קורס מקצועי בתחום: PC, רשתות וסייבר? QA? איפה? חשוב! - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס מקצועי בתחום: PC, רשתות וסייבר? QA? איפה? חשוב!

Recommended Posts

שלום!

במסגרת היותי מוכר כנכה בביטוח לאומי, אני זכאי להשתתפות ואף מימון מלא של קורסים מקצועיים.

כאחד שמ-א-ד אוהב ומתעניין במחשבים - קופץ לי תחום ה-IT (כלומר, --סייבר) או QA.

אני מאד אוהב להתעסק בסביבת התוכנות, השימוש בהן, פירמוט, התקנה וכ'ו...

מאידך, בעבודתי הקודמת עסקתי בתחום ה-Compliance שקצת מזכיר את ה-QA.

אך זה היה בקטנה...בסביבת HTML.

אני מוצא שתחום ה-IT יותר קורץ לי משום שאיש IT צריך בכל ארגון וגם בכל מצב (בניגוד לאיש QA שהסבירות גבוהה יותר שיפוטר בעת קשה).

מה גם שאני אוהב את הנגיעה עם בעבודה עם אנשים.

בכל אופן, אשמח לשמוע דיעות בנוגע למוסדות הלימוד (ת"א והסביבה).

המלצות ונקודות חיוביות (כמו גם שליליות).

המון תודה!

נ.ב: אני פחות ערוך ללמוד לבד מהבית...מה גם שתעודת ההסמכה חשובה עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלן יבגני.

תודה על תגובתך המהירה.

אני בן כ-34.

חושב שזה (טכנאי מחשבים--סייבר // QA) מתאים לי כי אני מאד אוהב להתעסק במחשבים, יכול לשבת שעות על"ג שעות.

בעבודתי האחרונה עסקתי ב-COMPLIANCE במשך שנתיים וחצי ובהחלט אהבתי זאת.

אני מאד מאד מחובר לכל התחום הטכנולוגי.

מאידך, אני גם חושש שהשוק אולי מוצף בבוגרי קורסים...ואולי יהיה קצת קשה למצוא עבודה.

למרות שאני (אולי בניגוד לאחרים) יכול להסתפק בהתחלה בשכר נמוך, אפילו מינימום, משום שיש לי קצבת נכות.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שקיבלת עכשיו מימון לקורסים כאלו או אחרים ולא משנה מאיזה סיבה לא אומר שאתה חייב לעשות אותם.

אם אתה בן 34 אז מה עשית עד עכשיו עם כל האהבה שלך לתחום?

"לשבת שעות מול מחשב" זה תיאור של יותר ממחצית המקצועות היום.

אתה לא יכול לראות משרה מקצועית כמשהו שהוא expendable פחות או יותר. אם אתה חושב ככה אז גם המנהל שלך יחשוב בצורה הזאת.

כתבת גם שעבדת ב compliance. זאת מילה מאוד כללית. ל compliance של מה דאגת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט מאד אוהב את התחום ומקבל פידבקים שזה מה שאני צריך גם לעסוק בו.

אני בן 34 ועקב פציעה קשה בצבא (ובעקבותיה ניתוח מסובך) עברתי שיקום שארך שנים ונפרש על פני לא מעט שנים.

שלא לדבר על כך שאני פשוט לא מסוגל (הפגיעה מתבטאת בליקוי זיכרון) ללמוד לתואר עקב קצב הלמידה המהיר.

הניסיון מלמד כי במקום שנותן לי את הסביבה הנכונה, את הזמן הדרוש - אני מצליח ללמוד הכל (לפחות בתחום המחשוב).

דאגתי ל-COMPLIANCE של תוכנה: סקריפטים קבועים של התקנות ובדיקה שאין בהם דברים שאסורים בחוזה של החברה.

וכמובן - בדיקת הפיקסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לאכזב אותך, אבל בשביל עבודה בתחום יש דרישות ומגמות ומסויימות.

אחד הדברים שהיו תמיד נכונים זה באיזה גיל אתה מתחיל לצבור את הנסיון המקצועי שלך. להגיעה למשרה זוטרה בתחום בגיל 34 זה מאוד בעייתי.

אתה לא צריך להיות בעל תואר אקדמאי בשביל לעבוד בתחום והסמכות זה סתם תעודות לביצוע פרוייקטים על ספקי חומרה/תוכנה/שירותים ולא מעבר לזה.

עם כל הצער שבדבר, זה לא מעניין אף אחד במקומות העבודה שאתה נכה צה"ל ועברת הרבה שנים קשות של טיפולים רפאויים. זה מה שהמדינה מפצה אותך עליו.

מנסיוני בעבודה הקודמת שלי (חברת פרוייקטים) - המשרות שאתה מתאר מתאימות מאוד לגופים ממשלתיים/בנקים/חברות ביטוח. אם אתה מצליח למצוא את עצמך מגיעה לעבוד שם, אז שיהיה לך רק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי multicore,

ראשית כל - מאד מאד יעזור לי אם תוכל לציין אותן דרישות ומגמות מסויימות הנדרשות בשוק עבודה זה.

על כל התנאים וסביבת העבודה הנעימה אשר קיימת בחברות הטכנולוגיות, אני אכן מעדיף לעבוד (כמו שייעצת) בגופים ממשלתיים/בנקים/חברות ביטוח.

שם גם יש הרבה יותר הבנה, קבלה לאנשים עם רקע כמו שלי.

יש לי אפשרות לקשרים...רק שנראה לי שלפחות בגופים ממשלתיים - כל תפקיד קטן זה במכרז (אם אני לא טועה).

אך טוב שאמרת זאת.

אגב, אני מניח שאם כבר השוק הטכנולוגי - אז יותר נכון יהיה לעבוד בחברות הגדולות (אינטל, אמדוקס, , אלביט, סאפ, חברות הסלולר...).

לחברות הגדולות יש יותר אפשרויות לתת זמן. אם זה בזמן ההסתגלות או בזמן שמצמידים אליך מישהו.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקאה בחברות הטכנלוגיות הגדולות (שרוב ההכנסות שלהן מגיעות מביצוע פרוייקטים) זמן זה לא משאב כל כך גדול בכלל.

בבנק (כדוגמא) אכן ניתן לבצע משימה של צוות במשך יותר מחודש וזה בזכות הבירוקטיה הכבדה שעומדת מאחורי כל צעד. הרבה מאוד אנשים רואים את זה בצורה מאוד שלילית כי בעצם "לא נותנים לך לעבוד". ההפך הגמור הן חברות סטארפ-אפ ויש את האמצע שהן חברות בינוניות שקיימות כבר כמה שנים בצטרה מסודרת.

אתה שואל מה הן הדרישות? זאת שאלה שיש לה יותר מתשובה אחת והיא תהיה תלויה בהרבה גורמים.

בשביל להתקבל לעבודה של הלפ-דסק צריך לדעת "לתקן מחשבים" ולתת שירות טוב לעובדים.

בשביל להתחיל בתפקיד QA זוטר צריך להכיר את השיטות הבדיקה ולהיות בן אדם עם mind set מאוד מסויים של איש בדיקות.

בשביל להיות "מנהל רשת" צריך להספיק לעשות כמה תפקידים זוטרים של טכנאות ותמיכה ולצבור את הידע והנסיון.

בשביל להיות אינטגראטור צריך להיות "מנהל רשת" מספיק זמן ולגעת בפיתוח.

בשביל להיות DBA צריך לדעת הרבה על data structures ואלגוריטמים.

בשביל להיות DevOps צריך לדעת הכל מהכל ולחשוב לגמרי מחוץ לקופסא.

וכו'....

אין פה קיצורי דרך והצורך לזכור דברים לטווח הרחוק דווקא משחק תפקיד מאוד חשוב.

בחברות ממשלתיות/ביטוח/בנקים מי שמקבל את היחס הזה הם עובדים שהם או בקומבינה שם (אל תשכח איזה כח יש לוועד עובדים בכזה מקום) או עובדים ממש וותיקים.

ה"מחלה" הזאת קיימת גם ברשויות המקומיות ובתי החולים. כלוב של זהב, כמו שאומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תשובותיך חשובות ביותר!

אני מסיק מכך - שעלי לשים את מרכז הכובד (בעיקר על ה"קשרים" שיש מצב שיש) על:

- בנקים.

- חברות ביטוח.

- חברות ממשלתיות (רק ששם הכל זה במכרזים...).

- רשויות מקומיות (גם, בדר"כ זה רק במכרזים).

- בתי חולים.

- חברות בינוניות.

גופים בירוקרטיים -- זה הכיוון שאני צריך.

אני לא מחפש כבוד, עמדות ניהול וכ'ו...מחפש עבודה לטווח ארוך שתספק אותי בפן המקצועי (וגם חברתי).

אני לא במקום שיכול לסנן על"פ שכר.

אני נוטה להניח שברגע שיהיה לי את הרקע בתחום הרשתות (מהקורס) - יש סיכוי גבוה יותר שאוכל להתקבל באמצעות קשרים.

כיום, כאשר אין כלום - גם קשרים לא יכולים לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

multicore ׁ(וכל מי שמרגיש שיכול לתרום...)

מה אתה ממליץ לעשות?

מצד אחד: אני רוצה להתמקצע - אני אפילו חייב.

אני חייב שיהיה לי מקצוע.

היום הייתי חצי שיעור במכללת ר"ג.

המרצה נשמע פנטסטי.

אך אני פשוט לא מסוגל לזכור את כמויות המידע שהוא "זורק לאוויר".

אם זה היה בקצב מותאם אישית זה בטוח היה עולם אחר.

לכן, זה מוביל אותי בחזרה לקורס "1 על אחד".

במכללת ר"ג הזהירו אותי ואמרו שמי שוודאי עובד בהוראה במרכז הכשרה לנכים וודאי לא ברמה מקצועית כמו מישהו שמרצה במכללות ובבתי הספר.

ה-"1 על 1" מועבר ע"י ורשתות מוסמך.

איך נשמע לכ/ם על מעבר קורס ורשתות בקורס "1 על 1" -> השתפשפות בתחום -> ורק אז לעבור רק קורס אבטחת מידע?

שוב, מודה לכם ביותר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אני מעלה גם את האפשרות של לימוד עצמי.

אם אתה אוהב ללמוד בקצב שלך ולשלוט בברז של המידע שנופל עליך, יש המון ספרים ברשת של כל הקורסים הגדולים של סיסקו/מיקרוסופט וכו'.

כמו כן, אתה יכול להקליט/לצלם את המרצה (בהסכמתו) ולצפות בהרצאה שוב בבית. יש את האפשרות הזאת באוניברסיטאות רבות, אין סיבה שגם אתה לא תלמד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...