האם עדיף לקנות הארדיסק אחד של 4TB או שתיים של 2TB? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עדיף לקנות הארדיסק אחד של 4TB או שתיים של 2TB?

Polk-2

Recommended Posts

השאלה פחות או יותר בשם הנושא.

יש לי מידע חשוב על המחשב, אז רוצה לקנות הארדיסקים טובים, לא זולים.

אבל האם עדיף לקנות היום הארדיסק של 4TB ב-1400 ש"ח או שניים של 2TB באותו המחיר בערך?

הדיסקים שאני שוקל הם:

Western Digital Caviar Black WD4003FZEX 4TB

Western Digital Caviar Black WD2003FZEX 2TB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הארדיסק שך 4 טרה אתה רוצה לקנות ב-1400 ש"ח?

אם יש לך חומר חשוב - אתה צריך תמיד שיהיה לך גיבוי.

את זה:

Western Digital Caviar Black WD4003FZEX 4TB - הוא עולה בערך 1350.

האם ההארדיסק הזה כדאי היום או עדיף שניים כאלה: Caviar Black WD2003FZEX 2TB (שעולים 700 שקל כל אחד).

או בכלל עדיף דגמים אחרים והדגמים האלה יקרים מדי ולא שווים את ההבדל במחיר? או כן שווים את ההבדל? לא אכפת לי שהמהירות של הדיסק תהיה קצת יותר גדולה, אכפת לי בעיקר מהאמינות.

לגבי גיבוי - יש לי הארדיסק חיצוני של 4TB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק אם הוא גם מהיר יותר, כיום יש כונני Black^2 חדשים הכוללים גם (כרגיל, לא משתלמים). הדבר היחיד שטוב בהם זה 5 שנות אחריות, אך גם זה לא כולל שחזור ודברים כאלה. לגבי אמינות - לא תמצא הרבה הבדלים, לכן עדיף לך ללכת על כונן סטנדרטי שאין בו איזו בעיה גורפת/ידועה נכון לזמן זה, כמו ST4000DM000 של שנחשב אחלה כונן. אם יש לך דברים חשובים - תגבה אותם ואל תסתמך על הכונן כי הוא יכול למות לך כערף ללא סימנים מקדימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתי רק להזהיר שאני קניתי את הכונן הזה (ה-4TB) והוא רועש בצורה מעצבנת... (עושה מעין "קליקים" מדי פעם, יותר כמו RATTLE כזה -- אבל כל המדדים כמו S.M.A.R.T וכו' תקינים, וגם אין איתו שום בעיית ביצועים. בדיעבד אני רואה שגם הרבה ביקורות ב- מציינות את הרעש הזה...)

בדיעבד מצטער שלא קניתי את ה-SEAGATE

אני תוהה אם אפשר בכלל להחזיר מוצר בגלל דבר כזה............. (בהנחה שזה רעש תקין)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא הבנתי לאיזה כונן אתה מתכוון, ל-black?

בכללי, במידה ומדובר על דגם סטנדרטי, זה תלוי על איזה כונן תיפול. גם כונני F3 המעולים של שהיו בדור הקודם נחשבו לשקטים מאוד, אך עדיין היו דגימות רועשות ו/או עם תקתוקים. מבחינת אחריות, אני בספק אם יעשו הרבה במידה והכל תקין עם הכונן אך אם זה ממש מפריע לך אתה יכול לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא הבנתי לאיזה כונן אתה מתכוון, ל-black?

בכללי, במידה ומדובר על דגם סטנדרטי, זה תלוי על איזה כונן תיפול. גם כונני F3 המעולים של סמסונג שהיו בדור הקודם נחשבו לשקטים מאוד, אך עדיין היו דגימות רועשות ו/או עם תקתוקים. מבחינת אחריות, אני בספק אם יעשו הרבה במידה והכל תקין עם הכונן אך אם זה ממש מפריע לך אתה יכול לנסות.

טוב אני קצת גונב פה את השרשור אבל ---

כן, ל-BLACK

קניתי אפילו שניים כאלה..... :\

רוב הזמן לא שומעים אותו בכלל,

אבל נניח כשהורדתי את למחשב החדש אז תוך כדי ההורדה שמעתי פעם בשתיים או שלוש שניות את התקתוק הזה (כנראה הראש שנע)

לעומת זאת, הבוקר התחלתי הורדה של סרט HD (כמה ג'יגות) ולא שמעתי כלום....

כששומעים אותו - זה מאוד מעצבן, במיוחד כי יתר המארז הוא כמעט DEAD SILENT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, אז נפלת על כונן רועש (ממילא ה-blackים לא נחשבים לשקטים). הסיכוי שתיפול על אחד כזה גבוה יותר אם יש הרבה תגובות ברשת מאנשים שזה קורה להם כמובן. אתה תוכל למשל להריץ בדיקת קריאה ב-hdtune כאשר בסופה אתה תשמע ככל הנראה תקתוקים כשזה בודק לך זמן גישה. יש גם כל מני "טריקים" להשתקת המחט כמו הגדרת AAM על ערך נמוך (בתמורה לזמן גישה) ו/או כל מני תוכנות שבהן ניתן להגדיר כי רוב המידע ישב באיזור ספציפי על הכונן הקשיח ע"מ למנוע מהמחט לקפוץ מצד לצד, אבל בכללי אין הרבה מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צריך 4 טרה ולא חצי חצי לגיבוי. אם כונן אחד ילך לו - איך הוא יגבה אותו אם כל המידע כבר הלך?

2 כוננים זה סיכוי כפול לנפילה כלשהי. את הגיבוי עדיף שיעשה בלי קשר, יש המון מספיק אמצעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צריך 4 טרה ולא חצי חצי לגיבוי. אם כונן אחד ילך לו - איך הוא יגבה אותו אם כל המידע כבר הלך?

2 כוננים זה סיכוי כפול לנפילה כלשהי. את הגיבוי עדיף שיעשה בלי קשר, יש המון מספיק אמצעים.

אתה מסתכל על זה בצורה משונה...

זה אמנם סיכוי כפול לנפילה,

אבל בנפילה גם יאבד פחות מידע

דמיין מצב היפוטטי שבו כל קובץ שמור בכונן אחר

אז נכון, הסיכוי לנפילה גדול פי מליון, אבל כשתהיה נפילה אתה תאבד רק קובץ אחד...

לעומת זאת, עם כונן אחד יש לך סיכוי נמוך לנפילה, אבל אתה תאבד בה את הכל בבת אחת

כמובן שהפתרון ההגיוני הוא פשוט גיבוי לכל מה שחשוב,

אבל גם "לא לשים את כל הביצים בסל אחד" עשוי להיות מקדם ביטחון הגיוני בסיטואציות מסויימות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...