם לבעיות חשמל במערכת תקינה. רוח שמעיפה דברים שפוגעים בחוטי/עמודי חשמל כן. אם זה אין לך מה לעשות חוץ מלקוות לטוב, אם או בלי מגן/UPS (הם לא נותנים הגנה מושלמת.....)

בעיות אחרות, ובעיקר תופעות שלמתח נמוך, מתח גבוה, מתח לא יציב, נפילות קטנות כל הזמן וכו' - בהרבה מקרים הם סימנים לבעיה שנמצאת הרבה יותר קרוב אליך - חיבור ראשי כלשהוא שלא מחובר כמו שצריך או מתחיל להישרף. חיבור כזה יכול להביא לשריפה במקום שבו הוא נמצא (אולי על עמוד חשמל בחוץ ואולי איפה שהוא בתוך הבית), וכשהוא נכשל סופית, בגללו אתה עלול לקבל כל מתח אקראי בין 0 ל 415V במקום 240V בשקעים בבית...... ואז ישרפו לך הרבה מכשירי חשמל - ואולי גם יציתו איזה שריפה על הדרך

בגלל זה - עליך להבין מה בדיוק התופעה שלא נראית לך, ולהביא את מי שצריך בשביל שיימצא איפה הבעיה ויטפל בעניין אם אכן נמצא משהוא

אבל המתח עצמו בבית אצלנו נמוך, ה''פאזות'' זה נראה לי נקרא.

צריך להגביר אותו ובנוגע לגשם או מה שזה לא יהיה זה עוד יותר משפיע עקב המתח הנמוך.

אל-פסק עם ההעלאת מתח לא יעזור? ברגע שיהיה גשם וסערות על מנת שהוא יחטוף את הפגיעה ולא המוצר-חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המתח שיש אצלך ? - האם הוא יציב בערך זה, או שהוא עולה ויורד (לא נפילות קטנות שיש לפעמים אלא ממש עולה או יורד ורואים בהירות משתנה של האור וכו') ?

מערכת חקמל תקינה (בחלק ששייך לחברת חשמל באזור שלך, ובחלק ששייך לך) תביא אליך מתח תקין. המתח יהיה לא תקין כשיש בעיה : אולי בעיה כללית (חוטי חשמל ראשיים בעובי שהיה מספיק לפני עשרות שנים ולא מספיק לצריכת חשמל של היום), ואולי בעיה נקודתית איפה שהוא (חיבור לא מהודק שנופל עליו חלק מהמתח). בכל מקרה, יש לטפל בבעיה ולא לחפש טלאים

גשם יכול להשפיע על המתח במקרה 1 ספציפי ונדיר. בדרך כלל אין קשר ישיר - פשוט כשיש גשם יש קור, כשיש קור אנשים מדליקים חימום, וכשכולם מדליקים חימום המתח יורד

UPS מעלה את המתח בגבולות מסויימים, במכפלה קבועה (הוא יכול למשל להלות מתח לערך גבוה מידי במידה מסויימת), ומעל הכול - הוא מיועד להעלות את המתח כהגנה במצב לא תקין, הוא לא בנוי להחזיק מעמד במצב זה לאורך זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המתח שיש אצלך ? - האם הוא יציב בערך זה, או שהוא עולה ויורד (לא נפילות קטנות שיש לפעמים אלא ממש עולה או יורד ורואים בהירות משתנה של האור וכו') ?

מערכת חקמל תקינה (בחלק ששייך לחברת חשמל באזור שלך, ובחלק ששייך לך) תביא אליך מתח תקין. המתח יהיה לא תקין כשיש בעיה : אולי בעיה כללית (חוטי חשמל ראשיים בעובי שהיה מספיק לפני עשרות שנים ולא מספיק לצריכת חשמל של היום), ואולי בעיה נקודתית איפה שהוא (חיבור לא מהודק שנופל עליו חלק מהמתח). בכל מקרה, יש לטפל בבעיה ולא לחפש טלאים

גשם יכול להשפיע על המתח במקרה 1 ספציפי ונדיר. בדרך כלל אין קשר ישיר - פשוט כשיש גשם יש קור, כשיש קור אנשים מדליקים חימום, וכשכולם מדליקים חימום המתח יורד

UPS מעלה את המתח בגבולות מסויימים, במכפלה קבועה (הוא יכול למשל להלות מתח לערך גבוה מידי במידה מסויימת), ומעל הכול - הוא מיועד להעלות את המתח כהגנה במצב לא תקין, הוא לא בנוי להחזיק מעמד במצב זה לאורך זמן

הזמנו חשמלאי שדרך אגב הוא היה בתוכנית טלוויזיה וזכה לתעודה.

הוא אמר שזה לא יכול להגרם מה שאמרת רק מדבר אחד שעם יש סופות / סערות שפוגעים בעמודי חשמל רק אז זה יכול להגרם האמת שלא כ''כ הבנתי אותו כי הוא לא ברור.

מה שאני מנסה להסביר לך שהמתח בבית נמוך, נניח אני מדליק מחשב + תנור + מזגן קופץ החשמל מבין? מתח גבוה לא מבין איך זה קשור, לממירים של נניח יש מתח גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מדליק דברים, הזרם שעובר בחיבור הראשי (ובמפסק הראשי בלוח החשמל) הוא סך הכול מה שהם לוקחים. המפסק הראשי מגביל את הזרם אותו אתה יכול לקבל מהמערכת - אם אתה מנסה לקחת יותר ממה שהמערכת בנויה להעביר, המפסק יקפוץ בשביל לא לאפשר לך וכך להגן על המערכת

כל זה אינו קשור למתח. אם בגלל שהמפסק קופץ חשבת שיש לך בעיה במתח - אז לא. זאת הדרך בה מפסק אוטומטי ראשי בלוח החשמל עובד. המתח ככל הנראה תקין (אלא אם יוכח אחרת)

בדוק מה הנתונים של המפסק שקופץ, או עדיף, תצלם אותו (כך שרואים את הנתונים שכתובים) ותעלה את התמונה לפורום

ככלל :

16A ראשי - לא ידוע לי על מקומות שבהם היה כזה. היי, אפילו כשבנו מערכות חשמל ביתיות אם הפיוזים הקראמיים המלבניים, הראשי לא היה כזה נמוך. אם יש 16A ראשי, או שהלוח הוא תת לוח של מערכת גדולה יותר (כמו ביחידת דיור), או שיש טעות בבניית המערכת (אוליי סתם שמו את המפסק הלא נכון, ואוליי טעות חמורה יותר כלשהיא)

25A ראשי - מקובל בדירות ישנות יותר או פחות

32A/40A ראשי - מקובל בבתים ודירות חדשות יותר

כשאמרת שאתה מדליק ביחד דברים והחשמל קופץ, החשמלאי היה אמור להסביר לך שהבעיה אינה קשורה ל "מתח נמוך", מה שאומר 1 מ 2 :

- שגם לו פשוט אמרת ש "המתח נמוך", ולא שקופץ החשמל וכו' (מכאן ניתן להבין שהבעיה כלל אינה מתח נמוך)

- שהוא בעצמו לא מבין את ההבדל בין מתח וזרם. תעודה מ "יצאת צדיק" אינה מבטיחה שלא זה המקרה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...