מבקש עזרה בהקמת שרותי ענן ביתיים - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עזרה בהקמת שרותי ענן ביתיים

cyberX

Recommended Posts

אוקי אז אז אסכם הכל בדיון אחד,

אין לי ידע רב בכל מה שקשור לIT, הידע שיש לי הוא יחסית בסיסי.

יש לי מחשב עם 250GB,

I5 3470,

8GB- - בקרוב מוסיף לו עוד (צריך את העזרה שלכם בסוף, עם המלצה לכמה לשדרג, ל-16 או 32)

ואני מעוניין שתעזרו לי לבצע כמה דברים, כיוון שאין לי ידע רב בכל הנוגע למערכות הפעלה של שרתים ולא הכי בעניינים במוצרים של VMWARE למרות שניסיתי ללמוד עליהם פה ושם. ראיתי גם שאין צורך במחשב נפרד לכל הדברים שאני מעוניין לעשות, אפשר לעשות הכל על המחשב שלי שהוא גם ככה חזק ולא מנוצל עד הסוף. והרי מי לא אוהב לשחק עם שרתים במכונות וירטואליות?

אז ככה:

1) ליצור מה שנקרא מספר IMAGES של ווינדואוס 7, לפי בחירתי (תוכנות נוספות שאני בוחר להתקין על כל IMAGE) . ושכולם ישבו אצלי במחשב. המטרה היא שברגע שמחשב אחר בבית שובק (וירוס, תקלה, זבל שהתמלא בו) אני מעוניין לעשות פרמוט מהיר דרך הרשת.

ושבאותה קלות אני אוכל לשנות/להוסיף דברים מהIMAGE של כל ווינדואוס שיש לי.

אני לא ממש יודע בדיוק איך,

-בין אם הם יהיו כסוג קובץ מסויים על WIN-SERVER-2012-R2 (שכבר מותקן לי כVM בVMWARE WORKSTATION, שזה מה שנראה לי שאמור להיות)

-או שאולי כל IMAGE יהיה כVM נפרד ואז לטעון אותו איכשהו לכל מחשב שמבקש(?). (צריך מוצר ספציפי אחר של VMWARE ?)

כבר עשיתי משהו דומה עם BOOTABLE , אך הדבר יותר מסורבל, ואיטי לטעמי, ומלבד זה אני מעוניין לרכוש קצת ניסיון עם כל מה שקשור לשרתים ו-וירטואליזציה.

עכשיו, אני מניח שיש יותר מדרך אחת לבצע את מה שאני צריך. אשמח לקבל אפילו כמה דרכים, יותר פשוטות ופחות פשוטות, כדי להכיר את כל האופציות, אולי להחליף בין האופציות מפעם לפעם, להכיר את כל התוכנות הרלוונטיות ורקע בSERVER12 ותוכנות של VMWARE

2) אשמח לקבל דעה לכמות שכדאי לרכוש כדי להוסיף למחשב.

3) הדרך היחידה כרגע שאני מכיר ליצור IMAGE של ווינדאוס היא לעשות לו גיבוי, לקחת את הקובץ VHD שלו ולעשות לו המרה לקובץ WIN.

אילו דרכים פשוטות יותר יש? (בכללי, או בעזרת מוצרים של VMWARE)

ובכללי אשמח שתדריכו אותי בכל התהליך, ובדרכים הכי טובות :)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמה מחשבים כבר יש לך בבית שאתה צריך שרת IMAGEים???

דבר שני, כמה פעמים בחודש כל מחשב מתקלקל שאתה צריך לפרמט כל כך הרבה??

דבר שלישי, אתה מוכן לקנות רשיון של סרבר בשביל שימוש בייתי???? לא נשמע לי הגיוני...

דבר רביעי, אתה לא חייב מוצרים של מייקרוסופט. יש מוצרים שעושים את העבודה בצורה טובה מאוד והם חינמיים.

לא מזמן המליצו לי על CLONEZILLA. לא מסובך ממש. קצת לומדים ומתחרבשים איתו והכל בסדר. וזה גם עובד בתור LIVE CD. זתומרת לא צריך להתקין שום דבר אז אתה לא מבזבז עליו אף מחשב שאחר כך לא עושה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת הולך להשתמש בזה או שרק בתור "מעבדה וירטואלית" כדי ללמוד?

כי אתה רוצה משהו באמת כדי להשתמש אתה לא צריך לייעד לזה מחשב במיוחד בשביל זה...

אז עדיף לך להשתמש בקלונזילה במצב של LIVE CD ואז הדבר היחיד שאתה צריך להשקיע בו זה האחסון כדי לשמור את כל האימג'ים שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין "שרת ענן ביתי" למה שאתה מבקש?

אתה מבקש לעשות Boot מהרשת ל Image במקרה של תקלה ולהתקין מזה Windows.

http://www.slideshare.net/lravikumarvsp/how-to-install-windows-7-over-the-network-using-pxe-booting-and-tftp

מה גם, שבשביל לטפל בתקלה במערכת ההפעלה, פירמוט הוא צעד קיצוני בתחום ה-Helpdesk ובכל בעיה

יש לטפל נקודתית, או לפחות לשאוף לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אחרי זה אני אוסיף לו גם שירותים של גיבוי אוטומטי והרשאות גישה שונות לכל משתמש, ויכול להיות שעוד דברים בעתיד.

אני לא ביקשתי את עצתכם לגבי איך לתכנן, אני יודע מה עדיף ומה לא, יש משהו ספציפי שאני צריך את העזרה איתו, ולא עצות לגבי האם לעשות את זה או לא.

ה"למה" היא לא השאלה שלי או "מה עדיף", השאלה שלי היא "איך", וזאת התשובה שאשמח לשמוע.

וכן לפעמים אני מעדיף לפרמט צ'יק צ'אק אם יש אופציה כזאת, מאשר להתחיל להסתבך, כי הילדים שמתעסקים עם המחשבים האלה כל הזמן איכשהו גורמים לכך שיהיה BROWSER HIJACK וצרות נוספות שמעדיף לא להתעסק איתם, ולפתור הכל בפרמוט מהיר דרך הרשת. מה שהפרמוט גם יכיל כבר את כל התוכנות הרלוונטיות ולכן זה פתרון יותר פשוט מכל פתרון אחר לדעתי.

אבל זה בכלל לא רלוונטי, זה מה שביקשתי וזה מה שאני צריך את העזרה שלכם איתו, ואשמח שתעזרו לי לבצע את מה שביקשתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הדבקתי לך לינק! ככה עושים Boot מהרשת ומתקינים Windows.

לא מבין מה עוד אתה רוצה. השרת שממנו תעשה את זה, מן הסתם יהיה לינוקס עם TFTP.

ו Images הייתי דווקא ממליץ לך לבנות עם משהו שנקרא Sysprep:

http://technet.microsoft.com/en-us/windows/preparing-an-image-using-sysprep-and-imagex.aspx

בכל מקרה, הדרישה שלך מאוד מפוזרת. או שאתה רוצה פשוט לתחזק מחשבים קיימים ע"י הפצת Images שזה פתרון אחד.

או שהתחנות שלך יהיו מסופים לאיזשהו שרת וירטואלי, שזה פתרון אחר:

http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_virtualization

לדעתי יש של VMware לזה שנקראת VDI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המשתמשים שלך הם ילדים קטנים שעלולים "לחבל" במחשב אז אפשר לשים תוכנת הגנה כמו DEEP FREEZE.

בקיצור הבאנו לך פתרונות. אתה תבחר מה הכי נוח לך ותתחיל לשחק איתו עד שתלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...