מחשב נתקע במשחקים בלבד, מסך הופך מטושטש וסאונד נתקע - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נתקע במשחקים בלבד, מסך הופך מטושטש וסאונד נתקע

orenazo

Recommended Posts

המחשב היה תקין עד לפני כשבוע.

מאז, הפעלת משחקים גורמת לתקיעה. אין מסך כחול, פשוט טשטוש של התצוגה וגם הסאונד נתקע.

הפתרון היחידי זה רק אתחול מלא מכפתור הPOWER על המארז.

ב Event Viewer אין שום אירוע שמרמז על התקלה, רק רואים הודעה שהאתחול האחרון היה Unexpected.

יש לי דרייברים אחרונים לכרטיס מסך GT8800 וכן ל כולל כל עדכוני אחרונים של MS.

Windows 7, 64 bit

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאתמול בערב הבעיה לא חזרה אז ייתכן שזה כתוצאה מהשרב?!

הפעלתי את התוכנה עם לוג והמקסימום שהכרטיס מגיע זה 96 מעלות, לפי הספק הוא אמור לתמוך עד 105 מעלות.

גם שומעים שהמאוורר של הכרטיס מגביר מהירות אוטומאטית כשהטמפ' עוברת רף מסויים.

במקרה וזו הבעיה והיא תחזור מה ניתן לעשות? יש במארז בנוסף שני מאווררים איכותיים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה חזרה מספר פעמים הבוקר וזה לא טמפרטורה ככל הנראה. מבדיקת הלוג המחשב נתקע כבר בטמפ' של 86 מעלות, כאשר כשאין תקלה הוא עובד יפה גם ב 96.עם זאת מעיון בלוג, בכל התקיעות ה GPU LOAD הגיע ל 98-99% למספר שניות לפני התקיעה, ככה שזה כנראה מה שגורם לה. השאלה למה?אני מנסה עכשיו משהו שמצאתי באינטרנט לדדרג את הדרייברים של לישנים יותר שאמורים להיות אמינים: 314.22. אדווח תוצאות.אם יש עוד רעיונות אודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בעייתי, אין לי פה מעבדה. רק מחשב בייתי. אני אנסה לבדוק עם חבר.

בינתיים הבעיה החמירה, קרה לי אמש פעם אחת בגלישה רגילה בוינדוס, בלי שום משחק ובלי עומס על ה GPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הבעיה אובחנה, החלפתי כרטיס מסך ל 9300 GS ומאז המחשב עובד תקין, אומנם המשחקים בקושי זזים כי הכרטיס חלש משמעותית אבל אין קריסה של המחשב. (לפני כן אגב החלפתי ספק ללא הועיל)

השאלה הראשונה שלי אם יש משהו לעשות עם הכרטיס הפגום GT 8800? כבר אין אחריות. זה כרטיס שנרכש בזמנו בכ 1500 ש"ח.

ושאלה שניה, כרטיס מומלץ להחלפה (לא יודע אם צריך פתוח טרד חדש), תומך DX11 ובעל ביצועים טובים למשחקים ב 1080 וכמובן שיהיה נתמך להתקמה על לוח האם שלי:

הלוח הוא: GIGABYTE GA-P35-DS3R LGA 775 Intel P35 ATX תומך כמובן ב PCI-Express x16:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128050

חקרתי קצת ומצאתי כרטיס עם ביצועים יפים, מחיר סביר וצריכת מתח נמוכה: GTX750

רק שאינני בטוח שהוא יעבוד על לוח האם האמור, מצויין שהוא צריך PCI Express x16 3.0 וזה אני לא בטוח תואם ללוח האם שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה לא קרה מטמפרטורה גבוהה בכרטיס כי זה בדיוק מה שקרה אצלי כשהפעלתי משחקים והמאווררים עבדו על מהירות נמוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה באתר הרבה דיבורים על אפייה של הכרטיס מסך, יש גם הרבה מדריכים ביוטיוב.

רק שאני ממליץ לך אם כבר אתה הולך על אפיה של הכרטיס מסך אז אל תעשה את זה בתנור שבוא אתה אופה אוכל כי משתחררים רעלים מהכרטיס מסך בזמן האפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sti, זה קרה בהמשך גם אחרי כמה דקות של הפעלת המחשב כבר בוינדוס בלי שום העמסה על הכרטיס ובלי שהוא עולה לטמפ' גבוהות, נבדק עם GPU-Z.

לגבי אפיה, פעם ראשונה שאני שומע על זה, אעשה חיפוש. תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...