מה נסגר עם מרוצי הסוסים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה נסגר עם מרוצי הסוסים?

הדוד משה

Recommended Posts

כאילו המדינה עשתה רילוקיישן לארה"ב לפני מאה שנה או משהו, החלו להופיע בכל מיני מקומות פרסומות על הימורים במירוצי סוסים.

מה הקטע פתאום?

למה לאשר הימורים כאלה? למה דווקא סוסים? מתי זה אושר בחוק? מי מרוויח מכל הסיפור הזה? וכמה אנשים כבר איבדו את התחתונים במירוצים?

באמת שזה נראה לי מפתיע ומוזר, מישהו יודע על זה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר כמה חודשים ככה... רואים פרסומות בטלוויזיה של הימורי סוסים....

אם אני לא טועה זה הלוטו... כלומר המדינה תכלס... אם מביא כסף, תמיד יהיה חוקי בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מאיפה שלפו את הסוסים פתאום? זה הרי חדש יחסית בארץ...

נהיה משעמם לאנשים בארץ, מחפשים שטויות.

מבחינתי זה מקביל לטרנד האוכל. כל תכנית שניה וכל כתבה שניה בעיתון זה על איזה שף/אוכל/יין.

אנשים מחפשים מה לעשות עם עצמם ונהנים להיות פלצנים "אנשי העולם הגדול".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשיית ההימורים ה"חוקיים" בארץ מגלגלת מעל ל-5 מיליארד שקלים בשנה, מועצת הטוטו חיפשה מסגרת הימורים שתאפשר לה למצוץ את הדם של המהמרים הכבדים כל כמה דקות והיא מצאה את זה בהימורי הסוסים.

אתרי הימורים מחו"ל אשר מאפשרים יחסי זכיה גבוהים ואפשרויות אמיתיות להרוויח כסף נחסמות ע"י משטרת ומועצת ההימורים על מנת לאפשר מונפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה קשקוש אחד גדול.

זה כמו להגיד לאזרחים שמותר לקנות קולה אבל רק מפיצוציות שהמדינה נתנה להם רשיון וכך תגיע לבקבוק קולה ב-20 שקל.

אם לוקחים משהו כמו סמים או כמו הימורים אז זה צריך להיות או חוקי או לא חוקי, לא הגיוני שהמדינה תגרום לאנשים להתמכר להימורים, לא תיתן להם סיכוי לזכות בכלל ועוד תדביק לזה תווית של חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה לא כמו פיצוציה, כי פיצוציה לא חייבת להשקיע את הרווחים שלה בקהילה אחרי זה. פיצוציה היא לא מלכ"ר. (נכון שהמנכל שם מרוויח יותר מדי...זה עניין אחר)

ב. המדינה לא גורמת לאנשים להתמכר להימורים. זו אמירה דמגוגית.

ג. יש סיכוי לזכות. הסיכוי לא גדול, בדיוק כמו כל תעשיית הימורים.

ד. מה זה "תדביק לזה תווית של חוקי"? זה פשוט חוקי. זהו. כל דבר שחוקי - חוקי בדיוק באותה הצורה.

ה. לא יכול להיות שאתה לא מצליח לראות מה ההבדל בין הימורים ברשות המדינה לבין קזינו, נניח. אם אתה לא רואה מה ההבדל, או שאתה אידיוט או שאתה שקרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אהה, אני מבין שכל הבתי קזינו בוגאס לא משלמים מיסים...

ב. תשובתי המושכלת לאמירה שלך בסעיף זה: חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

ג.אין סיכוי לזכות, הסטטיסטיקה וה-JUICE תמיד נמצאים לטובת הקזינו\אתר הימורים אבל בווינר ובלוטו זה כ"כ קיצוני שכמעט ואי אפשר לנצח את הבית בטווח הארוך.

ד.זאת סתם הקטנת ראש, זה חוקי כי זה משתלם למדינה. הסיבה ששמתי את המילה חוקיים במרכאות היא שאומנם אלה הימורים חוקיים על הנייר אבל מבחינה מוסרית כל התעשייה הזאת מושחטת.

ה.אתה שקרן, אתה משקר בעיקר לעצמך. אתה יודע כמה ישראלים מהמרים בבתי הימורים בחו"ל? למה זה בסדר למלא בווינר טופס שנותן לך סיכויי זכיה של 30% עבור הכפלת הכסף אבל זה לא בסדר להמר בקזינו שנותן לך 47% עבור אותו ההימור בדיוק?

ושוב, אין לי בעיה, או שיסגרו את כל ההימורים ויוציאו אותם מחוץ לחוק או שיאפשרו תחרות בענף הזה תוך כדי מיסוי על אתרי הימורים זרים.

לא עושה לי טוב על הלב שבונים פה אולמות על הדם של אנשים מסכנים שפתחו להם עוד תחנה ליד הביטוח לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה לא כמו פיצוציה, כי פיצוציה לא חייבת להשקיע את הרווחים שלה בקהילה אחרי זה. פיצוציה היא לא מלכ"ר. (נכון שהמנכל שם מרוויח יותר מדי...זה עניין אחר)

רווחים לא, מיסים כן. 18% מע"מ + ארנונה וכדומה לא ממש רחוקים מהאחוזים שמפעל הפיס משקיע בקהילה מסך הכנסותיו. אגב, קצת מצחיק להגדיר עסק בו כחמישית מסך ההכנסות נשארת בתוך העסק כשכר בתור עמותה ללא כוונת רווח, גם אם זו אכן ההגדרה בחוק.

ב. המדינה לא גורמת לאנשים להתמכר להימורים. זו אמירה דמגוגית.

"גורמת" זו אולי הגזמה, אבל היא ללא ספק מעודדת הימורים, כל עוד ההימורים "חוקיים" ומוסיפים להכנסות המדינה.

ג. יש סיכוי לזכות. הסיכוי לא גדול, בדיוק כמו כל תעשיית הימורים.

תוחלת הרווח בהימורי מפעל הפיס, ביחס להשקעה, נמוכה בהרבה מזו שבכל קזינו פרטי (חוקי) במדינה מערבית.

ד. מה זה "תדביק לזה תווית של חוקי"? זה פשוט חוקי. זהו. כל דבר שחוקי - חוקי בדיוק באותה הצורה.

עכשיו מי דמגוג? הסוגיה אינה מה מוגדר כחוקי ומה לא, אלא מה צריך להיות מוגדר כחוקי ומה הנימוק לכך.

ה. לא יכול להיות שאתה לא מצליח לראות מה ההבדל בין הימורים ברשות המדינה לבין קזינו, נניח. אם אתה לא רואה מה ההבדל, או שאתה אידיוט או שאתה שקרן.

בוודאי שיש הבדל. כאמור, קזינו (חוקי ומוסדר) דופק את הקליינטים שלו הרבה פחות. אגב, האמור לעיל בעניין זה יהיה תקף גם אם תוציא מהמשוואה את החלק ברווחים שמוחזר לקהילה, ותשווה רק את האחוז שהולך לזכיות לאחוז שנשאר בידי "הבית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפעל הפיס ולא הטוטו הם מלכרים, מאיפה הבאת את השטות הזאת?

מוסד ללא כוונת רווח אעלק... חחח אתה עושה צחוק?

הם מרוויחים הון תועפות וזה שהם משקיעים חלק ממנו בפרוייקטים של הקהילה / לקידום הספורט - לא הופך אותם לגוף ללא כוונת רווח.

בשנים 2008-2011 הופנו בין 17-20% מההכנסות למענקים למען הציבור. בשנת 2012 הוגדל שיעור המענקים לקרוב ל-28% מההכנסות.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A4%D7%A2%D7%9C_%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%A1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אהה, אני מבין שכל הבתי קזינו בוגאס לא משלמים מיסים...

ב. תשובתי המושכלת לאמירה שלך בסעיף זה: חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

ג.אין סיכוי לזכות, הסטטיסטיקה וה-JUICE תמיד נמצאים לטובת הקזינו\אתר הימורים אבל בווינר ובלוטו זה כ"כ קיצוני שכמעט ואי אפשר לנצח את הבית בטווח הארוך.

ד.זאת סתם הקטנת ראש, זה חוקי כי זה משתלם למדינה. הסיבה ששמתי את המילה חוקיים במרכאות היא שאומנם אלה הימורים חוקיים על הנייר אבל מבחינה מוסרית כל התעשייה הזאת מושחטת.

ה.אתה שקרן, אתה משקר בעיקר לעצמך. אתה יודע כמה ישראלים מהמרים בבתי הימורים בחו"ל? למה זה בסדר למלא בווינר טופס שנותן לך סיכויי זכיה של 30% עבור הכפלת הכסף אבל זה לא בסדר להמר בקזינו שנותן לך 47% עבור אותו ההימור בדיוק?

ושוב, אין לי בעיה, או שיסגרו את כל ההימורים ויוציאו אותם מחוץ לחוק או שיאפשרו תחרות בענף הזה תוך כדי מיסוי על אתרי הימורים זרים.

לא עושה לי טוב על הלב שבונים פה אולמות על הדם של אנשים מסכנים שפתחו להם עוד תחנה ליד הביטוח לאומי.

א. לא דיברתי על מיסים.

ב. סבבה...

ג. בסדר. אז שלא יהמרו. הסיכוי לזכות ידוע מראש.

ד. אז המדינה צריכה לעשות משהו שלא משתלם לה? במקומות בהם הימורים חוקיים, זה אך ורק כי זה משתלם באיזור הזה. זו טענה לא רלוונטית. יש שם מידה כלשהי של שחיתות, נכון. אנשים מרוויחים כסף שלא מגיע להם, אין בזה ספק.

ה. לא, אין לי שמץ של מושג. לא אמרתי שזה לא בסדר, אבל אני כן חושב שהאפשרות להקים בתי קזינו זה משהו שלא צריך להיות קיים פה. זה לא קשור להאם זה "בסדר" עקרונית/מוסרית או לא.

תעשה לי טובה, בן אדם שמבזבז את הכסף שלו על זה - זו בעיה שלו. אף אחד לא "מסכן" כי הוא הולך למלא טוטו או ווינר. טוב שאתה לא יותר דרמטי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לגבי כמות הכסף שהם "מחזירים" לקהילה - פקחתם את עיני. לא הייתי מודע לכך שהמצב עד כדי כך דפוק. טוב לדעת.

אני מעריך שהם משלמים מיסים/אגרות גם, כך שאני לא יודע אם זה נכון להשוות את ה 20 - 25% מההכנסות ל 18% מעמ (שהם משלמים בלי קשר). כך או כך, אין ספק שזה נשמע נמוך מדי.

"גורמת" זו לא "אולי הגזמה", זו הגזמה. המדינה לא מעודדת הימורים. תסביר לי איפה העידוד הזה. אני יושב פה בבית. לא מהמר. איפה העידוד מהמדינה?

אולי קזינו דופק את הקליינטים שלו בממוצע פחות, אבל מידת הדפיקה המירבית שאפשר להגיע אליה היא גבוה יותר. אתה לא יכול להכנס לחובות למפעל הפיס. מפעל הפיס לא מייצר מאפיונרים. סתם מביא פרנסה לשוטה זקן (עוזי דיין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מה זה משנה איך המדינה מקבלת את הכסף?! זה באמת משנה אם קוראים לזה מס של קזינו או "הפרשת מענקים לציבור" ?

ב ו-ג. "אז שלא יהמרו", "אז שלא ישתו" "אז שלא יקנו רכב" אלה תשובות שנמאס כבר לשמוע מאבירי הממלכה למינהם, אי אפשר לתת צידוק למצב בלתי הגיוני בצורה הזאת כל הזמן.

ד. מי אמר שזה לא ישתלם לה? להפך! ישראלים מבזבזים המון כסף בחו"ל במקום להשקיע אותו במוסדות שישלמו מס למדינה שלך.

ה. אתה לא מבין כמה מצחיק אתה נשמע, אתה מתנגד להקמת בתי הימורים ואתרי הימורים מחו"ל אבל תראה מה הולך לך במדינה, דווקא בשכונות של אנשים לא הכי משכילים ולא הכי עשירים:

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-fb1482eb20a2831018.htm

ו. אם כבר זה ממשלתי וכ"כ בעד האזרחים אז אזרחים שרשומים במערכת כמכורים להימורים אמורים להיות חסומים מכל המערכת הזאת אבל במקום זה הם הלקוחות הכי טובים של הלוטו\טוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...