המלצה ל-SSD למחשב נייח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה ל-SSD למחשב נייח

JentuS

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום .

אז ככה , יש לי כיום במחשב הבייתי שלי של קרושל 128GB , בזמנו קניתי אותו כשהוא עוד היה במחירים של קצת יותר מ-1000 שקל , ועד היום נהניתי ממנו , עבד בצורה תקינה ללא שום בעיות .

הבעיה היא , שכמו שחלק ממכם כבר ניחשו , הנפח נהיה קטן מידי עבורי ואני כבר זקוק לנפח גדול יותר .

ה- הקיים ימשיך את דרכו ועבודתו בנייד שלי שלא מזמן קניתי , כי פשוט שם מותקן כונן קשיח רגיל בנפח 1TB והוא כל כך איטי , כל כך מאיט את הנייד שפשוט מחריד ומעצבן , אז במקום הקשיח האיטי אני אעביר לשם את ה- 128GB מהמחשב הבייתי והנפח הזה בהחלט יספיק , כי הנייד נקנה למטרת עבודה בחיבור לרכב שלי ומטרות בסיסיות ביותר .

אז לעניין ה- החדש :cheesy:

אני רואה שהיום בשוק ה-SSD נהיה הרבה שחקנים (יצרנים) , ואני הולך קצת לאיבוד , עקב כך אני זקוק לעזרתכם , המקצוענים והמבינים בתחום הזה , לבחור את ה-SSD שאני צריך .

כמובן נתחיל מנפח (זה יותר חשוב לי :cheesy:) - אני חושב שהפעם , ולעתיד הקרוב , אני אסתפק ב-SSD בנפחים של 450GB עד 550GB .

עכשיו התקציב - אני לא יכול להגיד מה בדיוק התקציב שלי כי אני בעצמי לא יודע , אבל אני סומך עליכם שתמליצו לי על SSD בנפחים הללו במחיר שפוי והגיוני , ולא סתם מחיר הזוי שפשוט אין צורך לשלם עבור SSD כזה או אחר :cheesy: , למה סומך ? , כי זה בעצם מה שאתם תמיד משתדלים להמליץ באתר הזה , מוצרים שהכי כדאיים מבחינת עלות\תועלת :) .

מבחינת יצרן - איו לי העדפה מסויימת , פשוט שיהיה SSD טוב ויעשה את העבודה שלו בלי בעיות , כמו שלדוגמה ה-SSD שלי עד היום עשה ועדיין עושה .

אחריות - רצוי 3 שנים .

חנות מועדפת - לא אכפת לי מאיפה לקנות , העיקר שיהיה באיזור המרכז .

וברשותכם , עוד כמה שאלות אליכם :

1. האם זה נכון שב-SSD בנפחים גדולים יותר מהירויות העבודה יותר גבוהות מאשר ב-SSD בנפחים קטנים יותר ? (סתם לידע כללי :))

2. אני ראיתי לא מזמן פה באתר , כתבה על SSD של דגם SP610 שכתבו עליו שהוא דיי טוב ובמחירים סבירים , אבל אני רואה שעדיין אין אותו בארץ (תקנו אותי אם אני טועה , האם הוא באמת טוב

והאם הוא כבר קיים בארץ אז אני אשמח לדעת) .

3. אם ה-ADATA שכתבתי עליו קודם באמת עדיין לא נמכר בארץ , אז ראיתי שישנו את ה-SSD הזה - http://ksp.co.il/?uin=23776 , של מדגם FORCE LX , בנפח 512GB .

השאלה היא האם ה-SSD הזה הוא טוב ואין לו שום בעיות ?, האם המחיר שלו לא גבוה מידי ביחס לאחרים שמקבילים אליו ?

אז זהו , פה אני מסיים להטריד אותכם :xyxthumbs: , ואני מקווה שתעזרו לי בתחום הזה , לבחור את ה-SSD שאני צריך למחשב הנייח שלי .

אם חסרים איזה פרטים אני מראש מצטער , תגידו ואני מייד ארשום .

תודה מראש לכל העוזרים , שבוע מצויין לכולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארטי תודה על התגובה וההמלצה המהירה :xyxthumbs: , אני מבין שה-MX100 הם סדרה טובה עם המלצות טובות , והמחיר מבחינתי גם כן בסדר וסביר .

לגבי החתימה שלי חחח , כן אתה צודק , בזמנו זאת בדיוק הייתה התכתבות על כונני SDD , באמת אירוני :s0927: .

טוב , נחכה לראות אם עוד מישהו יוכל להמליץ על משהו טוב .

ושלושת השאלות שלי עדיין נשארות בתוקף :smile1:

1. לגבי הבדלי מהירויות עבודה של כונני בנפחים שונים .

2. לגבי אותו ה-SSD של SP610 .

3. ולגבי ה-SSD של FORCE LX שרשמתי ושאלתי עליו גם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) יש הבדלי ביצועים בין נפחים באותה סדרה, בעיקר בכתיבה שבדרך כלל מקבילה לנפח הכונן(חוץ מכוננים שיש להם CACHE פנימי להאצה, או דגמים יקרים שעולים קרוב לנפח כפול).

2) לא יודע. לא נראה שיש מה להתלהב בכל מקרה.

3) בינוני ומטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי , רציתי פשוט לעדכן אחרי ההמלצה של ארטי , אז הנה אני מעדכן ;)

בסופו של דבר החלטתי ללכת על ההמלצה ולקנות את CRUCIAL MX100 512GB , לא רציתי לחכות לכל מיני בלאק פריידייז הקרובים , הייתי חייב לקנות חדש בהקדם כי כבר נמאס לי שהישן שלי כבר הרבה זמן מקלל אותי על זה שהוא כמעט מלא ואני כבר לא יודע מה למחוק ממנו בכדי לפנות מקום , כי פשוט הרוב שמותקן עליו אני צריך את זה ב- שירוץ מהר וחלק .

דרך אגב , עוד סיבה שלא רציתי לחכות לבלאק פריידיי היא שאחרי שבדקתי באינטרנט , שמתי לב שמשום מה ה- הספציפי הזה ובמיוחד בנפח הזה , משום מה דיי נדיר , ז''א מצאתי רק 3 חנויות שמוכרות אותו , התקשרתי לכל אחת ובכל אחת מהחנויות ה- הספציפי הזה היה אחרון במלאי , אז על איזה כבר אפשר לדבר פה עם כמות כה מוגבלת וכמעט אפסית (מחשבות שלי בכל רם :)) .

ואם זה באמת כך המצב עם ה-SSD הזה , אז לא מובן לי למה ? , בגלל שזאת סדרה חדשה או מה ? :huh:

בקיצור , לא משנה .

אני אשתף אותכם בפרטים יותר מעניינים ורלוונטיים של ה-SSD הזה .

קניתי אותו בחנות זיגזג 2000 , מחיר למשלמי מזומן עומד על 1,158ש''ח , מקבלים 3 שנים אחריות של היבואן דרך החנות , ז''א אם חלילה קורה משהו אז פונים לחנות והיא מעבירה את הבעיה ליבואן .

ה-SSD עצמו ארוז באריזה נאה , בפנים תמצאו את הכונן עצמו בשקית אנטיסטטית על מגש מפלסטיק דק , מתחת לכונן עצמו תמצאו גם כן ספייסר-מתאם עבור אלו שרוצים להתקין את ה-SSD הנ''ל בלפטופ , די שימושי , לא ? , פלוס בנוסף , אתם מקבלים קוד לתוכנת ACRONIS TRUE IMAGE HD שרשום על פתק אשר נמצא באריזה מתחת למגש הפלסטיק , עם הוראות הורדה מהאתר הרשמי של התוכנה והתקנתה .

לדעתי זה דיי משתלם עבור אלו שרוצים לקבל עותק מקורי של התוכנה הידוע הזאת , טוב שקרושל חשבו על הלקוחות שלהם , לפחות אותי זה קצת משמח ואני אוהב הפתעות כאלו במוצרים שאני קונה :xyxthumbs: .

דרך אגב , למי שלא מספיק לו הפירוט שלי על ה-SSD הזה , אתם יכולים לראות גם כמה סרטוני UNBOXING ביוטיוב ;) .

אז זהו , סופ''ש הקרוב אני הולך לפרמט את כל המחשב שלי , ה-SSD הישן (CRUCIAL M4 128GB) , ואת שני ה-HDD שלי , ולהתקין מע' נקייה על ה-SSD החדש , ולחלק למחיצות קצת שונה בשני ה-HDD שלי , ואילו את ה-SSD הישן שלי להעביר ללפטופ שלי שקניתי לא מזמן בכדי שגם הוא יתחיל לעבוד נורמאלי ולא כמו צב עם ה-HDD האיטי להחריד שבאה איתו בלפטופ הזה , מקווה שלא יהיו בעיות עם ההתקנות האלו :cognee: .

טוב , אני מקווה שלפחות למישהו יהיה מעניין לקרוא את המידע שרשמתי על הרכישה שלי , ואולי גם יעזור למישהו .

תודה לכולם על תשומת הלב שלכם :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב ! תתחדש חבר.... הזמנתי עכשיו גם 840 איבו 250GB... בערך אותם ביצועים כמו הדגם שלךך ..

אבל.... לא מצליח להבין למה לא קנית מפלונטר טיאםאס קייאספי .. למה מהזיגזג האלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חבר , תתחדש גם אתה :xyxthumbs: .

למה לא קניתי מ-KSP ? , כי ל-KSP בכלל אין את ה- הזה , מהסדרה הזו בנפח 512GB , יש להם רק 256GB , יש להם 500GB מהסדרה הקודמת M550 , אבל לא את זה המליצו לי . ב-TMS גם כן אין בכלל את הסדרה הזו .

מפלונטר גם כן לא קניתי כי בפלונטר רוב המוצרים לא נמצאים אצליהם במקום , בכדי שיהיה אפשרי לבוא וישר לקחת , אלא צריך לעשות הזמנה , ורק אחרי יום עסקים , במקרה הטוב , המוצר מגיעה ורק אז אפשרי לבוא ולאסוף אותו , ובשבילי זה לא טוב , כי חיפשתי חנות איפה שיש את ה- הזה באותו הרגע בכדי שאני אבוא וישר אקח אותו , כי פשוט היום נפל אצלי יום חופש לסידורים , ובדרך כלל אני עובד הרבה שעות , מהבוקר עד השעות המאוחרות של הלילה , אז לך תדע מתי בכלל הייתי קונה את ה- הזה :huh: .

ובכלל בזיגזג 2000 המחיר לא יותר מידי גבוה מהמחיר הכי נמוך של ה- הזה שהוא בפלונטר ועומד על כ-1,100ש''ח , ז''א בזיגזג ב-60ש''ח יותר , לא ביג דיל בשבילי בקנייה כזאת ובהתחשב בעובדה שהתקשרתי , ביררתי , אחרי חצי שעה באתי ולקחתי , ולא צריך שום הזמנות ושום המתנות ונעליים :cognee: .

חוץ מזה אני בוטח בזיגזג , אני מכיר את החנות , כבר קניתי בעבר אצליהם כמה מוצרי מחשב , לא זוכר אילו בדיוק , משהו כמו לפני 3 שנים , ז''א שהחנות קיימת כבר כמה שנים טובות וזה אומר עליה משהו , לא ? :) .

וכן אתה צודק , ה-MX100 וה-EVO840 כמעט זהים בביצועים , ל-EVO840 יש יתרון קטן במהירויות בזכות הבוסטר , אבל בגדול הם שניהם כמעט אותו הדבר :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגרסת ה500GB אין לEVO ממש יתרון עם הSLC CACHE.

כי מהירות הכתיבה הרציפה גם ככה קרובה לתקרת הבקר.

להיפך, אם כבר יש למישהו יתרון אז זה לMX100 לו יש יותר IOPS בכתיבה.

הסיבה שקשה למצוא אותו במלאי היא כי הוא כונן מבוקש.

בגלל שהדולר עלה היבואנים לא רצים להביא כמות גדולה כרגע.

גם בגלל שמתקרב הם מעדיפים למשוך זמן.

בגלל זה גם המחיר שלו עלה קצת לאחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חבר , תתחדש גם אתה :xyxthumbs: .

למה לא קניתי מ-KSP ? , כי ל-KSP בכלל אין את ה- הזה , מהסדרה הזו בנפח 512GB , יש להם רק 256GB , יש להם 500GB מהסדרה הקודמת M550 , אבל לא את זה המליצו לי . ב-TMS גם כן אין בכלל את הסדרה הזו .

מפלונטר גם כן לא קניתי כי בפלונטר רוב המוצרים לא נמצאים אצליהם במקום , בכדי שיהיה אפשרי לבוא וישר לקחת , אלא צריך לעשות הזמנה , ורק אחרי יום עסקים , במקרה הטוב , המוצר מגיעה ורק אז אפשרי לבוא ולאסוף אותו , ובשבילי זה לא טוב , כי חיפשתי חנות איפה שיש את ה- הזה באותו הרגע בכדי שאני אבוא וישר אקח אותו , כי פשוט היום נפל אצלי יום חופש לסידורים , ובדרך כלל אני עובד הרבה שעות , מהבוקר עד השעות המאוחרות של הלילה , אז לך תדע מתי בכלל הייתי קונה את ה- הזה :huh: .

ובכלל בזיגזג 2000 המחיר לא יותר מידי גבוה מהמחיר הכי נמוך של ה- הזה שהוא בפלונטר ועומד על כ-1,100ש''ח , ז''א בזיגזג ב-60ש''ח יותר , לא ביג דיל בשבילי בקנייה כזאת ובהתחשב בעובדה שהתקשרתי , ביררתי , אחרי חצי שעה באתי ולקחתי , ולא צריך שום הזמנות ושום המתנות ונעליים :cognee: .

חוץ מזה אני בוטח בזיגזג , אני מכיר את החנות , כבר קניתי בעבר אצליהם כמה מוצרי מחשב , לא זוכר אילו בדיוק , משהו כמו לפני 3 שנים , ז''א שהחנות קיימת כבר כמה שנים טובות וזה אומר עליה משהו , לא ? :) .

וכן אתה צודק , ה-MX100 וה-EVO840 כמעט זהים בביצועים , ל-EVO840 יש יתרון קטן במהירויות בזכות הבוסטר , אבל בגדול הם שניהם כמעט אותו הדבר :xyxthumbs: .

הבנתי... יפה יפה 60 שקל לפה ולשם זה לא ממש משנה שמדובר במחירים כאלה.. אז תהנה :)

אמורים להגיע אלי החלקים בשבוע הבא מתישהו.. לא יכול לחכות כל כך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...