מי שתייה: מה עדיף? (בר מים / ברז / מינרליים...) - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי שתייה: מה עדיף? (בר מים / ברז / מינרליים...)

Kzer-Za

Recommended Posts

Kzer Za

תמצא איפה אתה יכול להתקין פילטר משלך בצורה שיהיה קל לפרק אותו ולהחזיר למצב המקורי, אחריי כל הצנרת של הבית (שיכולה להוסיף חלודה וכו) וממש לפניי היציאה שממנה אתה לוקח מים לשתיה

אם במטבח יש לך ברז קיר סטנדרטי תוסיף ברז מחליף (כמו מפצל T שמאפשר להעביר את כל המים ליציאה הצדדית) לפניי הצוואר של הברז, ותפצל ממנו לפילטר. אם יש לך ברז שמקבל חיבור מלמטה (מתחת לשיש וכו) תחבר את הפילטר שם, ואם יש בטעות גם סבונייה שעוברת דרך השיש תעיף אותה ותרכיב באותו חור ברז שתייה קטן

אם בכניסה לבית יש פילטר סיליבינין, בחלק מהם ניתן להחליף את המיכל הפנימי ליחידת פחם או סיבים דחוסים שמתאימה לאותו גוף של פילטר, ואם לא, אתה יכול פשוט להעיף את המיכל של הסיליבינין/להעיף ממנו את הכדוריות ולסגור את הגוף של הפילטר כשהוא ריק, כדיי שסתם יעביר את המים, בכל מקרה אתה לא צריך לפרק את הגוף של הפילטר מהצינורות

ותשתה מהמים הקרים, כך המים לא עוברים דרך הבוילר שהוא מקור חלודה משמעותי

לפעמים מחברים בר מים ללא פילטר / אם פילטר ולא מחליפים אותו במשך שנים, אוז הוא מתמלא באבנית ומה לא. אם מחברים אותו אם פילטר הוא נשמר בצורה דיי טובה ועדיין אני חושב שניתן מידי פעם לפתוח אותו, לשפוך פנימה (למיכל העליון) מלח לימון ולתת לו לנקות את המערכת

חוצמזה אני חושב שרצוי לא להפעיל את החימום בברים האלה. מיכל החימום אטום בצורה שלא ניתן לפתוח אותו ולנקות מבפנים כמו שצריך, ובכל מקרה גוף החימום שלו חלש ולא יעיל (סרט שמתוח על המיכל מבחוץ בלי בידוד תרמי), מה שאומר שרוב החשמל שהבר יקח ילך פשוט על זה שהמיכל בפנים עומד חם. כשצריך מים חמים ניתן למלא מהבר (מהברז של המים החמים שמוציא מים בטמפ' החדר) לקומקום ולחמם בקומקום

צריכת החשמל הקבועה שלו תלויה בשימוש במים. אם אתה לא מפעיל את החימום הוא יהיה דיי יעיל, אם מדחס קטן של כ 100W שעובד חלק קטן מהזמן, אני מנחש בסדר גודל של 1 KWh/יום = כ 20 שח/חודש. אם אתה לא מפעיל את הקירור אתה יכול פשוט לא לחבר אותו לחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

אני לעולם לא לוקח מים מהברז החם, המים שעוברים דרך הבוילר נוראיים בהרבה.

בקרה טובה על המים היא הקומקום, ניתן לראות כמה אבן מצטברת ותוך כמה זמן וכמובן משקעים אחרים.

יש לי ברז קיר סטנדרטי בבית, עם מחברים ל-2 צינורות אשר בקיר (חמים וקרים), לא כל כך ברור לי היכן לחבר את המפצל (מן הסתם רק לצנרת של המים הקרים אבל היות והברז צמוד לקיר לא נראה שיש שם מקום לתמרון.

(אין לי פילטר סיליבנין על הצנרת בכניסה לבניין / דירה).

אני מניח שגם פילטר פחם זה משהו שדורש תחזוקה כלשהי (ניקוי / החלפה), אם כן כל כמה זמן בערך ומה העלות של פילטר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפצל מההתחלה של הצוואר של הברז על ידיי ברז מחליף (ברז שהוא מחבר T), תרחיק את הברז מהקיר ותפצל מהצינור לפניו, או תתחבר לברז קרוב אחר כמו של מכונת כביסה (ותמשוך צינור גמיש משם לתוך המטבח) וכו

פילטר פחם מחייב החלפה אחריי שעברו בו X כמות של מים, זה בדרך כלל כתוב עליו. יש פילטרים שניתן לשטוף על ידיי הזרמת מים בכיוון ההפוך אבל נראה לי שפילטר פחם הוא לא כזה

בערך (דברים שראיתי מזמן, לא ממש בטוח) :

פילטר inline לצינור גמיש דק - כמו של בר מים - 20-30 שח (הוא לא ניתן לפירוק מחליפים את כולו)

גוף של פילטר גדול אם חיבורי הברגה 1/2 או 3/4 (שניתן להרכיב לתוכו יחידת פחם/סיבים/סיליבינין) - 100-200 שח

יחידת פחם להחלפה לפילטר גדול - כמה עשרות שח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...