7 קצינים וחיילים נהרגו אתמול והיום בעזה היה זכרם ברוך - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

7 קצינים וחיילים נהרגו אתמול והיום בעזה היה זכרם ברוך

סוכריות MאנדM

Recommended Posts

עריכה: רציתי רק לשתף בניסיון האישי שלי מ"עזה הכבושה" ולא התאפקתי להמשיך...

מתנצל. אני יודע שזה חסר טעם לחלוטין לנסות לדון בהיגיון עם פנאטים אבל בכל זאת - לטובת מי שיגיע לכאן בטעות מגוגל.

אומנם הפנאטים מבין המגיבים כאן הם הקולניים ביותר, אבל הם אינם הרוב. כך שדבריך אינם חסרי טעם ומספקים נקודת מבט שונה וחשובה על המצב. אל תתנצל על כך ואזור עוז להביע את דעתך גם אם תותקף כאן באופן אישי ע"י חבורת כהנא.

כל אותם "גנרלי מקלדת" שמטיפים לשליטה מוחלטת בעזה אינם יודעים על מה הם מדברים ולא זוכרים איזה סיוט הייתה עזה למדינת במשך שנים רבות, עוד לפני החמאס, הקזת דם בלתי פוסקת של דם חיילים. שליטה בעזה משמעה גם אחריות אזרחית לשלום התושבים, בתור עם כובש - תשתיות, פרנסה, וכו'. מי בכלל רוצה להתעסק עם זה?

אבל רוג'ר צודק ואני מסכים עמו בנקודה זו (חוץ מנטייתו לקרוא להוצאה להורג של שמאלנים הוא אומר לעתים דברי טעם) - יש מנעד שלם של פעולות שאפשר לבצע, כאשר החלת שלטון צבאי ואזרחי על עזה הוא בקצה הימני. באמצע יש עוד אפשרויות, כמו חיסול תשתיות החמאס ויציאה מעזה תוך הותרת אנרכיה, סיוע לרש"פ להשתלט על הרצועה בחזרה, הכנסת כוחות בינ"ל שיהיו אחראים לפירוז וכו'.

אני לא מאמין שניתן להגיע להסכם מדיני עם חמאס. מטרתם המשיחית והדתית היא חיסול מדינת והקמת חליפה אסלאמית, והם לא יתפשרו בטווח הארוך על פחות מכך. הסיכוי היחידי הוא לסייע בסתר לאבו מאזן להשתלט על הרצועה ולהגיע אתו להסכם. על תוכנו של ההסכם אפשר לנהל וויכוחים ארוכים, אבל זה לא העיקר כעת.

להפסקת המבצע כעת ויציאה מעזה יש שתי משמעויות:

1. ניצחון מורלי של חמאס בעיני העם שלו (ירה רקטות עד הרגע האחרון, הביא ללחץ בינ"ל על , אנס אותנו לפשרות ולהפסקת המבצע וכו'), מה שיוביל להתחזקותו ולהחלשת אבו מאזן. זה עלול להוביל להשתלטות חמאס גם על איו"ש, שכן הפלסטינים יגיעו למסקנה שאבו מאזן, בדרכו הבלתי אלימה, לא מצליח לספק את הסחורה בעוד שחמאס כן מצליח להגיע להישגים מסוימים בדרך הטרור.

2. שידור חוזר של עופרת יצוקה/עמוד ענן/צוק איתן בעוד שנה-שנתיים, בעצימות גבוהה יותר ועם ארסנל משוכלל יותר של חמאס שיודע גם הוא להפיק לקחים מפעם לפעם.

לכן, המסקנה והדעה האישית שלי היא שהממשלה צריכה להציב בפני צה"ל מטרה קשה אך חיונית - הכנעת חמאס, או לכל הפחות הכנעת הזרוע הצבאית של חמאס. לא שליטה ברצועת עזה כפי שמציעים אנשי ימין קיצוני וגם לא הפסקת אש ונסיגה מיידית כפי שמציעים אנשי שמאל סהרוריים ותבוסתניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, נהרגו לנו חיילים כששלטנו בעזה. כן, היו פיגועים. ואתה יודע מה? הסיבה לכך היא אותה סיבה בדיוק - יד מאוד רכה כנגד קן הצרעות הזה שנקרא עזה על מנת להגן על חיי תושביו. וחוץ מזה, כמו שאפילו אנימור חברינו הבין כבר, איננו מדברים על השתלטות קרקעית על עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך שום פיתרון מדיני. כלומר, אין לצד השני פיתרון מדיני. אתה יכול לחתום עם אבו מאזן על הסכם שלום מלא, אני לא רואה את ההסכם הזה מחייב אף אחד (ובטח לא את החמאס בעזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עוד פעם הגענו לדרך המדינית? אף אחד לא מדבר על זה ואולי הגיע הזמן שתפסיקו לקרוא בין השורות, אין שם כלום.

הבעיה זה אנשים שעומד להם שהם נזכרים בתקופה של לפני אוסלו ולפני ההתנתקות. אולי בגלל שהם חיו שם ולא שמרו שם (ואפילו לא הזכרתי את היחס המזוויע שקיבלו החיילים מהתושבים היהודים ברצועה לפעמים). ומזכירים כיבוש כי הפוליטיקאים האהובים עלייך מדברים על כיבוש ושליטה. אני לא חושב שיש דרך להיות יותר ברור ממה שאני עכשיו-חמאס צריך למות, לחלוטין. כל ארגון שיעלה במקומו יומת גם. צריך להפוך את הטרור בעזה ללא רווחי ובהתאם לפתוח את המעברים (סחורות ואז אנשים) בהדרגה.

כנראה שאני אופטימי מדי אבל אני מאמין שכאשר ארגוני הטרור ייעלמו ברצועה ניתן יהיה לחיות במדינות נפרדות עם האזרחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין. כל מי שבעד השלום צריך להיות בעד הפלת החמאס, שגם לפי שיטתם הוא זה שחיבל ומחבל בתהליך השלום מאז הסכמי אוסלו.

תסביר לי בבקשה את הסתירה.

איפה ראית סתירה? אתה מתפרץ לדלת פתוחה - תקרא שוב מה כתבתי...

לא חושב שאיפשהו בפוסט שלי נכתבה המילה "שלום". יש גבול למה שאפשר להעלות על הכתב בשנים האחרונות... אפילו בע"פ. גם מלחמת חורמה להשגת כניעה ללא תנאים היא סוג של מטרה מדינית, לא?

הבעיה הגדולה היא - שאין מטרה מדינית, רק הישרדות פוליטית.

עכשיו שאני חושב על זה עוד קצת - לא זוכר שמישהו בכלל מדבר על שלום מזה שנים ארוכות מאוד.

ואל תגידו לי ה"שמאל" - כבר מזמן זה מיעוט נרדף בארץ שאין לו כמעט שום השפעה של ממש מלבד להיות השעיר לעזאזל הלאומי וכדי שיהיה איזה "שמאלני מחמד" להעלות מדי פעם בתקשורת כדי שכולם יצקצקו בלשון ויאיימו על חייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש דרך להיות יותר ברור ממה שאני עכשיו-חמאס צריך למות, לחלוטין. כל ארגון שיעלה במקומו יומת גם. צריך להפוך את הטרור בעזה ללא רווחי ובהתאם לפתוח את המעברים (סחורות ואז אנשים) בהדרגה.

^ עם זה אני מסכים (פרט לעניין המעברים - שיעברו למצרים אם נותנים להם). אלא מה, המתת החמאס בעזה, בגלל האופן בו הוא בוחר להלחם והאופן בו מגיבים המקומיים לנעשה, תגרור או מוות המוני של תושבי הרצועה (ואני מדבר על לפחות סדר גודל מעל למה שקורה עכשיו) או אבידות כבדות לכוחותינו. איש אינו מוכן, ובצדק, ללכת בדרך השניה, אבל לחלק ניכר מעמינו התקשורת הצמיחה "מצפון" מעוות שלא מאפשר להם להסכים עם הדרך הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לראות את העניין הזה כמבצע זו טעות. זו מלחמה בדיוק כמו לבנון, ששת הימים, כיפור או העצמאות. ואם לא להביא את חמאס לקבר אז לפירוק מנשק ע"י גורם שלישי (בינלאומי או לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...