שאלה לגבי קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד. - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד.

daniel4x

Recommended Posts

שלום לכולם :) , הרבה זמן לא יצא לי לכתוב בפורום...

לאחרונה קיבלתי במתנה מלגה דיי מגניבה לקורס מוכר על ידי התמ"ת במכללה חדשה באזור מגורי (פריפריה).

המלגה מכסה 100% משווי הקורס (שום קשר לפיקדון) והבחירה הייתה בין פיתוח לאנדרואיד ובדיקת תוכנה.

לאחר קבלת החלטה אישית ראשונית פיתוח לאנדרואיד הכי עניין אותי (הייתה אפשרות גם לאייפון) ,

אני מגיע מרקע של C# ומאוד קורץ לי ללמוד גם JAVA ולדעתי זאת הזדמנות מעולה לקבל בסיס.

אני מודע שהקורסים אינם קורסי פלא שהופכים אותך למתכנת על וישר תמצא עבודה, אבל בכל זאת אשמח לקבל חו"ד אודות הקורס אם מישהו עבר אותו.

הקורס הנ"ל בהיקף 280 שעות, במהלך 4 חודשים 3 פעמים בשבוע.

יש לציין שאני חייל משוחרר בן 22 , השנה אני בטוח לא התחיל ללמוד לימודים אקדמאים (חוסר בשלות כרגע מבחינתי).

אני מניח שהרוב יגידו מתנה, תיקח.... זה די ברור אבל בכל זאת אשמח לקבל קצת מעבר ממי שעבר את הקורס.

תודה מראש,

דניאל :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מתכנן ללמוד?

היי, אני מתכנן ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תכנה - אני יודע שזה מאוד רחוק אחד מהשני וכרגע יש לי שנה של קבלת החלטות. אבל הכיוון שלי הוא בסופו של דבר להתעסק בתוכנה באופן כללי שזה באמת מה שמעניין אותי.

אין דבר כזה "מתנה, תיקח". הזמן שלך גם שווה משהו, והקורסים האלה לא שווים כלום, בהגדרה. חבל על הזמן שלך.

מאוד מסכים פשוט יש תפיסה רווחת כזאת, הקורסים האלה עד כדי כך "גרועים" ? .

מובן לי שאת כל הידע אפשר למצוא באינטרנט מן הסתם, השאלה אם הקורס לא באמת ייתן לי איזשהו ערך ? משהו שאוכל להשתמש בו בעתיד כבסיס? .

תודה על התשובות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מסכים פשוט יש תפיסה רווחת כזאת, הקורסים האלה עד כדי כך "גרועים" ? .

מובן לי שאת כל הידע אפשר למצוא באינטרנט מן הסתם, השאלה אם הקורס לא באמת ייתן לי איזשהו ערך ? משהו שאוכל להשתמש בו בעתיד כבסיס? .

הייתי ג"כ בקורס "מוכר על ידי התמ"ת" של 700 שעות, תחזוקת מחשבים ורשתות. הלכתי לשם לא כי היה חסר לי ידע אלא כי אז חשבתי שהתעודה שווה משהו (היא לא), וחוץ מזה שלא רק שלא שילמתי אלא גם קיבלתי "הבטחת הכנסה" בזמן הלימודים.

עדיין, זה לא היה שווה את הזמן של זה. לא רק לי (שכבר ידעתי כל מה שלימדו שם) אלא גם לשאר האנשים שבאו לשם, חלקם חסרי כל ידע מוקדם במחשבים, ורובם יצאו מהקורס עם ידע בסיסי בתפעול מחשב לכל היותר.

המסקנות שלי לבינתיים הן:

א. אם ב700 שעות בקושי הצליחו ללמד תפעול בסיסי של מחשב, כמה שעות נראה לך צריך כדי ללמד תיכנות? 280 יספיקו?

ב. אם אתה "מגיע מרקע של C#" (מה שזה לא אומר. מה רמת הידע שלך?), ואם כמו ברוב המקרים הקורס מיועד גם למי שאין לו רקע בתיכנות בכלל, חלק גדול מהזמן יתבזבז כנראה על דברים שאתה כבר יודע, במיוחד כשC# וג'אווה כל כך דומות גם ככה. אתה עשוי למצוא את עצמך יושב שעות על שעות רק כדי למצוא את עצמך שומע שוב ושוב (כי מישהו לא הבין) דברים שכבר ידעת קודם או שנראים לך מובנים מאליהם. וזה עוד בלי לקחת בחשבון שאולי יהיו שם גם כאלה שיצטרכו עזרה בתפעול מחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתעבוד ותחסוך כסף ללימודים, הרבה יותר יעיל. בתואר תיקח קורסים שקשורים לפיתוח למובייל.

לא ידעתי שקיימת האפשרות הזאת ללמוד את זה גם במהלך התואר, תודה.

הייתי ג"כ בקורס "מוכר על ידי התמ"ת" של 700 שעות, תחזוקת מחשבים ורשתות. הלכתי לשם לא כי היה חסר לי ידע אלא כי אז חשבתי שהתעודה שווה משהו (היא לא), וחוץ מזה שלא רק שלא שילמתי אלא גם קיבלתי "הבטחת הכנסה" בזמן הלימודים.

עדיין, זה לא היה שווה את הזמן של זה. לא רק לי (שכבר ידעתי כל מה שלימדו שם) אלא גם לשאר האנשים שבאו לשם, חלקם חסרי כל ידע מוקדם במחשבים, ורובם יצאו מהקורס עם ידע בסיסי בתפעול מחשב לכל היותר.

המסקנות שלי לבינתיים הן:

א. אם ב700 שעות בקושי הצליחו ללמד תפעול בסיסי של מחשב, כמה שעות נראה לך צריך כדי ללמד תיכנות? 280 יספיקו?

ב. אם אתה "מגיע מרקע של C#" (מה שזה לא אומר. מה רמת הידע שלך?), ואם כמו ברוב המקרים הקורס מיועד גם למי שאין לו רקע בתיכנות בכלל, חלק גדול מהזמן יתבזבז כנראה על דברים שאתה כבר יודע, במיוחד כשC# וג'אווה כל כך דומות גם ככה. אתה עשוי למצוא את עצמך יושב שעות על שעות רק כדי למצוא את עצמך שומע שוב ושוב (כי מישהו לא הבין) דברים שכבר ידעת קודם או שנראים לך מובנים מאליהם. וזה עוד בלי לקחת בחשבון שאולי יהיו שם גם כאלה שיצטרכו עזרה בתפעול מחשב...

הבנתי, קודם תודה הכנסת לי פרספקטיבה מעט שונה שלא חשבתי עליה. למען האמת זה נכון הם לא יילמדו את הJAVA כמו שצריך במיוחד לא ברמה שהגעתי אליה לC# כאשר באמת הבסיס הוא אותו בסיס רק המלל שונה מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...