התקנה נקייה באמצעות גרסת שדרוג של Windows 8 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנה נקייה באמצעות גרסת שדרוג של Windows 8

Animor

Recommended Posts

שלום,

כיום יש לי Windows 7 חוקי שקניתי לפני מספר שנים, וכמובן שיש לי גם את ה-serial שלו.

הזמנתי עם גרסת שדרוג ל-Windows 8, הוא אמור להישלח אליי בימים הקרובים. בנוסף, קניתי עכשיו כונן חדש.

אני לא מעוניין לשדרג את ההתקנה הנוכחית, אלא לבצע התקנה נקייה של Windows 8 על ה- החדש.

אפשר לעשות את זה? אם כן, אשמח להסבר איך.

תודה לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה, אבל צצו לי שאלות בעקבות הקריאה...

אני מבין מהמאמר שהפנית אותי אליו שיש שתי אפשרויות להתקנת 8: התקנה רגילה או התקנה במצב UEFI. אם אני מבין נכון, התקנה במצב UEFI מחלקת ל-4 partitions במקום 2(?), ומשתמשת ב-GPT במקום MBR.

אלו יתרונות יש להתקנה ב-UEFI? איך מומלץ להתקין את 8 על SSD?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ה- זה ממש לא משנה.

באופן כללי, שימוש ב-UEFI וב-boot החדש שהוא תומך בו זה עדיף. הוא מהיר יותר, מאובטח יותר, תומך בחומרה מתקדמת יותר טוב ונותן יותר גמישות. בין היתר, אפשר למשל ליצור יותר מ-4 מחיצות ראשיות על כונן עם GPT, מה שלא היה אפשרי עם MBR.

לדעתי כדאי לעקוב אחרי ההוראות ב-eightforum ולבצע את מספר הפעולות הפשוטות הנדרשות כדי שהכול יעבוד עם UEFI ו-GPT, ולא לוותר על זה סתם בגלל עצלנות (כמו שרוב האנשים עושים וחבל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

אז בעצם מה שאני צריך לעשות זה לגשת ל- ההתקנה של ווינדוס בזמן ה-boot עם UEFI, נכון?

שאלה נוספת: כיום הדיסק הקשיח שלי מחולק לשתי מחיצות (C, D), כאשר ווינדוס 7 מותקן על C, וב-D יש לי כל מיני קבצים ומסמכים.

אחרי שאתקין את ווינדוס 8 על ה-, ארצה לאחד את C ו-D לדיסק אחד, אבל מבלי למחוק את מה שיש ב-D. כלומר, להגדיל את D ולהוסיף לו את השטח שהיה עד עכשיו ב-C. ה- יהיה ה-C החדש.

האם זה אפשרי?

זו החלוקה הנוכחית:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם מה שאני צריך לעשות זה לגשת ל- ההתקנה של בזמן ה-boot עם UEFI, נכון?

כן.

לגבי המחיצות:

האותיות ייקבעו מחדש בווינדוס 8, והוא ייתן אוטומטית את האות C למחיצה שהוא עלה ממנה.

לגבי איחוד המחיצות - אני מניח שזה אפשרי, אבל לא ע"י עצמו. יש כל מיני תוכנות צד שלישי שעושות את זה. חלקן רצות מתוך , חלקן ב-live cd. אין לי ניסיון עם אחת ספציפית כלשהי, כי אני בד"כ מעדיף להימנע מדברים כאלה. אבל אני מניח שחיפוש "merge partitions" בגוגל ייתן לך הרבה המלצות, או אולי גם מישהו אחר פה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...