יעוץ: צורה עבודה מומלצת למשרד עם גרפיקאיות - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ: צורה עבודה מומלצת למשרד עם גרפיקאיות

pcadmin

Recommended Posts

שלום

אני מתחזק משרד שיש שם חדר עם 5 גרפיקאיות שעובדות על קבצים משותפים,

יש לי 2 דרכים לבנות את הרשת שלהם ואשמח לקבל יעוץ מה יותר מומלץ

1. לשים את החומר שלהם על storge וכולם מתחברים ל storge ועובדים עליו

יתרונות: חומר יותר בטוח כי הוא נמצא על raid

במידה ויש תקלה באחד המחשבים שאר המחשבים עדיין יכולים לעבוד

חסרונות: הstorge מחובר דרך הרשת ולא בצורה לוקאלית ולכן אמור לעבוד בצורה יותר איטית

במקרה של מחיקת קובץ יותר קשה לשחזר

2. לבנות מחשב חזק שיהיה בו קשיח רגיל וכולם יתחברו עם rdp אליו ויעבדו על הדיסק קשיח שנמצא בו בצורה לוקאלית

יתרונות: עובדים על קשיח שמחובר בצורה לוקאלית שאמור לעבוד הרבה יותר מהר

במקרה של מחיקת קובץ ניתן בקלות להפעיל תוכנת שחזור

חסרונות: במקרה של כשל החומר של אותו יום עבודה הלך כי זה לא raid (יש לי כל לילה גיבוי ולכן חומר של יום אחורה כבר מגובה)

במידה ויש תקלה במחשב אז כל העובדים מושבתים

ככל הנראה עלות יותר יקרה כי צריך כרטיס מסך מאוד חזק, (אשמח לקבל הסבר על תפקידו של כרטיס מסך בתוכנות גרפיקה)

תודה על היעוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינת באיזה תוכנות הן משתמשות, אבל בוא נצא מנקודת הנחה שכבר היום יש להן תחנות חזקות, הכי טוב להן מן הסתם זה לעבוד מקומית, אז לא הכי פשוט זה ליצור להם גיבוי יומי להתקן חיצוני כלשהוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל כך הרבה מידע לא נכון ולא ברור פה.

בוא נתחיל מהתחלה:

1. RAID מהווה שרידות ויתירות או ביצועים (תלוי בסוג המערך). הוא לא מספק בשום צורה גיבוי.

2. למה שלא היה למשרד ציוד איחסון שהוא בתוך הרשת שלהם?

3. אני מניח שאתה עובד בסביבת . בשביל ניהול גרסאות את צריך להפעיל VSS.

4. ליצרני איחסון שונים יש גם טכנולוגיות של שמירת snapshots בצד. כל יצרן ומוצר הוא מקרה לגופו.

5. על מה אתה מדבר בסעיף 2? אתה רוצה להקים שרת TS לגרפיקאים? אני חושב שאתה לא מבין מה בכלל המשמעות של החלטה כזאת.

ממה שכתבת, יש לך חוסר הבנה בסיסי בהרבה דברים שונים.

כדאי שתסביר יותר בהרחבה על האתגר הטכנוטלוגי שלך ומה האמצעים ואפשרויות שיש לך עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

multicore תודה על התשובה המפורטת

1. לא חושב שכתבתי ש RAID מהוה גיבוי, ברור הוא פתרון למקרה של כשל בדיסק, ולכן יש לי בנוסף גיבוי כל לילה ל RAID נוסף

2. לא הבנתי את השאלה?

3. לא הבנתי מה זה קשור לשאלה שלי?

4. גם זה ידוע אבל זה לא קשור לשאלה שלי

5. אני חושב על הרעיון (אם כי שהרבה יותר נוטה לשרת NAS) כי ראיתי מישהו שעשה את זה ובמקום להשקיע בכמה מחשבים חזקים השקיע באחד חזק ובו התקין את התוכנות גרפיקה וכולם עובדים עליו באמצעות RDP

כיום המצב שיש לי STORGE של IOMEGA שיש בו שני דיסקים קשיחים שעובדים בתצורה של RAID1 ועליו נמצאים הקבצים המשותפים, זה עובד, הבעיה שלי היא שלא מספיק מהיר ולכן לוקח הרבה זמן לסגור קובץ בתוכנות ADOBE

הרשת שלי בנויה על מהירות 1GB והמחשבים הם I7 עם 8 GB ועדיין הכל עובד לאט

לכן חשבתי על הרעיון של RDP כי אז הקשיח נמצא לוקאלית ואני לא תלוי במהירות של הרשת

אשמח לקבל יעוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רק להתייחס לנושא הביצועים - תבדוק קודם כל איפה נמצא הצוואר בקבוק שלך. ניתן לדעת הכל בדגימות ומדידות.

שרת TS בשום צורה לא מיועד לצרכעם שציינת וזה לא קשור בשום צורה אם אתה ניגש לאיחסון בSMB או באופן מקומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה של כתיבה לקובץ ב Photoshop בעת פעולת שמירה או בעת עבודה רצופה?

אם זאת פעולה רצופה, רצוי לדאוג ל scratch disk ספיק מהיר ולא עמוס בהתאם לגודל הפרוייקטים.

אם מדבור על בעיית שמירה, תראה באיזה קצב אתה יכול לעתיק קבצים לאיחסון ומה קורה כאשר יש כמה פעולות העתקה כאלו ברצף.

מאוד יכול להיות שמוצר NAS הזה פשוט לא מתאים לפעולות כתיבה מהסוג הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות בעיקר באינדיזיין וקורה בעיקר בסגירת קובץ

אם הבנתי נכון אז התכוונת פעולה רצופה שעובדים עליו כל הזמן אז התשובה היא כן ואשמח אם תסביר מה הכוונה "scratch disk"

בדקתי והעתקת קבצים לאכסון היא במהירות של 5 MB לשניה

אני חושב על NAS שנמצא בקישור הזה http://www.synology.com/en-global/products/overview/DS1513%2B

שיש בו 4 יציאות LAN ומהירות העברת נתונים של 240 MB לשניה

השאלה האם הוא ישפר לי את המהירות של העבודה על המחשבי קצה

תודה על היעוץ והעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "סגירת קובץ"? אני יודע ש InDesign זה מוצר desktop publishing של Adobe. אין שם שום אלמנט של אריזה או render אלא אם כן מייצאים חומר למערך מידע אחר.

5 מגה בייט לשנייה זה מאוד איטי. אם בדקת את זה עם stream אחד, אז המצב שלך ממש רע.

אם אתה יכול להגדיר link aggregation ולבנות מערך RAID 10, זה יוכל לשפר את כל המצב בצורה משמעותית.

צוואר הבקבוק שלך הוא לא מחשבי הקצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הגרפיקאיות עובדות על PC או ...?

דבר נוסף, שכח מ-RDP לאדובי יש הגבלות חמורות על רישיון תכנה, תצטרך רישיון לשרת המון כסף.

השיטה הטובה ביותר לדעתי מניסיון, זה לעבוד לוקלי על כל תחנת עבודה יחד עם שרת שמגבה את הדיסק עבודה כל לילה.

חבילת אדובי מאוד כבדה ולא מומלצת לעבוד ישירות דרך הרשת, רק במידה והם עובדים שם על טפסים פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.האם קיים לך סוויץ ? אם כן תבדוק מה קורה איתו בהעברת הנתונים . האם סוויץ מנוהל ?

2.האם הרשת בקיר עד לפאץ פאנל היא 100 או 1GB ?האם יש לך אפשרות לשדרג אותה ?

3.עדיף להשקיע בשרת קבצים נורמלי,אתה רוצה לקחת אחריות שבמידה שאתה מרכיב מחשב ומשהו לא תקין אין לך מספיק גיבוי ,וכלל חשוב מאוד תמיד לעבוד עם שרת שיש לו אחריות בתוקף .

4.מחשב שכולם מתחברים אליו בRDP דורש רישוי מתאים . ולא כל מאפשרת לעבוד על כמות של יותר מחיבור 1 ושרת יכול עד 3 מקסימום מעבר לזה יש רישוי לכל עמדה שרוצה להתחבר אליו.(CAL)

5.גיבוי הכי בטוח יש לך 2 אפשרויות 1.טייפ גיבוי (עלות יקרה) גיבוי לענן דרך חברה שמאפשרת זאת ובהתאם לכמות החומר . בנוסף כדאי לבדוק גם פיתרון DR

6.האם יש לך תקציב מוגדר ?

7.עבודה בתוכנות גרפיות דורשות כרטסי מסך ומעבדים עם כמה שיותר ליבות .והעבודה חייבת להיות מקומית על המחשב בRDP הביצועים יירדו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...