הילולה לזכר ברוך גולדשטיין - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הילולה לזכר ברוך גולדשטיין

MiniMizer

Recommended Posts

הכתבה ב-Ynet

בימים הקרובים יפיצו ברחבי ירושלים כרזות עליהן נכתב: "הקדוש ד"ר ברוך גולדשטיין הי"ד, ויהיו החיים אשר הציל במותו רבים מאשר הציל בחייו. חסיד בלבבו, עניו בהליכותיו, נדיב לב במעשיו וקדוש במותו". בתחתית המודעה מצוין המקום והזמן בה תתקיים ההילולה.

המממ... מה זה מזכיר לי ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלסטינים עושים כל שנה הילולה לכבוד אותם רוצחים ישרלים שהתאבדו והרגו עשרות ישרלים. פעילי שלום ושמאל "מבינים" למעשיהם.

למה שאנחנו לא נבין את מעשיהו של גולדשטיין ? כי אנחנו יתר נאורים וצריכים לתת דוגמא ? למי בדיוק זה עוזר ? למוסר שלנו ?

מה בדיוק המטרה בלמות עם מוסר מהגבוהים בעולם ?

אין עדיין מחקרים בנושא ולכן אני מנוע מלהביע זעזוע קשה על ההילולה.

במקום שבו המוות הוא שיגרת יומך גם אתה צריך להראות ברוטאליות ואלימות כדי לשרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר שעדיין לא עשו את זה....

איך אתה יודע? בהתחשב באנשים בהם מדובר, יש יסוד סביר להניח שהם עושים טקס כזה מדי שנה בשנה.

אני פשוט לא מבין איך אדם שנכנס למסגד וירה למוות ב-29 אנשים בשעת תפילה יכול להקרא צדיק או קדוש או מציל נפשות. זהו רוצח שאינו שונה במאומה מאדם שנכנס לחדר ויורה למוות בשני ילדים שישנים במיטות שלהם (כמו שקרה בקיבוץ מצר) או כזה שמתפוצץ באוטובוס.

מתנחלי חברון, כמה מאות בסך הכל שמכריחים את מאות אלפי הפלשתינים בעיר לחיות תחת עוצר, הם חבורה דתית קיצונית שמוציאה שם רע לא רק לכלל המתנחלים אלא לכלל אזרחי המדינה והיהודים בארץ ובעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפיזיקה כל מצב הוא מסתבר (פחות או יותר תלוי בהתפלגות).

קיצונים בצד אחד מושכים קיצונים מצד שני - עד כאן זה טבעי לחלוטין.

עצם המעשה, הרג חפים מפשע והלאמת הסיכסוך הוא פסול מיסוד, אבל עדיין אני מתקשה להמציא סלידה עמוקה מהמעשה של אותם קיצונים יהודים. אין צורך לעשות מזה יותר מידי כותרות מלבד אותה כותרת שמספיקה לדעתי ב- Ynet.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלב הבא עצרת הזדהות ליגאל עמיר....מוזר שעדיין לא עשו את זה....

ויקטור אני רוצה לנסות להסביר לך מדוע זה שונה. יגאל עמיר רצח יהודי שמעטים מאוד בארץ חשבו שמותו נחוץ. לגבי ה-"מעטים" אני מניח שאפשר להתווכח על זה אבל זו לא הנקודה. כאשר אוייב (שהם הערבים - הפלסטינים) הורג ופוגע במשפחה שלך, בחברים שלך ובכל היקר אליך אתה מתייחס בהתאם ולא מקל במותו של האוייב. בתקופה האחרונה כל שריטה של ילד פלסטיני "תמים" לכאורה הופך את הויכוח בארץ לאלימות תקשורתית חסרת רסן. אנחנו היחידים בעולם שהפרנו איזון נורמלי של מלחמה נגד אוייב, ואפקט התקשורתי מרסן את הצבא למול אוייב מהאכזרים שבעולם.

מהותה של המלחמה נגד הפלסטינים היא הרג אותם מחבלים ולא לבוא במשא ומתן איתם. הרג חפים מפשע במערת המכפלה אינו מהותה של אותה מלחמה אם כי מהותה של מערבולת חושים של קיצונים משני הכיוונים.

הרג ראש הממשלה הוא מעשה יחיד שמושלך על מגזר גדול מאוד בעם וזה הטעות הגדולה של כולנו. הסטה היתה ותהיה עוד אבל אין לגיטמציה "טבעית" להילולה עבור יגעל עמיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Payback's a bitch

אמנם חפים מפשע אבל כל עוד הם לא עושים משהו בקשר לארגוני טרור שלהם שהורגים ת'עם שלי, במדינה שלי - אני לא יבכה על שום חף מפשע שיהרג להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני לא מבין למה להצטער על דבר כמו רצח הפלסטינים של ברוך גולדשטיין...

בסדר הוא מטורף והוא עשה דבר שלא היה צריך להעשות- הרג חפים מפשע.

אבל אני חייב לציין שלמי שבאמת כואב עליהם לדעתי חיי במדינה אחרת...

אצלינו כל כך הרבה חפים מפשע נהרגו ככה סתם לא מתוך פעולה פלסטינית צבאית שבמקרה יצא שנהרגו חפים מפשע.

אני חושב שיש מקום למעשה הזה שהפלסטינים יטעמו את הטעם שלנו.

אומנם המעשה שגוי וגובל בטירוף אך אין מקום פה לצער, ואין פלא שיש מהללים אותו, סך הכל מטורף אבל שהקריב את חייב למען המדינה והאידיאולוגיה שלו, ומפאת זה אני רוכש לו טיפת כבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Payback's a bitch

אמנם חפים מפשע אבל כל עוד הם לא עושים משהו בקשר לארגוני טרור שלהם שהורגים ת'עם שלי, במדינה שלי - אני לא יבכה על שום חף מפשע שיהרג להם.

כנ"ל פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...