חוסלו שני מחבלים שניסו לחדור לזיקים/ לא הגיעה הזמן שאזרחי המדינה יוכלו להגן על ביתם? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסלו שני מחבלים שניסו לחדור לזיקים/ לא הגיעה הזמן שאזרחי המדינה יוכלו להגן על ביתם?

MeUser

Recommended Posts

בחלק ממדינות ארה"ב , כמו ניו יורק , מותר להחזיק רק בבית , אלא אם כן מדובר באדם בתפקיד מסוים.

לא צריך להביא לכל אחד , אבל גם לא צריך למנוע ממי שבאמת צריך להשיג כזה.

בארה"ב , צעירים יוצאים למסעי צייד עם ההורים , והם לומדים מגיל קטן להזהר עם , אבל לעומת זאת בארץ , ילדים רואים בנשק משחק , והורים לא אחראים מאפשרים לילדים גישה לנשק , וזה הכי מסוכן.

זוכרים את השוטר שנרצח בבית שלו? אני מניח שהיה לו נשק , ובכל זאת 2 מחבלים חיסלו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
איך עדיין יש אוכלוסיה בארה"ב אם זה מה שקורה ????

נושא הנשק האישי בארה"ב הוא אחד הנושאים הגדולים שם בפוליטיקה ובתקשורת.

בגלל שבכל מדינה בארה"ב יש חוקים משלהם לגבי אחזקת נשק(מעוגן בזכויות חוקת ארה"ב בה לכל אדם יש זכות לשאת נשק), ובגלל שיש אוכלוסיות שונות ובעיות שונות בכל מדינה ומדינה, יש מדינות בהם הבעיה גדולה יותר או המלחמה בין הצדדים(בעד ונגד) לובשת פרופורציות אחרות.

למשל במדינות מסויימות האוכלוסיה והפוליטיקאים לקחו את הנושא לקיצוניות של הזכות לנשק אוטומטי רובה צלפים רימונים וטילי כתף(קצת הגזמתי עם טילי הכתף אבל לא בהרבה).

במדינות מסויימות הוצאת רשיון היא דבר כל כך פשוט וחסר פיקוח שכל אדם כועס שרוצה להרוג מישהו יכול להשיג מהיום להיום.

במדינות אחרות קצת יותר קשה להוציא רשיון, וסוג הנשקים שאפשר לקנות בה מצומצם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שהעניין לא צריך להיות הפקר :

צריך לעמוד בדרישות סף, אימון ומטווחים כדיי להוציא רישיון ולחדש אותו

כל זה צריך להיות יסודי ולא חפיף כמו שאתה מתאר את המצב במדינות מסוימות באמריקה (ובטח לא כמו ש cozic מתאר את המצב הקיים בארץ)

צריך שתהיה מודעות לאחזקה ושמירה על ותחמושת בצורה בטוחה - בלי אפשרות לגניבה או לגישה אליו על ידי ילדים

ישראל אינה עומדת בדרישות הסף, ואני חושב שבין אם נאמץ את המודל האמריקאי או לא, כן חשוב להביא אותה לדרישות הסף :

תפיסת וענישת כל עברייני האלימות בצורה חמורה

אימון רציני של כל האזרחים העומדים בדרישות להוצאת רישיון , לשימוש נכון בנשק. אני מציע להתחיל מכך שהנושא יועבר בצה"ל כקורס חובה מלא לכל החיילים הג'ובניקים ושירות לאומי, ובנפרד מהטירונות כדיי שיתרכזו בהבנת והערכת הנשק ולא בבעיות חוסר השינה/משמעת/בעיות אחרות שיש בטירונות. כך כל מי שעושה שירות צבאי/לאומי יהיה מיומן לפחות בצורה בסיסית נורמלית בנשק, ולא ה "אימון" הפאתטי שג'ובניקים מקבלים כיום שלא שווה כלום

אוליי עוד משהוא ששכחתי

אני לא רואה בעיה או סיכון בכך שנשק יהיה בידי אנשים נורמליים, מאומנים נכון ושעומדים בדרישות הרלוונטיות. זה מצב הרבה יותר בטוח ורצוי ממצב שבו רק לעבריינים ולטרוריסטים פוטנציאליים יש אותו

אם הם תוקפים אוכלוסייה אזרחית, וזה בדיוק הסיכון שדיברתי עליו בהתחלה, האוכלוסיה האזרחית צריכה כדי שתוכל לשלוף אותו מיידית לפני הגעת כוחות ביטחון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא, ככל שמציפים את המדינה בנשק, הפער בין החקיקה לבין האכיפה גדל.

בארה"ב לא חסר חקיקה, אבל האכיפה אינה מסוגלת להתמודד עם היקף התופעות.

ככל שיש יותר ביחס למספר האזרחים, כך נהיה יותר קל להשיג ללא רשיון, וקשה למדינה להשתלט על המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שאני לא רואה תופעות קיצוניות במימדי ענק בארה"ב, לפחות לא במידה שהיתה מתבקשת אם המצב באמת היה יוצא משליטה. בקשר לאירועי הירי בבתי ספר - ראה תגובה שלי בעמוד הקודם

בארץ אנחנו נמצאים הרבה יותר במצב חירום מהבחינה הזאת, כשכבר יש לא חוקי אצל כל מי שאנחנו הכי לא רוצים שיהיה לו , האכיפה (גם כנגד הנשק הלא חוקי עצמו וגם כנגד עברייני אלימות שאנחנו לא רוצים שיוכלו להשתמש בנשק) לא מספיקה ואין בכלל מה להשוות אותה לרמת האכיפה בארה"ב

אני פשוט רוצה לראות שיקום בארה"ב ישוב שהמשטרה "לא נכנסת אליו". זה לא הולך לקרות שם, זה קיים כאן, ותהיה בטוח שביישוב הזה יש כמות של מעל לכל דמיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק הקטע עם .

ככל שליותר אנשים יש , ככה יותר אנשים צריכים כדי להגן מאלו שיש להם .

לכן אני יותר מודאג מאלו שיש להם נשק ולא צריך להיות להם, מאלו שאין להם וצריך שיהיה להם כדי להגן מאלו שלא צריך להיות להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שבנושא מניעת הנשק מאלו שלא צריך להיות להם (כמו גם בנושא מניעת אלימות קטלנית גם כשזו לא מערבת נשק חם), מדינת נכשלת כשלון חרוץ. האם הקלות ברכישת בידי אוכלוסיות "נורמטיביות" לשם התגוננות זה הפתרון העדיף? באופן אובייקטיבי כנראה שלא, אבל בהעדר פתרון ישים אחר זה עדיף על המצב הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים.

הפתרון לנשק הרב שנמצא בידי גורמים לא מורשים הוא במתן לכל האחרים? נפלתם על הראש, בחיי.

צריך להיכנס לכל היישובים הערביים ולפרוק אותם מנשקם. אני לא מבין למה זה לא ישים, זה ישים מאוד.

Art אמר דבר נכון, אבל נראה שהוא התעלם מזה והגיע למסקנה מוטעית:

ככל שיש יותר ביחס למספר האזרחים, כך נהיה יותר קל להשיג ללא רשיון, וקשה למדינה להשתלט על המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שונים הילדים בסרטון מילדים ערבים בעזה ובעולם זה החינוך והחינוך שמעניש זה ההבדל

אבל סכנה תמיד תהייה ואת זה קשה להפסיק

לכן במצב שלנו והמצב במזרח התיכון אסור לתת לנשק להסתובב חופשי אצל כולם זה עוד סכנה

כי המצב פה זה חבית נפץ לא כמו באמריקה

באמריקה יש דבר מאוד פופולרי שנקרא הנשק הראשון שלי שמתאים במיוחד לילדים

יש גם בוורוד יש שם הרבה חברות פרטיות שמיצירות

ונשק לפי הזמנה ומכרות אתו לאזרחים ולכול המדינות אפילו לטרוריסטים והם לא יודעים אפילו

ולא מעניין אותם כי זה נקנה על ידי צד שלשי תמים

והם לא יכולים לדעת את זה זה לא מה שאני רוצה שהיה במדינה שלנו

יש גם תכניות בכבלים עם הרבה פרקים ועונות על חברות באמריקה שמייצרות נשק

ואפילו טנקים הם יודעים לבנות ולשפץ

האזרחים שם יכולים לקנות תותחים זה מאוד פופולרי וטנקים250.000$ ויש לך מני טנק ממלחמת העולם השנייה

שעובד ואפילו יש חברות שם שמלמדים אותך להשתמש בנשקים שונים ולנהוג על טנק

הזויי ברמות והם פופולריים מאוד

אני לא מבין את זה ולא רוצה מצב כזה בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק שאלה...

אחת הטקטיקות של ה-NRA בארצות הברית הוא להפחיד את הציבור עם סיפורים על פלישות לבתים. האם במקרה של פריצה או פלישה כזו (כמו זו שבה סודני פרץ לבית במטרה לאנוס ילדה) טייזר לא יהיה יעיל כמו (או אפילו יותר, בהתחשב במערכת המשפט שלנו) אקדח רק בטוח יותר להחזקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק שאלה...

אחת הטקטיקות של ה-NRA בארצות הברית הוא להפחיד את הציבור עם סיפורים על פלישות לבתים. האם במקרה של פריצה או פלישה כזו (כמו זו שבה סודני פרץ לבית במטרה לאנוס ילדה) טייזר לא יהיה יעיל כמו (או אפילו יותר, בהתחשב במערכת המשפט שלנו) אקדח רק בטוח יותר להחזקה?

ברור שלא

טיזר מצריך מגע פיזי ותחשוב שגם הפורץ מפחד בטוח שמחזיק הטיזר עוד מעט עושה במכנסיים מה אתה חושב שיקרה?

נשק מאפשר על שמירה של מרחק וגם יותר מאיים ובגלל זה יותר בטוח הפורץ לא יתקוף את מחזיק הנשק הוא יברח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...