יעוץ לגבי לימודים, לאו דווקא מחשבים. - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי לימודים, לאו דווקא מחשבים.

crazydevil

Recommended Posts

שלום לכולם,:hi:

אני אמנם משתמש רשום חדש בפורום אך אני קורא בצורה אנונימית כבר הרבה זמן,באמת שזה פורום\אתר ברמה גבוהה מאוד.שאפו.

אני יודע שלהיכנס לפורום של חולי-מחשבים ולבקש מהם לייעץ לי לגבי מה אפשר ללמוד-שלא קשור למחשבים זה כמו להיכנס למסעדת בשרים ולבקש מנה צמחונית, אבל כמו שאמרתי, יש פה אנשים איכותיים שאולי כן יצליחו לכוון אותי.

קצת רקע: חייל משוחרר,עובד,תכף בן 23 (התגייסתי מאוחר),לפני טיול,לומד לפסיכומטרי,בגרות טובה.

בתיכון למדתי 5 יחידות פיזיקה ובצבא הייתי ביחידת העלית של הנדסה, יהל"ם, ולקראת הסוף תפקדתי כרס"פ מבצעי וכל מה שקשור למחשבים וכיו"ב לא היה בראש שלי מאז שאני זוכר את עצמי.

עד אפריל אני חייב להחליט מה אני רוצה ללמוד,איפה אני רוצה ללמוד והאם זה משהו שאני באמת ארצה להתעסק בו בשארית חיי.

מצד אחד,אני מעולה עם אנשים,אני מאוד אנרגטי ואני שונא לשבת במשרד ולעבוד בעבודה סיזיפית ומבחינתי תנו לי לרוץ כל היום כי רק ככה אני מרגיש "חיי" וזה בדיוק מה שתחומים כמו המחשבים\הנדסה\עריכת דין וכו' לא יכולים לציע לי.

מאידך גיסא, תחום המחשבים\הנדסה מציע את ממוצע המשכורות הכי גבוה בשוק וזה משהו שצריך להתחשב בו.

התייעצתי כמעט עם כולם ולא הצלחתי להגיע להחלטה עד ששמעתי משהו מעניין מחבר שהתשתחרר שנה וחצי לפניי והתחיל לעבוד מיד אחרי הצבא במלון באילת(מועדפת) ומשום מה מצא את תחום המלונאות למעניין ואף הלך ללמוד אותו בבן גוריון שבבאר שבע.

הוא טוען שהלימודים מעניינים,המקצוע כייפי,העבודה כוללת הכל מהכל ,קצב ההתפתחות ממש מהיר,העבודה היא עם אנשים ובמהלך הלימודים נבחרים חמישה סטודנטים שטסים ליעד כלשהו באירופה ועוברים סטאז'\הכשרה בבית מלון אירופאי- נשמע ממש מתאים לי אך לא מצאתי יותר מדי אינפורציה על התחום הזה ואנשים אחרים ששאלתי אמרו שהם לא ממליצים אבל לא הייתה להם סיבה מובהקת.

דעתכם בנושא?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהלם ו5 יחידות בפיסיקה - לא ממש קשורים אחד לשני .. (מה גם שתלוי מה היה תפקידך..).

האמת , שלא נראה לי שאתה יכול להחליט בכמה חודשים מה אתה רוצה לעשות במשך כל חייך ..

אז הדבר הכי טוב הוא להיות בלי לחץ .

לגבי מלונאות , אני לא יודע .

אולי מדריך ירי ? מדריך קרב מגע ? (זמני או קבוע)

אני יודע שיש מדריכים שצוברים ניסיון מקצועי(אזרחי) פה בארץ ואז טסים לכל מיני מדינות והשכר שלהם משלש את עצמו .. (אם לא יותר..)

במחשוב יש את תחום ה IT שהוא פחות "לשבת" .. אני מניח שיש עוד נישות , אבל תחכה שבכירים ממני יתעוררו ..

עריכת-דין יכולה להיות תפקיד ש"רצים" בו . (מדיון לדיון ..)

מה הכי מדבר אלייך?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור-תודה רבה על התגובה.

*לא אמרתי שיש קשר בין מה שלמדתי בתיכון לבין מה שעשיתי בצבא, סה"כ נתתי קצת רקע על עצמי.

*ההייחסות שלך למלונאות זהה כמעט לכל מי ששאלתי אותו וזה רק מוסיף לחשש שלי.

*אני יודע שקצת קשה להחליט במה לעסוק כל חיי אבל הזמן מתקתק ונראה לי קצת מאוחר לחכות עוד שנה ולהתחיל ללמוד בגיל 25,לא ככה?

*עריכת דין מקצוע מעניין אבל השוק ממש מוצף בהם...חבל.

*אתה יכול לפרט קצת לגבי הIT?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את ענף המלונאות .

האמת , זה נשמע לי ענף דיי נצלן שמנצל את העובדים שלו .

אתה צריך לשמוע חוו"ד ממישהו שעובד שם מספר שנים ולא מכזה שרק התחיל ..

עדיף לחכות שנה , על פני , לזרוק את עצמך למסלול כלשהו , שייקח מספר שנים ושבסופו תגלה שאתה מעוניין לעשות הסבה .

אולי תשפר בינתיים ציונים או תרחיב אופקים ..

לגבי ה IT חכה שהמומחים יתעוררו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיכון למדתי 5 יחידות פיזיקה ובצבא הייתי ביחידת העלית של הנדסה, יהל"ם, ולקראת הסוף תפקדתי כרס"פ מבצעי וכל מה שקשור למחשבים וכיו"ב לא היה בראש שלי מאז שאני זוכר את עצמי.

מצד אחד,אני מעולה עם אנשים,אני מאוד אנרגטי ואני שונא לשבת במשרד ולעבוד בעבודה סיזיפית ומבחינתי תנו לי לרוץ כל היום כי רק ככה אני מרגיש "חיי" וזה בדיוק מה שתחומים כמו המחשבים\הנדסה\עריכת דין וכו' לא יכולים לציע לי.

מאידך גיסא, תחום המחשבים\הנדסה מציע את ממוצע המשכורות הכי גבוה בשוק וזה משהו שצריך להתחשב בו.

עלה לי בראש משהו קצת שונה - הנדסת בניין.

דורש יחסי אנוש מעולים, יכולות הנדסיות, להפעיל את הראש, המון אחריות ועבודה אינטנסיבית בשטח

בניגוד לדעה הרווחת, מי שמרוויח הכי הרבה היום זה ממש לא עבדי ההייטק שקבורים בניאונים מול המחשב אלא דווקא קבלנים.

מלונאות זה תחום מעניין מאוד ויכול להיות מתגמל למי שזה בדמו אבל זה באמת תחום נצלני בבסיסו ודורש המון עיסוק עם עובדים מהרמה הנמוכה ביותר בסולם החברתי/כלכלי מצד אחד ועם לקוחות תובעניים מאוד מצד שני.

לא מתאים לכל אחד.

IT לא מתאים לך לדעתי בגרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות מסלול במתמטיקה, לאוו דווקא מחשבים. מתמטיקה זה כמו הספורט של המוח.

בתור אחד עם תואר במתמתטיקה תוכל גם להשתלב בתעשיית ההיי טק בתור תכנת או אלגוריתמאי אם תרצה. אבל תוכל לעשות גם דברים אחרים.

העניין הוא שתואר פותח דלתות, לאוו דווקא הדלת שהכי מתאימה לתואר.

התואר לא בהכרח מיועד בשביל להכין אותך למקצוע מסויים. הוא פשוט נותן לך נקודות קרדיט שמעסיקים מתחשבים בו אם הם רוצים להעסיק אותך.

אם תעשה תואר שמאוד תפור למקצוע מסויים אז אוליי תוכל לעבוד באותו המקצוע אבל זה מאוד יגביל אותך אם תרצה לעשות דברים אחרים.

תואר במתמטיקה זה דבר שמעסיקים יעריכו גם אם הידע הנרכש לא קשור ישירות לתחום, אבל האמת מתמטיקה קשור כמעט להכל.

גם כשאתה לומד תואר במדעי המחשב אתה לא לומד תיכנות כל כך, אתה בעיקר לומד את התאוריה ואת הרקע לתחום המחשבים.

לכן אוליי כדאי לחשוב גם על תואר שיגרום לאנשים ולמעסיקים להעריך אותך.

אם תעשה תואר במלונאות אז אף אחד לא יתרשם מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...