אלה שמחפשים מציאות(בזול) לעומת אלא שקונים רק מה שיקר(על איכות משלמים ) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלה שמחפשים מציאות(בזול) לעומת אלא שקונים רק מה שיקר(על איכות משלמים )

Yehudaa

Recommended Posts

לאחרונה קצת הירהרתי לעצמי ושמתי לב שיש שיש שתי קבוצות בעלי אופי סגנון קניה ברור וקיצוני .

יש את אלה שתמיד יחפשו מציאות כלומר לקנות דברים בזול .

ויש כאלה שיגידו " אין ארוחות חינם " אם אתה רוצה משהו טוב תשלם ביוקר .

וכמובן יש הרבה באמצע

אבל יש כאלה שממש קיצונים בגישה ואלו מתרעמים על אלו ואלו מתרעמים על אלו .

לאן אתם נוטים ? ומה הטיעונים שלכם לגישה הזאת ?

דעתי בנושא הזה שמי שבוחן מוצר רק לפי מחירו הן ביוקר והן בזול פשוט פיתח לעצמו תרבות קניה מעוותת .

צריך לבחון כל מוצר לפי מה שהוא בהתעלמות גמורה ממחירו ויש מציאות בעולם ויש דברים יקרים ומחורבנים ,

לא כל מחיר שדורשים עבור מוצר כלשהו זה אומר שזה באמת שווה את זה .

כמובן אם ניתן מחיר זול במיוחד זה צריך לעורר חשד אבל מחיר של מוצר זה לא המדד היחידי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שכדי להנות ממוצר איכותי צריך לשלם

אבל לא תמיד יש את האמצעים אז מתפרשים על דברים זולים ואיכותיים ככל האפשר

מה שכן אני אוהב את העניין שלחפש משהו טוב במחיר משתלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי במהות המוצר. יש דברים שמאוד חשוב איכותם ואמינותם. וישנם דברים שאלו פחות חשובים, ולמחיר יש יותר תפקיד.

אני לא ישקיע על שקית נליון פרמיום לפח אשפה פי 2 כסף, כשיש שקיות סבירות שעושות את אותה עבודה בחצי מחיר.

לעומת זאת, אם אני יחשוב שהזול עלול לעלות לי בזמן יקר ו/או בעוגמת נפש, אני יעדיף לשלם יותר על מוצר מוכח.

ולעיתים אין כל קשר בין המחיר לאיכות. פעמים רבות התשלום הנוסף הוא עבור תדמית ולא עבור מוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהיום ממש קל לערוך סקר שוק לכול מוצר ממכונית ב120 אלף שקל למגן מסך בדולר מאיביי הופכת את עלות המוצר לאינדיקציה חלקית בלבד בהחלטה אם לקנות או לא.

כמובן שלקנות את המוצר הכי זול בדרך כלל יניב מוצר באיכות מאוד ירודה, אבל כיום גם למוצרים סינים זולים ישנם רמות מחיר שונות לחלוטין.

כאשר אני בוחר מוצר אני תמיד מגדיר לעצמי מה אני מצפה מהמוצר הזה. אם דרוש לי מוצר אמין מאוד ניקח כדוגמא תרמיל לטיול אז אני אשקיע בחברה מוכרת ולא אקנה תרמיל סיני כי אם חס וחלילה תיקרע לי רצועה באמצע טרק אני אסבול מאוד, ויש מטיילים שזה אף יסכן את חייהם במקרים מסויימים.

אני תמיד בודק את ההפרש בין מוצר זול בלי אבא ואמא למוצר יקר יותר וממותג אם ההפרש לא מאוד גדול ברוב המקרים אעדיף לשלם אקסטרה בשביל השקט הנפשי.

אני משתדל לקרוא ביקורות כאשר זה רלוונטי וכך לפסול אופציות זולות שהם זבל ואופציות יקרות שלא שוות את המחיר.

לגבי מחיר המוצר. נדיר שאין שום קשר בין המחיר למה שאתה מקבל.

מסכים הרבה פעמים יש מציאות, והרבה פעמים תמצא מוצר שעושה את העבודה ברבע מחיר.

מה שכן אין פה אפס, תמיד גם יחסכו במשהו השאלה היא כמה מה שחסכו בו חשוב לך ביחס לשאר הדברים שאתה מקבל, ולכן חשוב לבדוק כול מקרה לגופו.

יש רק כלל אחד שאני יכול להכליל אותו על כול מוצר.

כאשר אני רואה מוצר מדבקה שנמכר בהנחה ושהמחיר המקורי שלו הוא "100$", והוא נמכר "במבצע" ב15$ אני מיד מבין שמדובר בזבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אומרים לגבי הרגלי הצריכה של גברים מול נשים?

גברים מוכנים לשלם 2 ש"ח על משהו ששווה שקל אחד כי הם צריכים אותו.

נשים מוכנות לשלם שקל על משהו ששווה 2 ש"ח גם אם הן לא צריכות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...