בעיה במחשב לא בטוח במקורה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה במחשב לא בטוח במקורה

fenix5545

Recommended Posts

המחשב שלי מזה זמן מה עושה לי בעיות זה התחיל בכך שהכרטיס מסך שלי (sapphire hd 7950) לא היה מקבל מספיק מתח (זה מה שנאמר לי בזמנו ובדיקות שעשיתי מהמחשב הראו זאת) זה היה מתבטע בנפילות פריימים בניסיון OC אפילו קטן הוא היה קורס בנוסף לכרטיס מסך שמתי לב על פי עין ובשלב מאוחר יותר על פי תוכנות שהמאוורריים מסתובבים לאט לאחר טיפה זמן הבעיה עם הכרטיס הסתדרה (לאחר שיצא חומרה מהמחשב והיתווספה) והמאווררים נשארו כפי שצינתי וליפני חודש וחצי חודשיים התחילה בעיה חדשה במידה והמחשב היה לא בשימוש אך דלוק והיה מגיע למצב כיבוי מסך המחשב לא היה נידלק שוב וההיתי צריך לכבות ולהדליק מחדש דרך הכפתור הפיזי במארז ולעיתים המחשב לא היה עולה וקורס ובניסיון ההדלקה השני היה עולה או ליפעמים רק בשלישי עברתי על הגדרות הביוס למרות שלא שיניתי בהן כלום לחצתי על כפתור ניקיון הסימוס שבלוח אם והבעיות המשיכו רק הבעיה שהעליה של המחשב היסתדרה אך לעיתים רחוקות חוזרת (בעיקר אם המחשב קרס מסיבה כל שהיא או כובה בפיתעומיות) עשיתי בדיקות מאמץ למחשב באזרת התוכנה OCCT לכרטיס מסך ומעבד (I5 2500K) ויצא תקלה במעבד לקחתי מחבר שלי את המחשב מיכיוון שיש לו לוח אם בתושבת מתאימה (LGA1155) התקנתי במחשב שלו את המעבד שלי ובמחשב שלי את המעבד שלו (I3 אני לא זוכר דגם מדויק) הרצתי אצלו במחשב את הבדיקת מאמץ וניסיתי לשחזר תנאים דומים שגורמים לתקלה כמו אצלי (להשאיר את המחשב עד שהוא יכבה את המסך או ניתוק פיתעומי של חשמל) כשמעבד שלי במחשב שלו ולא היו התקלות שקרו אצלי לאחר מיכן עם המעבד שלו במשחב שלי הרצתי בדיקות מאמץ שהיו תקינות ושיחזרתי את התנאים שגורמים לתקלות אצלי ולא היו אף אחת מהתקלות שקרו עם המעבד שלי בנוסף לכך הבעיה עם המאווררים רק הלכה וגברה יש לי במחשב 3 מאווררים של 250MM ואחד של 140 כש2 מאווררים של 250MM התחילו ממש להאט לרעוד המון מיכיוון שאין להם כוח להיסתובב ואחד מהם אפילו נעצר מידי פעם לפעם והמאוורר של ה140 מסתובב גם לאט אך עובד ברגע שאני מנתק את המאווררים ומחבר 2 מהם (ה140 ו250 אחד) הם עובדים תקין (לא מחשיב את זה שהאורות במאווררים הפסיקו לעבוד כי זה יכול לנבוע גם מבעיה מהבקרת שליטה שלהם במארז) לכן אני לא יודע מה הבעיה במחשב ואיך אהיה יכול לפתור אותה (לא בא לי להוציא ים כסף על עיוור כי אני חייל אז אין כסף) על פי הידע שלי וההבנה שלי ושל עוד כמה אנשים שמבינים קצת יותר מימני (כולל בעל חנות ומעבדת מחשבים שרמז לזה אך רצה שאביא את המחשב לבדיקה) הבעיה היא בספק כוח מאחר שרוב הבעיות פה מסתכמות בכוח (הרי מעבד I3 צורך פחות חשמל מI5 2500K) או שהבעיה היא במעבד או בכלל לוח אם או משו אחר שאין לי מושג אז ליפני שאני רץ לקנות ספק חדש ולהוציא מאות שקלים שיכולים להיתברר כסתם אני שואל פה אין לי את האפשרות של לנתק את הספק מהמחשב לבדוק מתחים מיכיוון שאין לי מכשיר שיכול לבדוק זאת וגם ההבנה שלי במתחים תיקניים די קטנה מבין בעיקר את הבסיס תודה רבה מראש וסליחה על החפירה הישתדלתי לפרט כמה שיותר ויותר מדויק על מנת למצוא את הבעיה

המפרט מחשב:

מעבד: intel i5 2500K

כרטיס מסך: sapphire hd 7950 (מתוכנן בקרוב מאוד לצרף עוד אחד)

ספק כוח: enermax naxn 550W

לוח אם: z77-ud5h-wb

מארז:thermaltake chaser mk-i

זיכרון ראם: 3X2GB hyper x 1666MHz (אל תישאלו למה זה ככה באותה תקופה שניקנו אמרתי לאבא שלי לקנות לי וככה הוא הביא לי)

SSD: M4

הרד דיסק:WD GREEN 1TB

כרטיס אלחוטי+בלוטוס:gigabyte gc-wb300d

מאווררים:כמו שצוין קודם 2 מאווררים שבאו עם המארז של 250MM +אחד שניקנה לאחר מכן ועוד אחד של 140MM שבא עם המארז

כונן DVD\CD רגיל של LG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתייחס רק לסעיף אחד

שהוא (מתכנן להוסיף עוד כרטיס מסך)

אז העניין הוא שאם גם ככה אתה מתכנן להוסיף כרטיס מסך נוסף אז זו סיבה מספיק טובה בשביל להחליף ספק כח

וכך גם תראה אם כלל הבעיות נבעו מהספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי ספק לthermalrake smaert se 730W וזה לא פתר את הבעיות את הבעיה עם המאווררים הגעתי למסקנה שהבעיה במאווררים של250MM עצמם מיכיוון שהם לא מחוברים ישירות ללוח אם אלא למארז (באו איתו) וגם כשהם מוחברים בניפרד יש תקלות ועוד שאר הבעיות עדין אין לי מושג מה רוב הסיכויים שזה או מעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה כזה דבר :

1.מה הם התנאים שבהם יש לך קריסה?

2.שהמאווררים לא מחוברים בכלל איזה תקלות יש?

3.שהמאווררים מחוברים איזה תקלות נגרמות?

4.חבר כל פעם מאוורר אחד עד שתמצא את הבעייתי.

5.מה מצב החום של הרכיבים בזמן מנוחה + מאמץ?

6.כמו סעיף 4 תעשה אותו הדבר עם ראם.

7.תבדוק אם הביוס שלך מעודכן.

תעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה! על העזרה !!!!

1.כשלא נוגעים במחשב ואז הוא מכבה את המסך או בOC קטן אפילו למעבד ולעיתים ממש ממש נדירות סתם באמצע משחק\גלישה באינטרנט

2. אותן תקלות של קירסה וכו

3. התקלות הרגילות + המאווררים התקולים בקושי מסתובבים ועושים המון המון רעש

4.חיברתי אחד אחד ויצא שהמאווררים הגדולים (240MM) שבאו עם המארז תקולים (מסתובבים לאט ועושים המון רעש בין אם הם מחוברים ללוח אם או למארז (יש במארז פונקיצת שליטה על המהירות והLEDים)

5.מעבד:במנוחה בממוצע 40-42 במאמץ (לא היה לי הרבה זמן לבדוק עם התוכנה ומה גם שהיא הודיעה על תקלה והפסיקה) 78-81

כרטיס מסך:במנוחה 51-50 במאמץ (נבדק עם אותה תוכנה OCCT) היה 59-63 בממוצא

במהלך הבדיקות גם בתוכנה גם בSPEEDFAN וגם בTASK MANAGER הראה שיש אחת במעבד שעובדת על המקסימום

6.לא הספקתי לבדוק את זה אבדוק כשאחזור הביתה מהצבא ביום חמישי

7.עידכנתי את הביוס לא היה שינוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. א". "מחשב מכבה את המסך-> אחרי כמה זמן ? והאם מערכת ההפעלה מוגדרת כך שתכבה את המסך לאחר זמן מסויים?

1.ב".+סעיף 5 -> OC למעבד יכשל ויגרום לבעיות לרוב כאשר הטמפ' היא 78-81 מעלות! + בלי קשר מעלות כאלה יגרמו לבעיות של קריסה,איטיות וכו'.

1.ג". מתיי החלפת משחה למעבד\ איזה קרור קיים?

2+4" -> תנתק +תוציא מהמארז את המאווררים התקולים

- - - תגובה אוחדה: - - -

1. א". "מחשב מכבה את המסך-> אחרי כמה זמן ? והאם מערכת ההפעלה מוגדרת כך שתכבה את המסך לאחר זמן מסויים?

1.ב".+סעיף 5 -> OC למעבד יכשל ויגרום לבעיות לרוב כאשר הטמפ' היא 78-81 מעלות! + בלי קשר מעלות כאלה יגרמו לבעיות של קריסה,איטיות וכו'.

1.ג". מתיי החלפת משחה למעבד\ איזה קרור קיים?

2+4" -> תנתק +תוציא מהמארז את המאווררים התקולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1,א.הוינדוס היה מוגדר לרבע שעה לצורכי בדיקה גם שיניתי ל5,1,10 וכו דקות עכשיו זה מבוטל

1,ג.החלפתי שבוע שעבר יצא לי להחליף כמה פעמים בשבועות האחרונים עקב בדיקות של המעבד במחשב אחר וכו והקירור הוא סטוק שבא עם המעבד

2+4.ניתקתי את המאווררים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עם קרור סטוק אתה לא יכול לעשות הרבה ,לכן גם החום הגבוהה בזמן מאמץ ומנוחה +- לפה ולשם על גבול הסביר וכנראה גם הקריסות.

*כרגע אל תעשה OC כי יכול להיגרם נזק,תאפס את ההגדרות של הביוס לסטוק.

*תתחיל בלפתור את הבעיה של החום ותראה אם התקלה עוברת (לפני שאתה רץ לקנות קרור וכו' תבדוק אולי עם חבר שיש לו קרור שהוא לא סטוק ותשים אצלך במחשב ותעשה בדיקת מאמץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...