חיבור HDD ישן בUSB - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור HDD ישן בUSB

IG

Recommended Posts

שלום לכולם.

לפני כמה שבועות הוינדוס התחיל להתריע שהדיסק הקשיח של הלפטופ שלי הולך להתפגר.

באופן מיידי הלכתי לKSP הקרוב לביתי ורכשתי HDD חדש, התקנתי WIN7, העברתי על 4 DOKים את המידע הכי חשוב לי שלא היה מגובה במחשב הנייח, ורכשתי את הכבל הזה במטרה להעביר את שאר האינפורמציה מהדיסק הישן כשהוא יגיע.

היום הגיע הכבל, חיברתי את הדיסק הישן ו-כלום.

הכונן לא מופיע לי ב"מחשב שלי" אלא רק באמצעי איחסון שב"ניהול" (הWIN שלי באנגלית אז אני מנסה לתרגם כמה שאפשר).

שם הוא מופיע כנכה (invalid) ואני לא יכול לגשת למידע בשום צורה.

יש למישהו פיתרון לזה?

יכול להיות שאם אני אפרמט את הכונן הוא יהייה נגיש (בספק), אבל זה נוגד את המטרה שלשמה אני צריך אותו

תודה לעוזרים,

IG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון אישי שלי, יש לי מארז של קשיח 2.5 אינצ' שעובד אך ורק כאשר אני מחבר לUSB של הלוח אם (מאחורי המחשב) שהוא 2,

ולא עובד כאשר אני מחבר בUSB הקדמיים הנחותים יותר USB1 השייכים למארז.

אני מניח שזה נובע כתוצאה מההבדל בזרם שהקשיח יכול למשוך מהחיבור ויתכן שהבעיה אצלך דומה (150ma בUSB1 לעומת 500ma בUSB2).

תנסה חיבורים שונים, או לסירוגין כמו שהבחור שמעלי הציע תחבר את שני החיבורים של הכבל, על מנת להגדיל את כמות הזרם לקשיח.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבל אכן בגלל הזרם, אבל לא בגלל הבדל ה 1.1/2.0. במחשבים חדשים גם הקדמי הוא 2.0

ההבדל הוא שהפורטים האחוריים נמצאים ישירות על הלוח, והקדמיים מחוברים בכבל - שיש לו ולחיבורי הביניים שעליו התנגדות נוספת וחלק מהמתח הולך לאיבוד שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד לדעת, עד כה חשבתי שזה קורה בגלל סוג החיבור.

וזאת מכיוון שכל פעם שאני מחבר התקן כלשהו מקדימה הwindows היה מציין כי מדובר בחיבור ישן ושההתקן יכול לתפקד מהר יותר עם USB2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשו זו תופעה שונה. כאן באמת יש קשר לסוג החיבור

התופעה של המתח מסתכמת בעובי החוטים של ה 5V והאדמה : עובר בחוטים זרם משמעותי (לעבודה של המנוע של דיסק קשיח חיצוני למשל). ומכיוון שאיבוד המתח בחוטים תלוי בזרם, גם איבוד המתח משמעותי. אם לדיסק לא מגיע מספיק מתח, הוא לא מתחיל להסתובב, המחשב לא מזהה אותו וכן הלאה

הנתונים עוברים בחוטים משלהם - -Data ו +Data. והזרם הוא נמוך (בסך הכול מספיק להעברת נתונים), לכן גם תופעות של איבוד מתח בחטים דיי לא משמעותיות. חוצמזה, גם דברים כמו flash drive שלא לוקחים זרם משמעותי (ולכן אין איתם נפילת מתח משמעותית) גם כן מושפעים

המהירות נקבעת על ידי בקר ה שנמצא על הלוח

יתכן שהמחשבים שהשתמשת בהם הם ישנים, שבהם באמת החיבור הקדמי הוא 1.1 מכיוון שהבקר האחראי עליו הוא 1.1. במחשבים מהכמה שנים האחרונות הוא 2.0

יתכן שהמחשבים שבהם השתמשת היו אם מארז באיכות נמוכה, שבו אין סיכוך נורמלי על כבל ה שמחבר את הפורטים הקדמיים ללוח. בלי סיכוך הכבל קולט רעשים, יש שגיאות בנתונים (שמתוקנות על ידי בקר ה כך שאתה לא באמת רואה "תקלה"), ומהירות העברת הנתונים האפשרית יורדת

בכללי, הייתי ממליץ להימנע מחיבור דברים (ובמיוחד flash drive אם חומר חשוב) לחיבור קדמי במחשב שאינו שלך (שאתה לא מכיר ויודע שהוא תקין), שיש לו מארז גנרי

בהרבה גנריים הכבל שמחבר את הפורט ללוח לא מתחבר אם תקע משותף, אלא כל חוט יחיד (ויש 4 חוטים בכל פורט USB) מתחבר אם חיבור קטן משלו לפין על הלוח. קל לטעות בחיבור של חוטים יחידים כאלה, ואם מי שהרכיב את המחשב טעה, הפורט שלא מחובר נכון יכול לשרוף את ה flash drive

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על תגובות

דבר שני- קצת לא בכיוון: אני מחבר את שני הכבלים (קצת קרדיט...) ומדובר על מחשב נייד של , עם 4 יציאות , בכל צד של המחשב 2 (מתוכן 3 2.0 ואחת צריכה להיות 3.0, רק אין לי מושג איפה היא)

ניסיתי לחבר לשני הזוגות, וגם להחליף את החיבור בזוגות עצמם.

מופיעה לי הודעה שהמחשב מזהה משהו, אבל לא מופיע לי שום דבר בmy computer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל 3.0 היא הכחולה

במקום לחבר את הדיסק הקשיח דרך הקופסה החיצונית, תנסה לחבר אותו לחיבורים פנימיים במחשב דסקטופ (אם אין לך אז אצל חבר וכו). כך תשלול בעיות אפשריות של הקופסה. אם לא עובד, תקשיב לדיסק האם הוא מסתובב או שהוא לא מתחיל (בדרך כלל הוא יעשה קליקים קבועים אם הוא לא מתחיל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לחבר לנייח- לא עוזר, אותו הדבר כמו בנייד.

יש משהו נוסף שאני יכול לנסות או רק לפרמט (אני חושב שהאפשרות הזו קיימת) ולאבד את כל המידע?

יש דרך לפרמט בלי לאבד את המידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הדיסק קיים ב / manage ? מסתובב ? פולט רעשים לא תקינים כלשהם ?

אם קיים ב manage, תן צילום מסך

אם לא ניתן לסדר אותו (לתת לו אות, לסדר אם chkdsk, לעשות mount מתוך מערכת לינוקס), זה הזמן להפעיל תוכנת שחזור ולהוציא ממנו את כל מה שניתן לדיסק קשיח תקין שיש בו את המקום הפנוי שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...