שאלה לגבי RJ11 Connector - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי RJ11 Connector

card

Recommended Posts

שלום

בלינק הבא יש קונקטור נקבה RJ11

http://smart-prototyping.com/Prototyping-Components/Connectors/RJ45--amp;-RJ11-Connectors/gray-RJ11-telephone-jack.html

בלינק הזה יש קונקטור עם 2 מקומות ל-RJ11, אבל משום מה הוסיפו שם את המילה Crystal

http://smart-prototyping.com/Prototyping-Components/Connectors/RJ45--amp;-RJ11-Connectors/crystal-2P-socket.html

האם זה משהו שונה קצת מ-RJ11 רגיל?

(או שזה רק שם שי יצרן או משהו כזה?)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה..

מבחינת הגנה על מעגל שמתחבר לקו הטלפון, מה כדאי להוסיף מעבר לרכיבים שמספקים את הפונקציונאליות של המעגל עצמו?

1101 הזכיר MOV-ים למשל..

אז אם אני רוצה לשים, האם יש פרמטרים מסוימים שלו שצריך לבחור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקע נראה סטנדרטי לגמרי

לידע כללי, בשקעים RJ45 (לכבל ethernet) כן יש סוגים שונים, יש שקעים שמכילים שנאי מבודד בתוך השקע ואין חיבור ישיר בין המוליכים בשקע והמוליים להלחמה למעגל

המטרה שלך היא להגביל את המתח שיכול להופיע בכניסה של המעגל, במקרים של מכת מתח גבוה בחלק של קו הטלפון

MOV נפרץ והופך לקצר מעל מתח מסויים. מחברים אותם בצורות שונות כשהנפוצות ביותר הן בין 2 החוטים של הקו, או מכל חוט של קו לאדמה (האפשרות השניה נראית לי יותר מועילה במקרה כאן)

אתה רוצה לבחור MOV שלא מגיב במתח המקס' התקין של הקו - כ 120V-180V peak בזמן צלצול. ושכן יגביל את המתח מספיק, כך שתבחר MOV שמתח העבודה המקס' שלו נמצא קצת מעל זה

כשה MOV מקצר הוא יכול להעביר זרם דיי גדול, אם הזרם גדול מידי בשבילו, המתח יכול לעלות למרות ה MOV. לכן, אוליי רצוי שתוסיף נגדים על החוטים של הקו, לפני ה MOV. נגדים אלה יכולים גם להישרף כמו פיוזים במקרה שהזרם שנפרץ דרך ה MOV גבוה. בחר נגדים גדולים עד כמה שניתן, אבל שיהיו קטנים בהשוואה לאלה שבמעגל לדוגמא בשביל שהציפ לא ישים לב להבדל במתחים

במעגל טלפון אין דרישה גבוהה להספק של ה MOV

(ב MOVים להגנה של מעגלים חשמליים שעובדים ממערכת החשמל - על קו החשמל - הדרישות שונות לחלוטין - צריך MOVים אם מקדם ביטחון גדול במתח, הגנה תרמית, הספק גבוה ומארז ממתכת או פלסטיק כבד מסביב אליהם להפרדה במקרה שה MOVים עולים באש בזמן שהם נשרפים. אלה לא דברים שיקרו בקו טלפון)

ה MOVים מגבילים את המתח שהציפ הראשון מקבל, אבל לא יכולים למנוע לגמרי נזק. אם הוא נשרף, אתה רוצה שהנזק יהיה מקומי אליו. לכן חוצמזה הייתי שם זנרים (שמגבילים את המתח ל 5V) על כל קווי ה data בינו ליתר המעגל

כל הרכיבים האלה מקצרים לאדמה, לכן עליך לוודא שהאדמה משותפת ואם התנגדות נמוכה בין כל חלקי המערכת. למשל אם הבקר מהצד השני מחובר למחשב, האדמה חייבת להיות משותפת אם המארז של המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה 1101, הסבר ממש טוב

מתברר שב-Tayda מוכרים אפילו MOV-ים

http://www.taydaelectronics.com/circuit-protection/varistors.html

וממש בזול יש לציין..

הם מבוססי אבץ, ולכן בעלי תגובה חדה יותר:

Typische_Varistorkennlinien.gif

הגרף הכחול זה Zinc Oxide כמו שנמכר ב-Tayda

חשבתי לשים אפילו מבודד אופטי בין רגל ה-Output של השבב, לבין המיקרו-בקר

הבעיה היא שאם אני שם מבודד אופטי, אז כדי באמת לבודד, אני צריך גם שמה שבצד אחד של המבודד יפעל ממקור מתח אחד,

ומה שבצד שני של המבודד יפעל ממקור מתח שני - נפרד..

זה נראה לי קצת מסבך, לכן נראה לי שאוותר על המבודד האופטי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להוציא 5V מהקו טלפון עצמו או להעביר מהמעגל אם ממיר ושנאי

במקרה הפשוט יותר, אנחנו פשוט רוצים להקטין למינימום את הנזק במקרה של מכת מתח (כמו פגיעת ברק רחוקה) בקווי הטלפון

קודם כל, זה עובד לטובתנו שאין קשר DC בין הציפ וקו הטלפון - כל התקשורת דרך קבלי צימוד. אבל קבלי צימוד כן מעבירים פולסים, ובמתח מספיק גבוה הם פשוט ייפרצו

שנית, ניתן לנצל את זה שבטור לקבלים יש נגדים. ה MOV מבודד (בערך) במתח נמוך יותר ממתח העבודה שלו, מה שאומר שניתן לחבר אותו גם מהנקודה בין הנגד והקבל בכל חוט, להחליף ביניהם את הנגד והקבל וכו'. אם הנגד עומד ראשון מהקו, הוא יגביל את הזרם ולמעשה לא יתן לנו להגיע "רחוק" על הגרף זרם-מתח של ה MOV. במכה ממש חזקה, הנגד פשוט נשרף כמו פיוז ופותח את המעגל - אבל עליך לוודא שהוא לא נמצא לייד דברים שהוא יכול להצית בדרך

סידור פשוט כזה יגביל את המתח המקס' ללא הרבה יותר גבוה מהמתח של הצלצול על הקו, ובכך יגביל משמעותית את הנזק הפוטנציאלי במעגל. הציפ עדיין יכול להיפרץ אבל פשוט מהוספת ה MOVים הסיכוי לכך נמוך בהרבה. כדי למנוע מהציפ להקפיץ את המתח על קווי ה data במקרה שקורה לו משהוא, תגביל את המתח של כל קו לאדמה אם זנר של 5.1V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא !

המתח המקסימלי של 1117 הוא כ20 וולט, אתה לא יכול לחבר אותו ישירות לקו הטלפון שהמתחים שם הם כמעט תמיד מעל ל40v.

מוצא הגשר דיודות חוסם DC, כלומר במוצאו יהיה מתח רק בזמן צלצול או דיבור/לחיצה על מקשים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצא הגשר דיודות חוסם DC, כלומר במוצאו יהיה מתח רק בזמן צלצול או דיבור/לחיצה על מקשים וכו'.

הממ

למה גשר דיודות חוסם DC?

אם דיודה אחת מעבירה DC, למה כאן כשזה קשר ה-DC לא עובר?

ממש לא !

המתח המקסימלי של 1117 הוא כ20 וולט, אתה לא יכול לחבר אותו ישירות לקו הטלפון שהמתחים שם הם כמעט תמיד מעל ל40v.

אוקיי אז דרך אחרת שמומלצת כדי להשיג 5v DC מקו טלפון?

אני יכול לבנות מחלק מתח, שיוריד מ-48v DC לנגיד 7v DC, ואז להשתמש אפילו במייצב, כדי להגיע ל-5v DC נקי.

הבעיה היא ברגע שיש צלצול.

כמו שאמרת, מתווספים בערך 70v AC בזמן צלצול, ואני צריך שהתת-מעגל הנ"ל(שמעביר מ-48v ל-5v) לא יושפע מכך..

אולי יש פתרונות מוכרים?

אחרי הכל, כל כך הרבה מכשירים טלפון נמכרו בעולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, המעגל הזה הוא חוקי לחיבור לקו הטלפון בארה"ב. שם אסור למשוך יותר מכמה מיקרו אמפרים (עומס של 5M Ohm) מקו הטלפון.

לא יודע מה אומרת החקיקה בארץ, אבל מבחינה פרקטית החלק מכמה מיליאמפרים והמרכזיה כבר מזהה הרמת שפורפרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ. חולני

מחלק מתח לא יתאים כי הזרם שהוא מושך משמעותי (לא פחות מצריכת הזרם של הציפ). יש גבול כמה זרם מותר לך למשוך מקו מנותק, אם אתה עובר אותו, הקו יתנהג כיאלו שהרמת את 1 מהטלפונים שמחוברים אליו - למעשה לא ניתן יהיה להתקשר אליו או ממנו במצב כזה

יותר פשוט שתמיר DC-DC דרך שנאי מבודד מתוך המעגל הקיים שלך. ממיר DC-DC מבודד כזה כבר ראינו, כשחיפשת מבודד להגנה על הפורט של המחשב

אם אתה הולך על בידוד מוחלט - כולל קלוק עצמאי לציפ, העברת כל הנתונים דרך מבודדים אופטיים - יש טעם בבידוד של קווי המתח. אם אתה מעביר את קווי המידע ישירות ומסתפק בהגנה על ידיי זנר 5.1V, אתה יכול באותה מידה לחבר גם את ה 5V ישירות - אם באמת תהיה פגיעת ברק היא תעבור בהצלחה דרך קווי המידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם על התשובה.

במילים פשוטות, אפשר לשכוח מלהתבסס על קו הטלפון בתור מקור ל-5v.

אוקיי.

יותר פשוט שתמיר DC-DC דרך שנאי מבודד מתוך המעגל הקיים שלך. ממיר DC-DC מבודד כזה כבר ראינו, כשחיפשת מבודד להגנה על הפורט של המחשב

נכון.

אני גם זוכר שלממירי DC-DC יש חסרון, והוא שהם לא מגינים מפני מצב בו הצד של הצרכן, מקצר את המעגל.

אבל פה אני לא צריך לדאוג מהקטע הזה, כיוון שהצרכן פה, שהוא המעגל של ה-Caller ID, הוא מעגל בנוי ומורכב, ולא מעגל נסיוני כמו מה שאני מחבר למיקרו-בקרים בזמן שאני לומד ומנסה דברים.

אם אתה הולך על בידוד מוחלט - כולל קלוק עצמאי לציפ, העברת כל הנתונים דרך מבודדים אופטיים - יש טעם בבידוד של קווי המתח.

אם אתה מעביר את קווי המידע ישירות ומסתפק בהגנה על ידיי זנר 5.1V, אתה יכול באותה מידה לחבר גם את ה 5V ישירות - אם באמת תהיה פגיעת ברק היא תעבור בהצלחה דרך קווי המידע

השבב מקבל בכל מקרה שעון עצמאי, כיוון שהגביש שהוא צריך הוא 3.58MHz.

בנוסף אני מאד מעוניין לשים מבודדים אופטיים על 2 היציאות.

אני פחות דואג מפגיעת ברק, יותר דואג מקטע של צלצול או משהו כזה.

אז בכל מקרה רכיב DC-DC זה מה שאני מחפש?

כאשר הוא מבודד ממצב בו הצרכן מספק לו מתח גבוה פתאום?

(רכיבי DC-to-DC הם תמיד חד כיווניים?)

ולמישהו יש לינק לדוגמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...