תחליף לSCCM - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחליף לSCCM

jackhammer

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני תוהה אם קיים איזהשהו פתרון חינמי שנותן ניהול ברמה של SCCM....

אם לא ממש כל הפונקציונליות של SCCM אז לפחות את האופציה לעשות DEPLOYMENT מרחוק למערכות הפעלה מתוך IMAGEים.

תודה מראש לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יבגני אני אשמח לשמוע אם יש לך עצה.

בגדול אני צריך קודם כל DEPLOYMENT

אחר כך גם שיהיה בתור כלי ניהול INVENTORY כזה. שאני יוכל לראות מה יש בכל מחשב (חומרה ותוכנה), אם הוא מעודכן בווינדוס וגם באנטי וירוס וכל מיני דברים כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל:

http://clonezilla.org/clonezilla-SE

http://www.fogproject.org

או WDS בתוך server.

image deployment זה רכיב יחסית קטן בתוך SCCM.

לאסוף Inventory יש לך גם מליון ואחת שיטות. אפילו מוצר כמו Spice Works שציינו לפני זה.

אני עדיין לא מבין מה הבעיה שלך עם SCCM... הכל בגלל עלות רשיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, לא עברתי על כל אחד מהרכיבים שקיימים בSCCM ומצאתי להם מחליף... ייתכן שלחלק מהרכיבים הקיימים יש תחליף.

לגבי Inventory - אם יודעים קצת SQL וקצת PowerShell אפשרות לעשות משהו מגניב (נתת לי רעיון :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום העבודה שלי כבר כתבתי Service אשר שולף נתונים של חומרה ותוכנה מהמחשבים ברשת ודוחף אל SQL והוא רץ פעם ביום( מקום קטן) ואז כתבתי אתר בHTML5 שמציג את הנתונים בצורה יפה. אני עובד עכשיו על קליינט שדרכו אני אוכל לדחוף התקנות למחשבים בצורה מתוזמנת. בנוגע ל Image אני עובד עם Clonezilla מחפש דרך איך להתאים את chef/puppet בשביל לפרוס התקנות בסיסיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך Puppet, אתה יכולה להשמתש ב facter כדי לשלוף מידע.

מה שיפה שהמערכות תצורה בקוד פתוח מצליחות לעבוד עם כל גרסא בצורה יותר טובה.

בתשתיות מבוזרות גודלות זה עובד מרגע שמפעילים את הברזלים וכל התצורה נבנת ונאספת בצור אוטומאטית. הבעיה שזה עולם מאוד זר לאנשי סיסטם שמגיעים מתחום תשתיות מייקרוסופט ובלי רקע ש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב התחלתי להתעסק קצת עם הCLONEZILLA

הורדתי את גרסאת הLIVE והרצתי אותה על המחשב שממנו רציתי לשכפל לשאר.

ממחשב אחר עשיתי בוט עם PXE והוא התחיל לרוץ באמת. הוא הריץ את התהליך פעמיים, כאילו פעמיים את הפרוגרס בר עד 100 אחוז (לא ברור לי למה- אולי בפעם הראשונה הוא יצר את הIMAGE ובפעם השניה הוא העתיק אותה למחשב השני).

הקטע זה שהוא לא עשה כלום....

המחשב עשה ריסטרט אחרי הכל והוא עלה רגיל כמו לפני. היה עליו את הווינדוס הקודם שהיה עליו.

הדבר היחיד שאני רואה שקרה זה שעל המחשב שעליו הרצתי את הDRBL הוא יצר לי תקיה (במיקום שאני בחרתי) עם כל הקבצים של הIMAGE.

מה אני לא עושה טוב??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה שלא הבנתי מקודם איך כל העניין עבד. עכשיו תפסתי איך העניין עובד.

הפעלתי את השרת במצב של לכידת תמונה והוא יצר אותה לנציב שבחרתי.

אחר כך הפעלתי אותו על מצב שיחזור והקליינט התחבר ואכן שחזר את התמונה בהצלחה.

אני מנסה כל מיני מצבים כדי לראות אם אני נתקל בבעיות...

מידי פעם קורה שהקליינט כאילו מתחיל את השזחור אבל הוא נתקע על המצב בתמונה עם הסמן מהבהב.

קראתי בעזרה שלהם שיש דיון על זה שהוא נתקע עם סמן מהבהב אבל זה לא אותו מצב (וגם הפתרון שהציעו שם לא עזר)

יש לך מושג מה הבעיה פה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...